Hatchback Toyota Yaris nowym liderem
w Europie

Miejski model, który wprowadza nowe standardy
do segmentu B

2021-02-26

2021 rok miejska Toyota Yaris rozpoczęła jako najpopularniejsze auto w Europie. W styczniu zarejestrowano ponad 18 000 szt. tego modelu. Bardzo dobry wynik Yarisa przyczynił się do silnego trzeciego miejsca Toyoty w rankingu marek.

Sukcesy Yarisa w Europie i w Polsce

Rok 2021 bardzo dobrze się rozpoczął dla Toyoty w Europie. W styczniu nowy Yaris zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najlepiej sprzedających się samochodów w 27 krajach Unii Europejskiej. W tym czasie do europejskich klientów trafiło 18 094 szt. tego modelu. Liczba ta jest o 3% wyższa w porównaniu do stycznia 2020 roku, co stanowi bardzo dobry wynik, zwłaszcza w porównaniu z 26-procentowym spadkiem rynku. Łącznie w styczniu 2021 roku zarejestrowano w UE 839 525 nowych samochodów.

Tak dobre wyniki sprzedażowe Yarisa przyczyniły się też do silnej pozycji Toyoty. W pierwszym miesiącu 2021 roku marka sprzedała łącznie 54 336 samochodów i zajęła trzecie miejsce na europejskim rynku.

W Polsce w styczniu 2021 roku zarejestrowano 1543 szt. modelu Yaris, co dało mu drugie miejsce w zestawieniu (zaraz po Corolli), a Toyocie miano najchętniej wybieranej marki samochodowej.

Toyota Yaris
Yaris i nowe standardy w segmencie B

Nowa generacja Yarisa zadebiutowała w Europie w ubiegłym roku, wprowadzając do segmentu pełny napęd hybrydowy 4. generacji oraz najbardziej rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyoty. Nowy model został zaprojektowana na modułowej platformie GA-B z serii TNGA. Jego konstrukcja wyróżnia się pod względem sztywności, dopracowanego zawieszenia i nisko położonego środka ciężkości. Nowością jest także centralna poduszka powietrzna między fotelem kierowcy i pasażera.

Auto zostało zaprojektowane przez studio ED2 Toyoty pod Niceą, a produkowane jest w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes. Napęd hybrydowy oraz silnik 1.5 do nowego Yarisa jest produkowany w technologii TNGA w fabryce TMMP w Polsce.

Toyota Yaris

Dowiedz się więcej

Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Więcej Nowy rekord Toyoty w Polsce Nowy rekord Toyoty w Polsce Ponad 200 000 sprzedanych hybryd Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Sprawdź szczegóły Corolla zdominowała polski rynek flotowy Corolla zdominowała polski rynek flotowy Dowiedz się więcej Toyota bZ Compact SUV Concept Toyota bZ Compact SUV Concept Bezemisyjny pojazd z linii bZ Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia