PROACE CITY – liderem segmentu

Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty

2021-06-09

W maju 2021 roku – w porównaniu z poprzednim miesiącem – wzrosła sprzedaż wszystkich trzech użytkowych modeli Toyoty. PROACE CITY został liderem swojego segmentu z udziałem na poziomie 23,5%. Hilux odpowiadał za 47,7% rejestracji pick-upów.

W maju 2021 roku – zgodnie z danymi Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego – wszystkie trzy dostawcze modele Toyoty umocniły swoją pozycję na rynku. PROACE CITY i Hilux zajęły pierwsze miejsce w swoich segmentach, wzrost sprzedaży odnotował również PROACE.

Niemal połowa nabywców pick-upów wybrała nowego Hiluxa

W maju Toyota Hilux zajęła pierwsze miejsce w segmencie pick-upów. Co więcej, po zarejestrowaniu w ciągu miesiąca 166 egz. model odpowiada za niemal połowę wszystkich majowych rejestracji pick-upów – 47,7%

Jeśli chodzi o dane od początku 2021 roku, Hilux zajmuje obecnie drugie miejsce w segmencie i zbliża się do lidera. Udział tego modelu w rynku skoczył z 29,4% (licząc od stycznia do kwietnia) do 34% (od stycznia do maja). Łącznie w tym roku do klientów trafiły 474 egz. pick-upa Toyoty.

Hilux od lat cieszy się doskonałą opinią wśród kierowców. Model ten jest ceniony za swoją legendarną trwałość i odporność na ciężkie warunki oraz ogromne możliwości terenowe. W ostatnich miesiącach popularność Hiluxa wzrosła m.in. dzięki pojawieniu się odświeżonego modelu z nowym, mocniejszym silnikiem 2.8 o mocy 204 KM. Charakteryzuje się on bardziej prestiżowym wyglądem i jest wyposażony w udoskonalony system multimediów z interfejsami Apple CarPlay™ i Android Auto™. Na uwagę zasługuje również nowa najwyższa wersja wyposażenia tego modelu – Invincible.

PROACE CITY ucieka konkurentom

Toyota PROACE CITY zadebiutowała na rynku na początku 2020 roku. Obecnie model ten nie tylko zajmuje pierwsze miejsce w segmencie, ale z miesiąca na miesiąc ma coraz silniejszą pozycję. W maju liczba jego rejestracji wzrosła do 497 egz., co przełożyło się na udział w segmencie na poziomie 23,5%. Jest to o 2,5 punktu procentowego więcej niż w kwietniu.

Toyota PROACE CITY zdecydowanym liderem segmentu

Licząc od stycznia do maja 2021 roku, zarejestrowano 2472 egz. PROACE CITY, co przekłada się na 23,1% udziału w rynku. W porównaniu do maja 2020 roku liczba rejestracji kompaktowego vana Toyoty wzrosła aż o 400%.

Toyota PROACE ponownie na podium

PROACE to średniej wielkości van, który drugi miesiąc z rzędu zajmuje trzecie miejsce w segmencie. 269 zarejestrowanych egzemplarzy przełożyło się na udział tej części rynku na poziomie 18% – o 3,6 punktu procentowego więcej niż w kwietniu.

Od początku roku zarejestrowano 1031 egz. PROACE, co sprawiło, że udział w segmencie tego modelu zwiększył się do 14,5%.

Dowiedz się więcej

Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Sprawdź szczegóły Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Sprawdź ofertę przygotowaną przez Toyota Professional Samochody dostawcze Samochody dostawcze Toyota PROACE CITY Electric Toyota PROACE CITY Electric Auto dostawcze z napędem elektrycznym Dowiedz się Hilux GR SPORT w przedsprzedaży Dowiedz się Hilux GR SPORT w przedsprzedaży Zmodyfikowane zawieszenie i sportowa stylistyka TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Rajdzie Dakar TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Rajdzie Dakar Al-Attiyah i Baumel – pierwsi na mecie Nowa Toyota Hilux GR SPORT Nowa Toyota Hilux GR SPORT Wersja inspirowana rajdami Poznaj nową Toyotę Hilux GR SPORT Poznaj nową Toyotę Hilux GR SPORT Sportowy pick-up powraca w wielkim stylu Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Niezależne testy Toyota Hilux z nagrodą IPUA Toyota Hilux z nagrodą IPUA Dowiedz się więcej o zwycięstwie Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Poznaj szczegóły