Nowy model Toyoty z segmentu A

Na europejski rynek trafi kolejny samochód zaprojektowany na platformie GA-B

2020-03-03

Z myślą o europejskim rynku Toyota przygotowuje nowy samochód zaprojektowany na platformie GA-B zapewniającej stabilne prowadzenie, bezpieczeństwo i atrakcyjną stylistykę. Będzie on dostępny z silnikiem benzynowym, co zwiększy jego atrakcyjność cenową.

Toyota planuje wzmocnić swoją obecność w popularnym w Europie segmencie A i opracowuje trzeci model na platformie GA-B (po Yarisie i Yarisie Cross).

Zaprojektowany w architekturze TNGA (Toyota New Global Architecture) model wniesie do segmentu A nową jakość. Platformy z tej serii zapewniają znacznie lepsze właściwości jezdne, pewniejsze prowadzenie, wyższy poziom bezpieczeństwa biernego i bardziej atrakcyjną stylistykę.

Doskonałym przykładem tego jest Yaris. Czwarta generacja tego modelu została zbudowana na platformie GA-B. Europejscy kierowcy szybko docenili dynamiczną stylistykę nowego Yarisa, przestronne wnętrze, pojemny bagażnik, bardzo wydajny i mocny napęd hybrydowy, a także świetną dynamikę jazdy i wiodący w segmencie poziom bezpieczeństwa. Co więcej, auto to zdobyło tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2021.

Kolejnym modelem, który powstał na platformie GA-B, jest Yaris Cross. Jego debiut rynkowy zaplanowany jest na 2021 rok. Toyota przewiduje, że Yaris, Yaris Cross oraz nowy model z segmentu A pozwolą osiągnąć roczną produkcję samochodów opartych na platformie GA-B w Europie na poziomie 500 000 egzemplarzy. Dzięki efektowi skali obniżone zostaną koszty produkcji, co z kolei pozwoli utrzymać ceny nowego modelu Toyoty na niskim poziomie.

Wybierając rodzaj napędu dla nowego modelu, Toyota brała pod uwagę preferencje kierowców zainteresowanych małymi samochodami miejskimi. Obecnie segment A jest zdominowany przez auta z silnikami spalinowymi. Wynika to z tego, że w tej klasie samochodów cena jest jednym z głównych czynników wpływających na decyzje zakupowe. Z prognoz rynkowych wynika, że ta tendencja utrzyma się w nadchodzących latach, stąd też nowy model Toyoty będzie dostępny z silnikiem benzynowym.

Dowiedz się więcej

Toyota Yaris nowym liderem w Europie Toyota Yaris nowym liderem w Europie Dowiedz się więcej Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Poznaj subkompaktowy model oparty na TNGA Poznaj Toyotę Yaris Cross Poznaj Toyotę Yaris Cross Nowy, kompaktowy SUV z segmentu B Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody miejskie Samochody miejskie