E.ON Foton wymienia swoją flotę na hybrydowe Toyoty Corolle

Flota lidera rynku instalacji fotowoltaicznych będzie liczyła 200 hybryd

2022-01-25

Flota firmy E.ON Foton (wcześniej Foton Technik), specjalizującej się w rozwiązaniach z obszaru odnawialnych źródeł energii, zostanie wzbogacona o 120 hybrydowych Corolli. Po tej transakcji flota lidera rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce będzie liczyła prawie 200 hybryd Toyoty.

Firma E.ON Foton (wcześniej Foton Technik) postanowiła wymienić konwencjonalną flotę na hybrydowe auta Toyoty. Salon Toyota Łódź realizuje obecnie zamówienie na 120 nowych Corolli z napędem hybrydowym. Po jego zakończeniu odpowiedzialne za nowoczesne rozwiązania OZE (m.in. fotowoltaikę, pompy ciepła, magazyny energii, stacje ładowania i klimatyzatory) ramię grupy E.ON w Polsce będzie dysponowało zelektryfikowaną flotą prawie 200 hybryd.

„Wymiana samochodów benzynowych na hybrydowe Toyoty wpisuje się w strategię grupy E.ON dążenia do neutralności klimatycznej i środowiskowej. Obecnie stawiamy na hybrydy, natomiast w przyszłości, jeśli samochody w pełni elektryczne zyskają na popularności i staną się jeszcze łatwiej dostępne, wprowadzimy je do naszej floty. Chcemy, aby docelowo nasze samochody były w pełni bezemisyjne” – zaznaczył Michał Skorupa, CEO firmy E.ON Foton.

„Toyoty to samochody na lata – słyną z bezawaryjności, a nasze hybrydy są szczególnie niezawodne. Corolla z napędem hybrydowym to naturalny wybór na auto flotowe – łączy przystępną cenę i niskie koszty użytkowania z komfortem i zaawansowanymi technologiami bezpieczeństwa. To nie przypadek, że właśnie Corolla jest najpopularniejszym samochodem na świecie” – dodał Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Do floty E.ON Foton trafią Corolle Sedan i TS Kombi z napędem 1.8 Hybrid o mocy 122 KM. Pojazdy te zużywają średnio od 4,4 l/100 km paliwa i emitują od 99 g/km CO2.

Wyposażenie Comfort zapewni pracownikom firmy takie udogodnienia jak system multimedialny Toyota Touch® 2 z kolorowym ekranem dotykowym 8", usługi łączności Toyota Connected Car, kamera cofania czy dwustrefowa klimatyzacja automatyczna. Dodać do tego należy zestaw układów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Wygodę codziennego korzystania z auta zwiększają także profilowane fotele z podłokietnikiem, elektryczne szyby i lusterka, skórzana kierownica wielofunkcyjna z obsługą multimediów oraz światła do jazdy dziennej i przeciwmgielne w technologii LED.

Z nowych hybryd Toyoty będą korzystali przedstawiciele firmy zajmujący się m.in. realizacją instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii, e-mobility. Zespół specjalistów E.ON Foton odbywa miesięcznie do 9000 spotkań służbowych i realizuje nawet 1000 instalacji fotowoltaicznych. Firma należy do jednej z największych spółek energetycznych w Europe. Grupy E.ON i obsługuje ponad 50 mln klientów na 15 europejskich rynkach.

Wymiana floty na samochody hybrydowe Toyoty to sposób na ograniczenie emisji CO2 w działalności firmy oraz krok w stronę pełnej elektryfikacji samochodów w nadchodzących latach.

„Nasi kierowcy pokonują łącznie w ciągu dnia kilka tysięcy kilometrów, dlatego decydując się na Toyotę, Zarząd brał pod uwagę przede wszystkim niezawodność i sprawdzoną markę. Zdecydowaliśmy się na flotę hybrydową, ponieważ ceny zakupu hybryd istotnie zmalały względem aut benzynowych, a zużycie paliwa jest wyraźnie mniejsze, co nie tylko obniża emisje, ale pozwala oszczędzić na kosztach użytkowania” – podkreślił Błażej Fiecek, wiceprezes E.ON Foton.

Dowiedz się więcej

Toyota Corolla na wodór Toyota Corolla na wodór Pierwsze testy na torach wyścigowych Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Rośnie sprzedaż hybryd Nowa flota SunRoof Technologies Nowa flota SunRoof Technologies Firma stawia na Corolle Hybrid Toyota z kolejnym rekordem sprzedaży w Polsce Toyota z kolejnym rekordem sprzedaży w Polsce Sprawdź najpopularniejsze modele Corolla liderem rynku w Polsce Corolla liderem rynku w Polsce Sprawdź liczbę rejestracji Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Dowiedz się więcej System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Nowe modele RAV4 i Corolla Nowe modele RAV4 i Corolla 5 gwiazdek w testach Euro NCAP 2019 Poznaj hybrydową rodzinę Corolli Poznaj hybrydową rodzinę Corolli Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody miejskie Samochody miejskie