Do polskich klientów trafiło ponad 10 000 egzemplarzy PROACE CITY

Najpopularniejszy kompaktowy van na polskim rynku

2022-07-26

Klienci Toyoty w Polsce kupili już ponad 10 000 użytkowych vanów PROACE CITY. Samochód osiągnął ten wynik zaledwie po 2,5 roku sprzedaży. Najpopularniejszy kompaktowy van na polskim rynku jest dostępny zarówno w odmianie osobowej Verso, jak i dostawczej. Do wyboru są 2 długości nadwozia i 6 wersji wyposażenia.

Toyota PROACE CITY zadebiutowała w styczniu 2020 roku i błyskawicznie zdominowała polski rynek, stając się najpopularniejszym samochodem w swoim segmencie. Według danych PZPM tylko w pierwszym półroczu zarejestrowano prawie 2000 egz. To ponad 2 razy więcej niż drugiego najpopularniejszego kombivana. W czerwcu 2022 roku łączna sprzedaż Toyoty PROACE CITY w Polsce (licząc od stycznia 2020 roku) wyniosła 10 118 egz.

Toyota PROACE CITY jest dostępna w dwóch praktycznych odmianach – osobowej Verso i dostawczej furgon. Obie występują w 2 długościach nadwozia, z różnymi silnikami do wyboru. Do wyboru jest 6 wersji wyposażenia, które są dostosowane do potrzeb konkretnych grup klientów.

Ponad 10 000 egzemplarzy Toyoty PROACE CITY

W wariancie osobowym sprzedano łącznie 5386 egz., w wersji furgon – 4732 egz.

Najczęściej wybierane wersje Toyoty PROACE CITY

Klienci w Polsce najczęściej wybierają wersje wyposażone w silnik Diesla 1.5 D-4D o mocy 100 lub 130 KM. W przypadku odmiany dostawczej jednostki wysokoprężne napędzają 93% sprzedanych egzemplarzy, a w odmianie Verso – 75% aut. Najpopularniejszy wybór dla furgonu to silnik 1.5 100 KM, a dla auta osobowego – 1.5 130 KM. W gamie dostępny jest także silnik benzynowy 1.2 D-4T o mocy 110 KM, a dla wersji dostawczej – elektryczny silnik o mocy 136 KM.

Kupujący Toyotę PROACE CITY Verso najczęściej wybierają standardową długość nadwozia (62% sprzedanych aut). Popularność wersji Standard i Long wśród klientów sięgających po furgony rozkłada się po połowie.

Ponad 10 000 egzemplarzy Toyoty PROACE CITY

Jaka jest najczęściej wybierana konfiguracja wyposażenia w przypadku dostawczej Toyoty PROACE CITY? Klienci najchętniej wybierają wersję podstawową Active. Do wyboru mają również wyższą wersję Comfort i 5-miejscową wersję Furgon brygadowy Active dostosowaną do przewozu pracowników i sprzętu.

W przypadku Toyoty PROACE CITY Verso klienci najchętniej sięgają po najwyższą wersję Family (47% aut). Podstawowa wersja Combi jest wybierana dla 21% sprzedawanych egzemplarzy, a średnia wersja Business – dla 32% egzemplarzy.

PROACE CITY należy do gamy Toyota Professional, w której znajdują się także:
• średniej wielkości van PROACE dostępny w 3 długościach nadwozia,
• terenowy pick-up Toyota Hilux.

Ponad 10 000 egzemplarzy Toyoty PROACE CITY

Sieć Toyota Professional zajmująca się sprzedażą aut użytkowych i obsługą firm składa się zarówno z odrębnych salonów jak i z wyspecjalizowanych działów we wszystkich stacjach dilerskich Toyoty.

Dowiedz się więcej

Toyota bZ Compact SUV Concept Toyota bZ Compact SUV Concept Bezemisyjny pojazd z linii bZ Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia Toyota Prius 5. generacji Toyota Prius 5. generacji Światowa premiera i debiut nowego napędu plug-in hybrid Poznaj Toyotę GR86 Poznaj Toyotę GR86 Nowe auto driftingowe Kuby Przygońskiego Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Dowiedz się więcej Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Toyota Research Institute Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Większe możliwości Yarisy w kolorze Spicy Orange Yarisy w kolorze Spicy Orange Nowości w roku modelowym 2023 Lekki użytkowy van elektryczny Lekki użytkowy van elektryczny Nowy projekt Toyotay i partnerów Wymienne baterie do samochodów Wymienne baterie do samochodów Dowiedz się więcej o nowym projekcie Klub Rekordowych Przebiegów Klub Rekordowych Przebiegów Pochwal się trwałością swojej Toyoty Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wzrost udziału w rynku do 17,7%