W Europie debiutuje Toyota bZ Compact SUV Concept

Nowoczesna stylistyka i ekologiczne materiały

2022-12-06

W Brukseli pokazano Toyotę bZ Compact SUV Concept. Jest to nowy koncepcyjny pojazd zaprojektowany przez francuskie studio ED2. Charakteryzuje się on nowoczesną stylistyką i bogatym wyposażeniem. Prototyp stanowi zapowiedź tego, jak w przyszłości będą wyglądać auta z linii bZ (Beyond Zero). Do 2026 roku Toyota planuje wprowadzić na europejski rynek sześć takich modeli.

Toyota bZ Compact SUV Concept to nowy model należący do największego i najbardziej konkurencyjnego w Europie segmentu C-SUV. Wyposażony w napęd elektryczny na baterię samochód doskonale się wpisuje – podobnie jak nowa Toyota C-HR Prologue – w strategię Toyoty. Japoński koncern, przy wykorzystaniu różnych technologii napędowych, stara się zmniejszyć ślad węglowy i jak najszybciej osiągnąć neutralność klimatyczną.

Toyota bZ

Nowa prototypowa Toyota została opracowana przez europejskie studio Toyota European Design and Development (ED2) we Francji. Pojazd charakteryzuje się doskonałymi osiągami, responsywnym prowadzeniem, wiodącymi technologiami oraz stylowym wyglądem. To samochód elektryczny na baterię, w którym minimalizm łączy się z odważnym spojrzeniem w przyszłość. Auto będzie bezemisyjne, a do jego produkcji zostaną wykorzystane ekologiczne materiały.

Toyota bZ

Uwagę zwraca też sylwetka nowej Toyoty bZ Compact SUV Concept. Opływowe kształty nadwozia i krótkie zwisy podkreślają dynamiczny charakter auta. Ostre linie i mocne przetłoczenia przywodzą na myśl zaawansowane technologie. Nisko poprowadzona linia dachu pomaga zmniejszać opory powietrza, co poprawia aerodynamikę.

toyota-bz-compact-suv-concept-debiutuje-w-europie

Wnętrze prototypu zachwyca odważną stylistyką i zaawansowanymi technologiami. Projektanci zastosowali kilka przyjaznych dla środowiska elementów, takich jak siedzenia wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego oraz z recyklingu. Wbudowany asystent osobisty łączy kierowcę i pasażerów z pojazdem za pomocą dźwiękowych i wizualnych wskazówek.

Toyota bZ

Realizując wizję Beyond Zero, Toyota dąży do osiągnięcia globalnej neutralności węglowej do 2050 roku. W tym celu koncern systematycznie poszerza swoje portfolio pojazdów korzystających z zaawansowanych paliw alternatywnych oraz bezemisyjnych napędów. W Europie marka planuje wprowadzić sześć modeli z linii bZ (Beyond Zero) do 2026 roku.

Specyfikacja auta (zaprezentowana na Kenshiki Forum 2022)
Długość 4538 mm
Wysokość 1560 mm
Szerokość 1888 mm (bez lusterek)
Koła 21''

Dowiedz się więcej

Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia Toyota Prius 5. generacji Toyota Prius 5. generacji Światowa premiera i debiut nowego napędu plug-in hybrid Poznaj Toyotę GR86 Poznaj Toyotę GR86 Nowe auto driftingowe Kuby Przygońskiego Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Dowiedz się więcej Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Toyota Research Institute Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Większe możliwości Yarisy w kolorze Spicy Orange Yarisy w kolorze Spicy Orange Nowości w roku modelowym 2023 Lekki użytkowy van elektryczny Lekki użytkowy van elektryczny Nowy projekt Toyotay i partnerów Wymienne baterie do samochodów Wymienne baterie do samochodów Dowiedz się więcej o nowym projekcie Klub Rekordowych Przebiegów Klub Rekordowych Przebiegów Pochwal się trwałością swojej Toyoty Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wzrost udziału w rynku do 17,7% Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły