Hatchback Toyota Yaris nowym liderem
w Europie

Miejski model, który wprowadza nowe standardy
do segmentu B

2021-02-26

2021 rok miejska Toyota Yaris rozpoczęła jako najpopularniejsze auto w Europie. W styczniu zarejestrowano ponad 18 000 szt. tego modelu. Bardzo dobry wynik Yarisa przyczynił się do silnego trzeciego miejsca Toyoty w rankingu marek.

Sukcesy Yarisa w Europie i w Polsce

Rok 2021 bardzo dobrze się rozpoczął dla Toyoty w Europie. W styczniu nowy Yaris zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najlepiej sprzedających się samochodów w 27 krajach Unii Europejskiej. W tym czasie do europejskich klientów trafiło 18 094 szt. tego modelu. Liczba ta jest o 3% wyższa w porównaniu do stycznia 2020 roku, co stanowi bardzo dobry wynik, zwłaszcza w porównaniu z 26-procentowym spadkiem rynku. Łącznie w styczniu 2021 roku zarejestrowano w UE 839 525 nowych samochodów.

Tak dobre wyniki sprzedażowe Yarisa przyczyniły się też do silnej pozycji Toyoty. W pierwszym miesiącu 2021 roku marka sprzedała łącznie 54 336 samochodów i zajęła trzecie miejsce na europejskim rynku.

W Polsce w styczniu 2021 roku zarejestrowano 1543 szt. modelu Yaris, co dało mu drugie miejsce w zestawieniu (zaraz po Corolli), a Toyocie miano najchętniej wybieranej marki samochodowej.

Toyota Yaris
Yaris i nowe standardy w segmencie B

Nowa generacja Yarisa zadebiutowała w Europie w ubiegłym roku, wprowadzając do segmentu pełny napęd hybrydowy 4. generacji oraz najbardziej rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyoty. Nowy model został zaprojektowana na modułowej platformie GA-B z serii TNGA. Jego konstrukcja wyróżnia się pod względem sztywności, dopracowanego zawieszenia i nisko położonego środka ciężkości. Nowością jest także centralna poduszka powietrzna między fotelem kierowcy i pasażera.

Auto zostało zaprojektowane przez studio ED2 Toyoty pod Niceą, a produkowane jest w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes. Napęd hybrydowy oraz silnik 1.5 do nowego Yarisa jest produkowany w technologii TNGA w fabryce TMMP w Polsce.

Toyota Yaris

Dowiedz się więcej

Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Nowy hybrydowy SUV stworzony do jazdy w mieście Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Podróż po Europie Toyotą Mirai Podróż po Europie Toyotą Mirai Śledź trasę wyprawy Arkadego Fiedlera 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli Nowy model co 30 sekund Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Dowiedz się więcej Toyota Ventures Climate Fund Toyota Ventures Climate Fund Poznaj nowy fundusz Toyoty Fascynująca Toyota Mirai Fascynująca Toyota Mirai 50 elektryzujących faktów Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Dowiedz się więcej