Toyota PROACE CITY liderem segmentu kombivanów

Dane ze stycznia 2021 roku

2021-02-08

PROACE CITY – kompaktowy van Toyoty – na polskim rynku jest dostępny od roku. Model ten szybko zyskał popularność wśród klientów, znacząco się przyczyniając do rosnącego znaczenia Toyoty na rynku pojazdów użytkowych.

Styczeń jest już trzecim miesiącem z rzędu, w którym Toyota PROACE CITY zajmuje pierwsze miejsce w segmencie kompaktowych vanów. W pierwszym miesiącu 2021 roku zarejestrowano w Polsce 383 egzemplarze vana Toyoty, co przełożyło się na udział w segmencie na poziomie 22%.

Z miesiąca na miesiąc Toyota wzmacnia swoją pozycję na rynku aut użytkowych, obejmującym m.in. auta dostawcze, kombivany, minibusy, pick-upy i samochody specjalne. W styczniu 2021 roku Toyota zarejestrowała 574 samochody tego typu. Dało to marce 5. miejsce i udział w tej części rynku na poziomie 10,8%. W porównaniu do tego samego okresu 2020 roku Toyota zwiększyła liczbę samochodów użytkowych dostarczonych klientom o 90%, a jej udział w klasie wzrósł niemal dwukrotnie.

Toyota systematycznie rozbudowuje swoją gamę samochodów użytkowych. Od 2016 roku na polskim rynku jest dostępny średniej wielkości van PROACE – zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej Verso. Na początku 2020 roku dołączył do niego kompaktowy van PROACE CITY, który również jest oferowany w wersji dostawczej i osobowej. Wszystkie te samochody są objęte gwarancją na 3 lata lub milion kilometrów.

Znaczącą pozycję w gamie modeli Toyoty zajmuje też legendarny Hilux – niezwykle wytrzymały terenowy pick-up o bardzo dobrych walorach użytkowych. Model ten jest chętnie wykorzystywany w leśnictwie, energetyce i służbach mundurowych oraz przez osoby prywatne do celów rekreacyjnych.

Wszystkie modele użytkowe Toyoty można wyposażyć w profesjonalne zabudowy z gwarancją oraz obsługą serwisową w salonach marki.

Dowiedz się więcej

Toyota dominuje na rynku Toyota dominuje na rynku Ponad 46 000 rejestracji od początku roku Toyota PROACE Electric Toyota PROACE Electric Nowy furgon z napędem elektrycznym Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Solidna podstawa Toyota PROACE Platforma Toyota PROACE Platforma Obejrzyj katalog modelu PROACE CITY – liderem segmentu PROACE CITY – liderem segmentu Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Udział marki w rynku 7,1% Toyota PROACE CITY Mobility Toyota PROACE CITY Mobility Zabudowa dla osób niepełnosprawnych Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Listopad – najlepszym miesiącem Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Sprawdź szczegóły Toyota PROACE CITY Toyota PROACE CITY Sprawdź wyniki sprzedaży w Polsce Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Dowiedz się więcej Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty