Compact Cruiser EV najlepszym autem koncepcyjnym

Toyota z nagrodą Car Design Award 2022

2022-06-13

Toyota Compact Cruiser EV zdobyła prestiżową nagrodę Car Design Award 2022 w kategorii samochodów koncepcyjnych. Nowe elektryczne auto terenowe zostało opracowane przez europejskie studio projektowe ED2 i stanowi stylistyczne nawiązanie do Land Cruisera pierwszej generacji.

Compact Cruiser EV – koncepcyjny samochód Toyoty – zdobył prestiżową nagrodę Car Design Award 2022. Pojazd został opracowany przez europejskie studio projektowe ED2 w Nicei. Po raz pierwszy publiczności został pokazany w grudniu 2021 roku w hali Mega Web w Tokio.

„Nasze badania nad samochodami elektrycznymi trwają od ponad 30 lat i mamy za sobą długą drogę” – podkreślał Simon Humphries, dyrektor generalny Toyota Design.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

„W miarę jak samochody elektryczne będą zyskiwały na popularności, ludzie będą coraz częściej szukali bezemisyjnych aut, które będą wyrażać ich styl życia. Compact Cruiser EV jest doskonałym przykładem tego trendu” – kontynuował Simon Humphries.

Tworząc nowy koncepcyjny model, projektanci ze studia ED2 bazowali na ogromnym doświadczeniu Toyoty w budowie samochodów terenowych. Compact Cruiser EV powstał z myślą o młodych mieszkańcach miast, którzy po pracy lubią aktywnie spędzać czas na zewnątrz. Samochód ma unikalną stylistykę, a do tego jest praktyczny. Surowe, mocne nadwozie na różne sposoby nawiązuje do legendarnego Land Cruisera pierwszej generacji. Jest to widoczne zarówno w ikonicznej off-roadowej sylwetce, jak i prostej formie nadwozia.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

Ceremonia wręczenia nagród Car Design Award odbyła się podczas gali w ADI Design Museum w Mediolanie. Była jednym z punktów programu Tygodnia Designu w Mediolanie i słynnej wystawy mebli Salone del Mobile.

Po raz pierwszy nagroda Car Design Award została przyznana w 1984 roku. Pomysłodawcą tego projektu był Fulvio Cintiego, założyciel i redaktor naczelny magazynu Auto&Design. Wyróżnienie jest przyznawane w trzech kategoriach:
• samochody produkcyjne,
• samochody koncepcyjne,
• język stylistyczny marki i spójność stylistyczna.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

Laureatów Car Design Award wybiera międzynarodowe jury składające się z 11 ekspertów reprezentujących jedne z najbardziej prestiżowych magazynów motoryzacyjnych na świecie.

„W tym roku Toyota Design znalazła się w finale we wszystkich trzech kategoriach – zarówno za język stylistyczny marki, jak i za Aygo X w kategorii samochodów produkcyjnych, a także oczywiście za Compact Cruiser EV, zwycięzcę kategorii samochodów koncepcyjnych” – powiedział Silva Baruffaldi, przewodniczący jury i redaktor Auto&Design.

Toyota zdobyła nagrodę Car Design Award 2022

„Nagroda Car Design Award nie jest przypisywana do samochodu, ale do zespołu, który opracował dany projekt. W tegorocznej edycji konkursu projektanci Toyoty zdobyli ogromne uznanie” – dodał Silva Baruffaldi.

Dowiedz się więcej

Toyota bZ Compact SUV Concept Toyota bZ Compact SUV Concept Bezemisyjny pojazd z linii bZ Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia Toyota Prius 5. generacji Toyota Prius 5. generacji Światowa premiera i debiut nowego napędu plug-in hybrid Poznaj Toyotę GR86 Poznaj Toyotę GR86 Nowe auto driftingowe Kuby Przygońskiego Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Dowiedz się więcej Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Toyota Research Institute Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Większe możliwości Yarisy w kolorze Spicy Orange Yarisy w kolorze Spicy Orange Nowości w roku modelowym 2023 Lekki użytkowy van elektryczny Lekki użytkowy van elektryczny Nowy projekt Toyotay i partnerów Wymienne baterie do samochodów Wymienne baterie do samochodów Dowiedz się więcej o nowym projekcie Klub Rekordowych Przebiegów Klub Rekordowych Przebiegów Pochwal się trwałością swojej Toyoty Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wzrost udziału w rynku do 17,7%