Toyota Supra

debiutuje na Goodwood Festival of Speed

2018-07-09

Powraca Toyota Supra – legendarny samochód sportowy Toyoty znany na całym świecie. Prototyp modelu zadebiutuje na arenie międzynarodowy podczas Goodwood Festival of Speed w dniach 12–15 lipca.

Toyota Supra na Goodwood Festival of Speed

Debiut nowej generacji Toyoty Supry będzie jednym z elementów obchodów jubileuszu słynnego angielskiego święta motoryzacji. Prototyp będzie można zobaczyć w akcji podczas tradycyjnego wyścigu górskiego (hill climb), który potrwa cztery dni. Samochód poprowadzą główny inżynier Testuya Tada i mistrz kierownicy Herwig Daenens.

Wersja koncepcyjna Toyoty Supra została zaprezentowana po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w marcu br. Wersja produkcyjna pozostanie wierna bogatej tradycji modelu. Będzie to sportowy samochód z tylnym napędem i zamontowanym z przodu 6-cylindrowym rzędowym silnikiem.

Podczas festiwalu Goodwood prototyp Toyoty Supry zostanie zaprezentowany w kolorach TOYOTA GAZOO Racing – czarnym, czerwonym i białym. Producent przewiduje, że nowy model zadebiutuje w salonach w pierwszej połowie 2019 roku.

Toyota Supra :: Goodwood Festival of Speed
Wyścigowe prototypy Toyoty

Goodwood Festival of Speed corocznie przyciąga ogromne rzesze fanów motoryzacji. W tym roku będą oni mieli okazję zobaczyć z bliska Toyotę GR Supra Racing Concept, wyścigowy prototyp opracowany we współpracy z TOYOTA GAZOO Racing. Jego debiut na targach w Genewie stanowił zapowiedź powrotu Toyoty Supry.

GR Supra Racing Concept to samochód wyścigowy o budzącym emocje nadwoziu skonstruowanym z zaawansowanych, lekkich kompozytów, obniżonym zawieszeniu, wyczynowych kołach i kabinie wyposażonej zgodnie z wyścigowymi standardami.

Kolejną atrakcją zaprezentowaną przez Toyotę będzie TS050 Hybrid, który zwyciężył w tegorocznym wyścigu Le Mans 24h.

TOYOTA GAZOO Racing

TOYOTA GAZOO Racing to zespół Toyoty, który startuje w rajdach i wyścigach na całym świecie. Zajmuje się także opracowywaniem sportowych samochodów z logo GR, do których należy m.in. Yaris GRMN.

W obecnym sezonie World Endurance Championship (FIA WEC) TOYOTA GAZOO Racing zajmowała czołowe miejsca na podium w obu rozegranych dotychczas rundach mistrzostw w Spa i w Le Mans, w słynnym wyścigu Le Mans 24h zwyciężając po raz pierwszy w historii marki.

TOYOTA GAZOO Racing startuje również w najwyższej klasie Rajdowych Mistrzostw Świata. Yarisy WRC prowadzą Ott Tänak, Esapekka Lappi i Jari-Matti Latvala. Zespół zadebiutował w WRC w sezonie 2017, wygrywając dwie rundy. W tym roku kierowcy Toyoty kilkakrotnie stawali na podium roku, zaś Ott Tänak zwyciężył w Rajdzie Argentyny.

Dowiedz się więcej

TOYOTA GAZOO Racing wygrywa w Silverstone TOYOTA GAZOO Racing wygrywa w Silverstone Doskonały początek sezonu Rusza nowy sezon WEC 2019/2020 Rusza nowy sezon WEC 2019/2020 Dowiedz się więcej o startach Toyoty Toyota wygrywa Rajd Finlandii Toyota wygrywa Rajd Finlandii Ott Tänak na najwyższym podium imprezy TOYOTA GAZOO Racing w Rajdzie Finlandii TOYOTA GAZOO Racing w Rajdzie Finlandii Zawalczy o powtórne trofeum Podwójne podium Toyoty w Rajdzie Monte Carlo Podwójne podium Toyoty w Rajdzie Monte Carlo Dowiedz się więcej Historia samochodów sportowych Toyoty Historia samochodów sportowych Toyoty Poznaj legendarną kolekcję Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota 2000GT Toyota 2000GT Poznaj legendarny samochód sportowy Toyoty. Toyota Celica Toyota Celica Poczuj prawdziwą wolność Toyota Corolla Toyota Corolla Odkryj sportowy charakter tego modelu Toyota GT86 Toyota GT86 Wszystko co najlepsze Toyota MR2 Toyota MR2 Odkryj tajniki 2-osobowego auta sportowego