Szósty salon sieci dilerskiej
Toyota Professional

Sprzedaż samochodów użytkowych
i specjalistycznych zabudów

2021-03-14

W Gdańsku otworzył się szósty salon Toyota Professional specjalizujący się w sprzedaży samochodów użytkowych. Będzie można tu nabyć również pełną gamę specjalistycznych zabudów do tych samochodów. W najbliższych miesiącach oferta zostanie poszerzona o serwis aut użytkowych oraz program sprzedaży używanych samochodów dostawczych Toyota Plus. Salon należy do grupy Walder, dilera Toyoty w północnej Polsce.

Przy ul. Jabłoniowej 2 w Gdańsku otwarty został nowy salon Toyota Professional. Będzie on specjalizował się w sprzedaży pełnej gamy samochodów użytkowych Toyoty – modeli PROACE i PROACE Verso, PROACE CITY i PROACE CITY Verso oraz Hilux. W jego ofercie znajdą się także profesjonalne zabudowy do tych modeli, objęte 3-letnią gwarancją.

Z czasem salon w Gdańsku zostanie rozbudowany o serwis samochodów dostawczych, którego otwarcie jest planowane na czerwiec tego roku. Stacja zamierza także uruchomić program sprzedaży i finansowania używanych samochodów Toyota Plus, koncentrując się na kilkuletnich autach dostawczych.

Salon w Gdańsku jest już szóstą stacją dilerską Toyota Professional (i piątą należącą do grupy Walder, która prowadzi także salony Toyoty w Chwaszczynie, Rumi i Grudziądzu oraz Lexusa w Gdańsku). Nowy obiekt ma powierzchnię 314 m² i pomieści na wystawie do 6 pojazdów.

Głównym celem programu Toyota Professional jest zapewnienie kompletnej obsługi firmom i osobom prywatnym zainteresowanym samochodami użytkowymi. Obejmuje to zarówno proces wyboru, sprzedaży i finansowania samochodu, jak i kompleksowe wsparcie podczas użytkowania.

samochody użytkowe i zabudowy Toyota Professional
Ekspansja programu Toyota Professional

Program Toyota Professional istnieje od 2019 roku. Wtedy to uruchomiono pierwsze specjalistyczne salony: Warszawa Wesoła, Poznań i Zielona Góra. Jednocześnie w całej sieci dilerskiej Toyoty powstały osobne działy Toyota Professional wyspecjalizowane w sprzedaży samochodów użytkowych. Z czasem sieć została rozbudowana o kolejne stacje – w Szczecinie i na warszawskim Bemowie. W 2022 roku – obok salonu w Gdańsku – dołączy do nich jeszcze jeden obiekt.

Początkowo program Toyota Professional miał status pilotażowego projektu i był realizowany przez polski oddział Toyoty dla europejskiej centrali w Brukseli. W kolejnych latach został rozszerzony na pozostałe europejskie rynki, w oparciu o doświadczenia, wiedzę i dobre praktyki wypracowane przez polski zespół.

samochody użytkowe i zabudowy Toyota Professional
Samochody użytkowe Toyoty liderami na rynku

Obecnie Toyota Professional to jedna z najlepiej sprzedających się marek w segmencie samochodów użytkowych do 3.5T. Model PROACE CITY od kilkunastu miesięcy jest liderem segmentu kompaktowych vanów. PROACE w styczniu i lutym awansował na pierwsze miejsce wśród vanów średniej wielkości. Hilux, który w 2021 roku zajmował drugie miejsce w segmencie, w styczniu i lutym 2022 roku był absolutnie najpopularniejszym pick-upem w kraju.

Warto podkreślić, że auta dostawcze Toyoty są dostępne z fabrycznymi zabudowami objętymi 3-letnią gwarancją Toyoty. Dodać do tego należy wersje specjalne, takie jak PROACE Platforma, PROACE Mobility i PROACE CITY Mobility dla osób niepełnosprawnych, a także dostawczy PROACE Electric z bezemisyjnym napędem ładowanym z sieci. Wszystkie samochody z rodziny PROACE są objęte gwarancją PRO na 3 lata lub milion kilometrów.

samochody użytkowe i zabudowy Toyota Professional

„W ostatnich latach Toyota udowodniła swoją odporność na zawirowania na rynku. To efekt świetnej organizacji zgodnej z zasadami Toyota Way oraz wyjątkowej jakości i atrakcyjności naszych produktów. Toyota całkowicie zdominowała rynek samochodowy w Polsce – nasza marka zajmuje pierwsze miejsce zarówno ogólnie, jak i na rynku flotowym”– podkreślił Tomasz Suliga, LCV Manager Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

„Corolla jest najpopularniejszym samochodem w kraju i domyślnym autem dla firm – udział tylko tego jednego modelu w całym rynku aut firmowych wyniósł w dwóch pierwszych miesiącach aż 6,5%. Liderami swoich segmentów są obok Corolli także Yaris, Camry, RAV4, PROACE CITY, PROACE i Hilux.

W klasie samochodów użytkowych, w roku 2022 Toyota zajmuje doskonałe 2. miejsce. To pokazuje, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju gamy samochodów dostawczych. Korzystamy w pełni z naszego doświadczenia w sprzedaży flotowej. Możemy rozwijać się tak dynamicznie również dzięki w pełni dedykowanym salonom Toyota Professional”– kontynuował Tomasz Suliga.

Dowiedz się więcej

Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Solidna podstawa Toyota PROACE Platforma Toyota PROACE Platforma Obejrzyj katalog modelu Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Toyota coraz popularniejsza na rynku aut użytkowych Toyota coraz popularniejsza na rynku aut użytkowych Poznaj dane za 2021 rok Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Nowy rekord sprzedaży hybryd Toyota dominuje na rynku Toyota dominuje na rynku Ponad 46 000 rejestracji od początku roku Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Sprawdź szczegóły PROACE CITY – liderem segmentu PROACE CITY – liderem segmentu Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Udział marki w rynku 7,1% Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Listopad – najlepszym miesiącem Toyota PROACE CITY Toyota PROACE CITY Sprawdź wyniki sprzedaży w Polsce Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Dowiedz się więcej