Toyota nowym liderem polskiego rynku motoryzacyjnego

W 2020 roku marka zarejestrowała 64 364 samochody

2020-01-05

Niezwykle trudny dla wszystkich 2020 rok Toyota zakończyła na pozycji lidera polskiego rynku motoryzacyjnego. W ciągu całego roku marka zarejestrowała 64364 samochody osobowe i dostawcze. To o ponad 7600 aut więcej od marki plasującej się na drugiej pozycji.

Toyota najpopularniejszą marką samochodową w Polsce

W 2020 roku w rankingu najczęściej wybieranych marek na polskim rynku samochodów osobowych i dostawczych pierwsze miejsce przypadło w udziale Toyocie. Marka zwiększyła swój udział w rynku z 10,3% w 2019 roku do 13,2% w roku ubiegłym.

2020 rok upłynął pod znakiem pandemii koronawirusa i poważnych zaburzeń w sprzedaży. Mimo to Toyota utrzymała poziom rejestracji samochodów z roku 2019. Wynik 64364 aut jest tylko o 0,46% mniejszy od poziomu z poprzedzającego roku. W tym samym czasie sprzedaż wszystkich samochodów w kraju zmniejszyła się o niecałe 22%. Do końcowego rezultatu przyczynił się bardzo dobry grudzień, w którym Toyota dostarczyła klientom 7495 samochodów – o 14% więcej niż rok wcześniej.

Tak doskonałe wyniki Toyoty w Polsce przyczyniły się do bardzo dobrego poziomu sprzedaży w całym regionie Europy Środkowej. Grupa Toyota Central Europe (Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) w 2020 roku dostarczyła klientom łącznie 101566 aut. Jest to drugi najlepszy wynik przedstawicielstwa Toyoty w Europie.

Toyota liderem rynku samochodów osobowych

W 2020 roku Toyota zajęła pierwsze miejsce na rynku aut osobowych. Zarejestrowano 61331 modeli tej marki, co odpowiada za 14,3% udziału w rynku. Do tego sukcesu w ogromnym stopniu przyczyniła się zarówno ogromna popularność Corolli i Yarisa, jak i dominująca pozycja RAV4 i Toyoty C-HR w segmencie SUV.

Samochodem Toyoty, który rejestrowano najczęściej, była Corolla (17508 egz.). Model ten zajmuje także drugie miejsce na polskim rynku oraz drugie w segmencie C.

Tuż za Corollą – na trzecim miejscu – znalazł się Yaris (15378 egz.), lider segmentu B. W 2020 roku zarejestrowano o 1309 egz. tego modelu więcej niż rok wcześniej. Yaris był także samochodem najchętniej wybieranym przez klientów prywatnych (7967 egz.).

W 2020 roku w pierwszej dziesiątce znalazły się również takie modele, jak RAV4 (9587 egz.) i Toyota C-HR (8271 egz.), czyli dwa najpopularniejsze SUV-y w kraju.

Pozycję lidera segmentu A wzmocniła Toyota AYGO (4819 egz.) z 43-procentowym udziałem w swoim segmencie.

Toyota liderem wzrostów rejestracji aut dostawczych

W 2020 roku rynek samochodów dostawczych zmniejszył się aż o 14,65%. Mimo to Toyota zwiększyła poziom rejestracji aut użytkowych o rekordowe 60,8%. Marka awansowała na ósme miejsce z wynikiem 3034 aut, a jej udział w rynku wzrósł do 5,09%.

Toyota zyskuje coraz mocniejszą pozycję w klasie samochodów użytkowych dzięki systematycznie rozbudowywanej gamie modeli użytkowych, coraz bogatszej ofercie pod względem wyposażenia, akcesoriów i zabudowy oraz sieci salonów Toyota Professional.

Dowiedz się więcej

Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Ponad milion sprzedanych aut w 2019 roku Samochody miejskie Samochody miejskie Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Nowy rekord sprzedaży hybryd Nowa Toyota Aygo X Nowa Toyota Aygo X Nowoczesny i stylowy crossover do miasta Toyota liderem rynku Toyota liderem rynku 5857 rejestracji modeli marki w styczniu Zimowa wyprawa na Nordkapp Zimowa wyprawa na Nordkapp Zobacz relację z tej przygody Black Edition by JBL Black Edition by JBL Poznaj edycję limitowaną RAV4 Hybrid Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Najtańsze nowe samochody osobowe Najtańsze nowe samochody osobowe Z salonu marki Toyota Samochód rodzinny Samochód rodzinny Jaki kupić? Najlepszy SUV Najlepszy SUV Jaki wybrać? Najnowsze propozycje Toyoty Najnowsze propozycje Toyoty Sprawdź, czym jeszcze Cię zaskoczymy