Toyota zdominowała wyścig w Silverstone

Doskonały początek sezonu FIA WEC

2019-09-02

Na torze w Silverstone startował sezon 2019/2020 w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (FIA WEC). W 4-godzinnym wyścigu triumfował zespół TOYOTA GAZOO Racing, zdobywając pierwsze i drugie miejsce na podium.

W pierwszym wyścigu sezonu 2019/2020 na pierwszym i drugim miejscu dojechały samochody zespołu TOYOTA GAZOO Racing. Za kierownicą TS050 HYBRID z numerem 7 zmieniali się Mike Conway, Kamui Kobayashi oraz Jose Maria Lopez.

„Cieszę się ze zwycięstwa w mojej ojczyźnie. Od lat starałem się wygrać na Silverstone, trwało to zdecydowanie zbyt długo. Dziękuję moim kolegom, którzy świetnie spisali się na swoich zmianach. Rywalizacja z drugą Toyotą była bardzo zacięta, więc zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej” – powiedział po wyścigu Conway.

Toyota - Silverstone (WEC 2019/2020)

Jako drugie finiszowało auto z numerem 8. Prowadzili je Sebastien Buemi, Kazuki Nakajima i debiutujący w tej ekipie Brendon Hartley. Ich strata do zwycięzców była niewielka, wyniosła niespełna 2 sekundy.

A wszystko to mimo tego, że po zmianie przepisów TS050 HYBRID jako jedyny hybrydowy prototyp w stawce jest cięższy o blisko 100 kg i może zabrać o połowę paliwa mniej niż rywale z kategorii LMP1.

„Dziękuję wszystkim za wspaniałą pracę podczas wyścigu. Szczególne podziękowania należą się mechanikom, którzy podczas pitstopów zyskali wiele czasu w porównaniu do konkurencji” – chwalił zespół Hisatake Murata, szef TOYOTA GAZOO Racing.

TOYOTA GAZOO Racing prowadzi w mistrzostwach świata FIA WEC.

Kolejna runda wyścigów długodystansowych zostanie rozegrana 6 października na torze Fuji. Rywalizacja potrwa 6 godzin. Dla japońskiego zespołu będzie to domowy wyścig.

Toyota - Silverstone (WEC 2019/2020)
Wyniki 4 hours of Silverstone:
  1. #7 TOYOTA GAZOO Racing 129 okrążeń
  2. #8 TOYOTA GAZOO Racing +1,901 s
  3. #3 Rebellion (Berthon/Derani/Duval) +1 okrążenie
  4. #5 Ginetta (Robertson/Hanley/Orudzhev) +5 okrążeń
  5. #42 Cool Racing (Lapierre/Borga) +5 okrążeń
  6. #36 Signatech Alpine (Laurent/Negrão/Ragues) +5 okrążeń

Dowiedz się więcej

Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar TOYOTA GAZOO Racing Historia samochodów sportowych Toyoty Historia samochodów sportowych Toyoty Poznaj legendarną kolekcję Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota 2000GT Toyota 2000GT Poznaj legendarny samochód sportowy Toyoty. Toyota Celica Toyota Celica Poczuj prawdziwą wolność Toyota Corolla Toyota Corolla Odkryj sportowy charakter tego modelu Toyota GT86 Toyota GT86 Wszystko co najlepsze Toyota MR2 Toyota MR2 Odkryj tajniki 2-osobowego auta sportowego Toyota Supra Toyota Supra Zachwyć się razem z nami Toyota FT-1 Toyota FT-1 Przyszłość samochodów sportowych Toyoty Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Więcej