Hilux Arctic Trucks

Poznaj nową wersję niezawodnego pick-upa

2021-07-22

Toyota we współpracy z firmą Arctic Trucks opracowała nową wersję specjalną legendarnego Hiluxa – Arctic Trucks. Będzie ona przygotowana do jazdy w wymagającym terenie i wyposażona w podwyższone zawieszenie, terenowe koła, wyciągarkę i funkcjonalną zabudowę przestrzeni ładunkowej.

Hilux Arctic Trucks został opracowany przez Toyotę i polski oddział firmy Arctic Trucks specjalizującej się w tuningu samochodów terenowych, w szczególności w przygotowaniu ich do wypraw przez Arktykę i Antarktydę. Zaawansowane modyfikacje zmieniły zarówno funkcjonalność auta, jak i jego wygląd.

Toyota Hilux Arctic Trucks
Hilux Arctic Trucks – wygląd

Nowa wersja specjalna Hiluxa została wyposażona w 17'' felgi aluminiowe Arctic Trucks oraz terenowe opony AT 315/70 R17. Zawieszenie zostało podniesiono o około 40 mm, powiększono i odpowiednio przycięto nadkola. Do większych opon dopasowano również poszerzenia boczne. Modyfikacjom poddano także zderzak i błotniki.

Prześwit auta zwiększył się o 25%. Kąt najazdu wzrósł do 28°, a kąt zjazdu do 32°. Pomimo większych kół i zwiększonego prześwitu promień skrętu pozostał zbliżony do fabrycznego.

Wersję Arctic Trucks można wzbogacić o wzmocnione zawieszenie na przedniej i tylnej osi, dostosowane do dodatkowych obciążeń podczas jazdy w trudnym terenie. Pojazd otrzymał także kalibrator prędkościomierza, klucz dynamometryczny do 17'' felg, oryginalne osłony przeciwbłotne Arctic Trucks i wyciągarkę WARN VR EVO 10-S. Na grillu zamontowano dalekosiężne oświetlenie LED – dwa reflektory LAZER Triple-R 750 Elite.

Toyota Hilux Arctic Trucks
Hilux Arctic Trucks – funkcjonalność

Wersja specjalna Arctic Trucks zaskakuje swoją funkcjonalnością, a wszystko to za sprawą wyposażenia marki STEELER, w tym stalowych stopni bocznych zabezpieczonych powłoką natryskową Raptor czy aluminiowej zabudowy z klapami bocznymi. Przestrzeń ładunkową zabezpieczono polimocznikową powłoką natryskową i zamontowano na niej zabudowę szufladową amerykańskiej marki DECKED.

Hilux Arctic Trucks jest objęty 3-letnią gwarancją producenta i można go serwisować w Autoryzowanych Salonach Toyoty. W pakiecie otrzymuje się badanie techniczne, wyważenie kół i sprawdzenie geometrii zawieszenia.

Auto można poddać indywidualnej adaptacji, by jeszcze lepiej dostosować je do potrzeb pasjonatów wypraw, myśliwych, rolników czy służb państwowych potrzebujących samochodów o wysokiej mobilności.

Nowa zabudowa Arctic Trucks jest dostępna dla Hiluxa z podwójną kabiną.

Dowiedz się więcej

Nowa Toyota Hilux GR SPORT Nowa Toyota Hilux GR SPORT Wersja inspirowana rajdami Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Nowy rekord sprzedaży hybryd Poznaj nową Toyotę Hilux GR SPORT Poznaj nową Toyotę Hilux GR SPORT Sportowy pick-up powraca w wielkim stylu Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Niezależne testy Toyota Hilux z nagrodą IPUA Toyota Hilux z nagrodą IPUA Dowiedz się więcej o zwycięstwie Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Poznaj szczegóły Toyota dominuje na rynku Toyota dominuje na rynku Ponad 46 000 rejestracji od początku roku PROACE CITY – liderem segmentu PROACE CITY – liderem segmentu Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty Toyota zyskuje na rynku aut użytkowych Toyota zyskuje na rynku aut użytkowych Hilux – liderem segmentu Toyota Hilux po faceliftingu Toyota Hilux po faceliftingu Sprawdź wyposażenie i silniki Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Sprawdź szczegóły Nowa Toyota Hilux 2020 Nowa Toyota Hilux 2020 Lider wartości rezydualnej wg INFO-EKSPERT