Dystrybutor innowacyjnych dachów solarnych stawia na hybrydy Toyoty

Nowa flota hybrydowych Corolli dla SunRoof Technologies

2021-05-27

SunRoof Technologies, polsko-szwedzka firma oferująca innowacyjne dachy solarne, kupiła 30 Corolli z napędem 1.8 Hybrid Synergy Drive. Do przyszłego roku SunRoof planuje zwiększyć swoją flotę hybrydową do 100 samochodów. Nowe pojazdy dostarcza salon Toyota Warszawa Wola.

SunRoof wybiera hybrydowe Corolle

Legendarna już Toyota Corolla odniosła sukces zarówno wśród klientów prywatnych, jak i flotowych, stając się najpopularniejszym samochodem w Polsce. Hybrydowa odmiana tego modelu stała się najczęściej wybieranym zelektryfikowanym samochodem w Polsce.

Ostatnio do listy firm, które rozbudowały swoje floty o ten model, dołączyła spółka SunRoof Technologies. Jej założyciele wprowadzili na polski rynek bardzo wydajne, innowacyjne fotowoltaiczne dachówki, dzięki którym dom może stać się niezależny energetycznie i zyskać elegancki design w skandynawskim stylu.

„Wybraliśmy hybrydową Corollę ze względu na napęd hybrydowy i renomę marki Toyota. Zarówno Toyota, jak i nasza firma, koncentrują się na tworzeniu produktów wysokiej jakości o wyjątkowych walorach ekologicznych. Planujemy w tym roku kupić łącznie 50 hybryd Toyoty, do których w przyszłym roku prawdopodobnie dołączy 50 kolejnych” – powiedział Jarosław Wyrzykowski, dyrektor sprzedaży firmy SunRoof.

„W SunRoof prowadzimy odpowiedzialną politykę wspierania ekologii i rozwoju czystej energii. Dlatego wybraliśmy Toyotę na naszego partnera, który dostarcza nam flotę niskoemisyjnych aut hybrydowych. Technologia SunRoof łączy piękno architektury z produkcją bezemisyjnej energii elektrycznej. Nasze rozwiązanie jest najbardziej wydajne i ma najniższy ślad węglowy ze wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku” – podkreślił Martyn Szczepankowski odpowiedzialny za rozwój firmy SunRoof w Polsce.

„Firma SunRoof czerpie innowacyjne rozwiązania wprost z ekologicznej Szwecji, oferując dachówki, które jednocześnie są wydajnymi panelami fotowoltaicznymi. Toyota i SunRoof mają ze sobą wiele wspólnego. Obie firmy stawiają w swoich podstawowych założeniach na czyste środowisko. Samochody Toyoty z napędami hybrydowymi potrafią do 70% czasu jazdy po mieście wykonać w trybie czysto elektrycznym. To jest nasz wkład w czyste powietrze w miastach” – zwrócił uwagę Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Nowa flota hybrydowych Corolli
Corolla Hybrid – ekologiczna, praktyczna i atrakcyjna

Nowa flota firmy SunRoof będzie się składała z 30 Corolli ze 122-konnym napędem hybrydowym opartym na silniku 1,8 l. Część z nich (22) będzie miało nadwozie Sedan i wersję wyposażenia Comfort, inne będą w nadwoziu TS Kombi i również z wersją wyposażenia Comfort (8), w tym 6 – z dodatkowymi Pakietami Style i Tech.

Corolla Comfort Sedan charakteryzuje się eleganckim, komfortowym wnętrzem wykończonym miękkimi materiałami. Na jej wyposażenie składają się m.in. fotele z podparciem bocznym i podłokietnikami w obu rzędach siedzeń oraz dwustrefowa klimatyzacja automatyczna. Kierowca ma do dyspozycji usługi łączności Toyota Connected Car oraz system multimedialny z ekranem dotykowym 8'' na konsoli centralnej oraz kolorowym wyświetlaczem między zegarami. System multimedialny współpracuje z telefonem za pośrednictwem interfejsów Apple CarPlay™ i Android Auto™. Z zewnątrz zwracają uwagę felgi aluminiowe i światła do jazdy dziennej oraz przeciwmgielne w technologii LED.

Kierowcę podczas jazdy wspierają systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense 2, takie jak inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (SC), asystent utrzymania pasa ruchu (LTA) i automatyczne światła drogowe (AHB).

„Innowacyjne, ekologiczne technologie muszą iść w parze z nowoczesnym designem i praktycznością. Na tym przekonaniu opiera się zarówno sukces Toyoty, jak i firmy SunRoof” – podkreślił Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland.

„Samochody Toyoty są projektowane od razu z myślą o montażu zelektryfikowanych napędów. Właśnie dlatego zastosowanie nowoczesnej technologii sprzyja tworzeniu eleganckich, komfortowych i praktycznych samochodów. Platforma TNGA umożliwia optymalne rozłożenie komponentów napędu hybrydowego, co przekłada się na bardzo korzystny rozkład masy, przestronne wnętrze i bagażnik oraz dużą swobodę projektantów nadwozia. Toyota Corolla jest tego najlepszym przykładem” – kontynuował Mirosław Sochacki.

Nowa flota hybrydowych Corolli
ASD Toyota Warszawa Wola

Za współpracę z firmą SunRoof odpowiada salon Toyota Warszawa Wola należący do Toyota Carolina Car Company, która prowadzi cztery salony Toyoty w Warszawie, Bielsku-Białej i Ostrołęce. Firma specjalizuje się w sprzedaży aut hybrydowych, które stanowią około 80% wszystkich sprzedanych tu samochodów.

„Firma SunRoof wybrała nasz najbardziej popularny model – Toyotę Corollę z napędem hybrydowym 1.8. Najchętniej wybierana konfiguracja Comfort to samochód posiadający wysokiej klasy wykończenie i bogato wyposażeny w nowoczesne technologie, w tym komplet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense” – stwierdził Paweł Jarząbek, kierownik ds. kluczowych klientów w Toyota Carolina Car Company.

Dowiedz się więcej

Nowe wyposażenie Corolli 2022 Nowe wyposażenie Corolli 2022 Sprawdź szczegóły Toyota Corolla na wodór Toyota Corolla na wodór Pierwsze testy na torach wyścigowych Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Rośnie sprzedaż hybryd Toyota z kolejnym rekordem sprzedaży w Polsce Toyota z kolejnym rekordem sprzedaży w Polsce Sprawdź najpopularniejsze modele Corolla liderem rynku w Polsce Corolla liderem rynku w Polsce Sprawdź liczbę rejestracji Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Dowiedz się więcej System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Nowe modele RAV4 i Corolla Nowe modele RAV4 i Corolla 5 gwiazdek w testach Euro NCAP 2019 Poznaj hybrydową rodzinę Corolli Poznaj hybrydową rodzinę Corolli Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody miejskie Samochody miejskie