Toyota zajmuje pierwsze miejsce na rynku flotowym

Dane PZPM z listopada 2021 roku

2021-12-16

Tegoroczny lider polskiego rynku – Toyota – zajęła czołową lokatę także na rynku flotowym. Najpopularniejszym autem dla firm została Corolla. W swoich segmentach doskonale się spisywały także takie modele, jak PROACE CITY, RAV4, Toyota C-HR i AYGO. Dane opracował Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Toyota w tym roku była najchętniej wybieraną marką samochodową w Polsce, cieszącą się dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych. Tylko w listopadzie do firmowych flot trafiły 4124 samochody osobowe Toyoty. Jest to aż 17,8% wszystkich samochodów odebranych z salonów przez firmy w minionym miesiącu.

Od stycznia do listopada 2021 roku firmy zarejestrowały łącznie 52 481 samochodów osobowych i dostawczych Toyoty. Jest to o 40% więcej rok do roku. W tej liczbie 48 374 egz. to auta osobowe (wzrost o 38%).

Flotowi liderzy segmentów

W listopadzie 2021 roku aż cztery samochody Toyoty znalazły się na pozycji lidera w segmentach. Licząc od początku roku, Toyota ma pięć najpopularniejszych w swoich segmentach aut flotowych.

Najchętniej wybieranym samochodem flotowym była Corolla. W listopadzie 2021 roku firmy zarejestrowały 1741 egz. tego modelu, a od początku roku – 16 219 egz. Udział Corolli wśród samochodów flotowych z segmentu C wyniósł 23,9%.

W segmencie A dominowało AYGO, co widać także na rynku flotowym. W listopadzie br. firmy zarejestrowały 435 egz. tego modelu, co stanowi aż 57,7% wszystkich małych aut na rynku flotowym. Od początku roku do klientów biznesowych trafiło 3425 egz. małej Toyoty (+65%).

Kolejnym modelem, który cieszył się w listopadzie sporym zainteresowaniem klientów flotowych, była Toyota C-HR. Model ten zasilił firmowe floty w liczbie 693 egz. (15,6% udziału w segmencie). Od początku roku firmy zarejestrowały 6044 egz. tego crossovera, o 2300 aut więcej niż model zajmujący drugie miejsce w segmencie.

Od stycznia do listopada 2021 roku firmy zarejestrowały 7414 egz. modelu RAV4. Jest to najlepszy wynik w segmencie D-SUV na rynku flotowym, choć w listopadzie model ten zajął drugie miejsce z wynikiem 324 rejestracji.

Najchętniej wybieranym przez biznes kombivanem była Toyota PROACE CITY. W minionym miesiącu firmy zarejestrowały 287 egz. tego modelu, co stanowi 23,5% sprzedaży całego segmentu. Od początku roku do firm trafiło 4033 tych samochodów, o 101% więcej rok do roku.

Dowiedz się więcej

Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Zobacz najnowszy raport BrandZ 2020 Toyota w styczniu została liderem rynku w Polsce Toyota w styczniu została liderem rynku w Polsce 6700 zarejestrowanych Toyot Toyota liderem rankingu magazynu Fortune Toyota liderem rankingu magazynu Fortune Sprawdź szczegóły Nowa Toyota C-HR Concept Nowa Toyota C-HR Concept Nowa wizja przyszłości Toyota błyszczy w świetle reflektorów Toyota błyszczy w świetle reflektorów Frankfurt Motor Show 2015 Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Więcej Nowy rekord Toyoty w Polsce Nowy rekord Toyoty w Polsce Ponad 200 000 sprzedanych hybryd Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Sprawdź szczegóły Corolla zdominowała polski rynek flotowy Corolla zdominowała polski rynek flotowy Dowiedz się więcej Toyota bZ Compact SUV Concept Toyota bZ Compact SUV Concept Bezemisyjny pojazd z linii bZ Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia Toyota Prius 5. generacji Toyota Prius 5. generacji Światowa premiera i debiut nowego napędu plug-in hybrid