Główna nagroda
International Pick-up Award 2022/23

dla Toyoty Hilux

2021-11-19

Toyota Hilux została doceniona przez jury prestiżowej nagrody International Pick-up Award (IPUA) za mocny silnik 2,8 l o wysokiej kulturze pracy, pewne prowadzenie oraz legendarną jakość, trwałość i niezawodność. Jest to potwierdzenie silnej pozycji marki w segmencie pick-upów w Europie, a także jej rosnącego znaczenia na rynku aut użytkowych.

Uroczystość wręczenia statuetek 6. edycji konkursu International Pick-up Award 2022/2023 została zorganizowana podczas wystawy Solutrans 2021 w Lyonie, we Francji, a główną nagrodę zdobyła Toyota Hilux, która ma w swoim dorobku już wiele podobnych sukcesów.

„Organizowana od 2009 co drugi rok nagroda International Pick-up Award jest przyznawana najbardziej wydajnemu i praktycznemu pick-upowi dostępnemu na rynku” – wyjaśnia przewodniczący jury International Van of the Year Award Jarlath Sweeney.

Toyota Hilux, oprócz nowego, dynamicznego silnika 2,8 l o wysokiej kulturze pracy, pewnego, precyzyjnego prowadzenia oraz legendarnej jakości, trwałości i niezawodności, została także wyróżniona przez jurorów za atrakcyjność zarówno w użytku profesjonalnym w trudnym terenie, jak i rekreacyjnym wśród kierowców oczekujących wysokiego poziomu komfortu i wyposażenia.

„Przez ponad 50 lat swojej historii Hilux zawsze wyróżniał się pod względem legendarnej jakości, trwałości i niezawodności oraz możliwości terenowych”– podkreśla Didier Gambart, wiceprezydent ds. sprzedaży, marketingu i doświadczeń klienta w Toyota Motor Europe.

„Obecna generacja Hiluxa ma poszerzoną gamę napędów o nowy 2,8-litrowy silnik D-4D, który jest jeszcze mocniejszy i bardziej wyrafinowany. Z tym silnikiem Hilux spełnia oczekiwania klientów, którzy oczekują nie tylko auta do ciężkiej pracy w trudnych warunkach, lecz także samochodu rekreacyjnego. Ta nagroda jest dla nas wyrazem uznania dla atutów Hiluxa, który ma jeszcze większe możliwości niż jego poprzednie generacje” – dodaje Didier Gambart.

Debiut pierwszej generacji Toyoty Hilux miał miejsce 21 marca 1968 roku w Japonii, a już rok później auto zostało wprowadzone na rynek europejski. Od tego momentu Hilux jest jednym z modeli Toyoty, który odniósł największy sukces na światowych rynkach. Pick-up Toyoty od lat cieszy się opinią samochodu nie do zatrzymania i pojazdu, który niezależnie od warunków zawsze dotrze do celu. Jego trwałość, niezawodność i możliwości terenowe obrosły wręcz prawdziwą legendą.

Auto jest regularnie i z powodzeniem eksploatowane w tak ekstremalnych miejscach, jak Arktyka i Antarktyda, dotarło do Bieguna Północnego, na islandzki wulkan i dowiozło wielu podróżników na Biegun Południowy. Hilux nieodłącznie kojarzy się także z widokiem na terenach pustynnych, błotnistych i górzystych na całym świecie. Jego wyczynowa wersja wygrała Rajd Dakar w 2019 roku i kilkakrotnie zajmowała miejsce na podium tego najbardziej wymagającego rajdu naszego globu.

Toyota Hilux jest produkowana w 6 krajach i sprzedawana w 180 państwach i regionach całego świata. Do dziś na drogi i bezdroża wyjechało już ponad 18 milionów egzemplarzy tego niezawodnego pick-upa.

Nagroda International Pick-up Award 2022/2023 dla Hiluxa posiada jeszcze jeden ważny aspekt. Jest to bowiem wyraz uznania dla wieloletniego wkładu Toyoty w rozwój rynku samochodów użytkowych na rynku europejskim. Najlepszym tego przykładem jest niedawny debiut kompaktowego vana Toyoty PROACE CITY, który zyskał miano najpopularniejszego modelu tego segmentu w Polsce. Toyota napędza także zieloną transformację samochodów użytkowych, a reprezentantami tej kategorii są całkowicie bezemisyjne modele PROACE Electric i PROACE CITY Electric.

Do gamy samochodów użytkowych zalicza się także uniwersalny van Toyota PROACE z bogatą ofertą wysokiej jakości innowacyjnych zabudów oraz Toyota Hilux z nowym silnikiem 2,8 l i o udoskonalonych właściwościach jezdnych zarówno na asfalcie, jak i w terenie. Tak atrakcyjna i nowoczesna oferta samochodów użytkowych jest wyrazem coraz silniejszej pozycji Toyoty na europejskim rynku pojazdów segmentu LCV. Co więcej, marka zamierza osiągnąć w nim 5-procentowy udział do 2023 roku.

Dowiedz się więcej

Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Więcej Nowy rekord Toyoty w Polsce Nowy rekord Toyoty w Polsce Ponad 200 000 sprzedanych hybryd Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Sprawdź szczegóły Corolla zdominowała polski rynek flotowy Corolla zdominowała polski rynek flotowy Dowiedz się więcej Toyota bZ Compact SUV Concept Toyota bZ Compact SUV Concept Bezemisyjny pojazd z linii bZ Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia Toyota Prius 5. generacji Toyota Prius 5. generacji Światowa premiera i debiut nowego napędu plug-in hybrid Poznaj Toyotę GR86 Poznaj Toyotę GR86 Nowe auto driftingowe Kuby Przygońskiego Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Dowiedz się więcej Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Toyota Research Institute Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Większe możliwości Yarisy w kolorze Spicy Orange Yarisy w kolorze Spicy Orange Nowości w roku modelowym 2023