Toyota numerem 1 w pierwszym kwartale 2016

Najczęściej wybierana marka

2016-04-13

W pierwszym kwartale 2016 roku Toyota okazała się najczęściej wybieraną marką przez klientów indywidualnych. Tak wynika z zestawienia liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce, opracowanego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy klienci indywidualni zarejestrowali w Polsce 5659 samochodów Toyoty – to o ponad 900 więcej niż konkurenci. Wynik ten jest o 13% lepszy niż w tym samym okresie 2015 roku, przy jednoczesnym spadku tego segmentu rynku o 1%. Udział Toyoty w całym rynku nowych samochodów wyniósł 11%, a w grupie klientów indywidualnych 14,2%.

Toyota Yaris była w pierwszym kwartale modelem najchętniej wybieranym przez klientów prywatnych w Polsce (1973 rejestracje). W swoich klasach najpopularniejsze okazały się także AYGO (620 rejestracji), Avensis (368 rejestracji) i Verso (368 rejestracji). Auris znalazł się na 2. miejscu za Oplem Astrą z liczbą 1198 zarejestrowanych samochodów, z których jedna trzecia miała napęd hybrydowy. RAV4 zyskał najwięcej nabywców wśród SUV-ów w swoim przedziale cenowym (435 rejestracji). Model na pewno utrzyma dominującą pozycję dzięki mocnej wersji hybrydowej, która zadebiutowała w salonach na początku kwietnia. Wielu polskich kierowców zadeklarowało chęć zakupu dynamicznego SUV-a Toyoty z napędem hybrydowym.

Ogromne powodzenie, jakim Toyota cieszy się wśród polskich kierowców, jest efektem bardzo dobrej reputacji japońskiej marki. W ciągu 3 lat firma zanotowała w Polsce wzrost sprzedaży o 80%. Japońska marka zyskała uznanie na całym świecie dzięki najwyższej jakości i niezawodności swoich produktów, wysokiej wartości odsprzedaży, nowoczesnej gamie modelowej oraz świetnej obsłudze klienta.

Dowiedz się więcej

Nowy model Toyoty z segmentu A Nowy model Toyoty z segmentu A Dowiedz się więcej o planach marki Toyota Yaris nowym liderem w Europie Toyota Yaris nowym liderem w Europie Dowiedz się więcej Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Wielki Test Salonów 2020 Wielki Test Salonów 2020 Toyota i Lexus dominują Toyota ponownie liderem branży Toyota ponownie liderem branży Ranking Best Global Brands 2020 Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Zobacz najnowszy raport BrandZ 2020 Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Nowy hybrydowy SUV stworzony do jazdy w mieście