Toyota z nagrodą SAFETYBEST 2020

Jury konkursu AUTOBEST doceniło najnowsze rozwiązania marki

2020-11-18


W konkursie AUTOBEST Toyota otrzymała nagrodę SAFETYBEST 2020. 31 jurorów z najważniejszych europejskich mediów motoryzacyjnych nagrodziło japońską markę za opracowanie i wprowadzenie do nowego Yarisa centralnej poduszki powietrznej.

W tym roku jury konkursu AUTOBEST doceniło Toyotę za zastosowanie najnowszych rozwiązań w jednym z najmniejszych aut w gamie marki – modelu Yaris. Wynika to ze strategii marki, która polega na jak najszerszym udostępnianiu kierowcom wiodących technologii bezpieczeństwa. Jak podaje AUTOBEST, Yaris to pierwszy w Europie samochód segmentu B z taką poduszką.

Nowa generacja Toyoty Yaris została zaprojektowany na nowej platformie GA-B w architekturze TNGA. W miejskim modelu zastosowano wszystkie najnowsze techniki poprawiające bezpieczeństwo, w tym bardzo mocne i sztywne nadwozie, które zapewnia wysoki poziom ochrony kierowcy i pasażerom. Centralna poduszka powietrzna pomiędzy osobami zajmującymi przednie fotele, dostępna w standardzie we wszystkich wersjach, jest zupełną nowością. Uruchamia się ona w przypadku uderzenia bocznego, by zapobiec zderzeniu się ze sobą kierowcy i pasażera zajmującego prawy fotel.

Yaris nowej generacji został wyposażony w najnowszą wersję pakietu Toyota Safety Sense 2.5. Jest to najbardziej zaawansowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego, na który składają się układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall) oraz system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS).

Toyota już po raz drugi zdobyła nagrodę SAFETYBEST. Wcześniej marka otrzymała ją w 2017 roku za wprowadzenie pakietu Toyota Safety Sense do standardowego wyposażenia w całej gamie modelowej.

Nowa Toyota Yaris została także zakwalifikowana do finału konkursu AUTOBEST 2021 – Best Buy Car of Europe. Jego wyniki zostaną ogłoszone w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Dowiedz się więcej

Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Toyota wyłącznym właścicielem fabryki w Kolinie Toyota wyłącznym właścicielem fabryki w Kolinie Sprawdź szczegóły Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Sprawdź szczegóły Toyota liderem pod względem liczby rejestracji Toyota liderem pod względem liczby rejestracji Sprawdź ofertę wyprzedażową marki Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota Dream Car Art Contest 2021 Toyota Dream Car Art Contest 2021 Weź udział w XIV edycji konkursu Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Listopad – najlepszym miesiącem Nowy elektryczny SUV Toyoty Nowy elektryczny SUV Toyoty Pierwszy model w architekturze e-TNGA TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Bahrajnie TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Bahrajnie Ostatni wyścig TS050 HYBRID 100 000 hybryd Toyoty w Polsce 100 000 hybryd Toyoty w Polsce Niskoemisyjne auta coraz popularniejsze