Poradnik dla przedsiębiorców

Nowoczesne formy finansowania aut firmowych

Program SMARTPLAN

Program SMARTPLAN to doskonalsza forma leasingu, która w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami finansowania nowych aut firmowych posiada szereg niespotykanych dotąd korzyści i atutów. Każdy przedsiębiorca, któremu zależy na wygodzie, przejrzystości finansowej oraz kompleksowej usłudze, powinien rozważyć Leasing SMARTPLAN jako szansę na pokaźne oszczędności i znaczne ograniczenie miesięcznych wydatków.

Poznaj korzyści Leasingu SMARTPLAN

ELASTYCZNE WARUNKI - Ikona

ELASTYCZNE WARUNKI

Oferta leasingowa skrojona na możliwości i potrzeby mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

PRZEJRZYSTE KOSZTY - Ikona

PRZEJRZYSTE KOSZTY

Niskie i przewidywalne koszty przez cały okres trwania leasingu.

KORZYSTNE ZASADY - Ikona

KORZYSTNE ZASADY

Pełne finansowanie nowych samochodów Toyoty z możliwością zwrotu samochodu po zakończeniu umowy.

PEŁEN KOMFORT - Ikona

PEŁEN KOMFORT

Nie martwisz się o serwis i wymianę opon, masz możliwość uwzględnienia tych usług w jednej miesięcznej racie. Tylko tankujesz paliwo.

Przykładowe porównanie warunków leasingu

Toyota Corolla Sedan

Model: Corolla Sedan 1.6 Valvematic Dual VVT-i 132 KM 6 M/T benzyna (rocznik 2019)

Cena katalogowa: 87 400 zł brutto

Cena po rabacie: 76 400 zł brutto

Wpłata własna 10% = 7 640 zł

769 zł netto/mc (1)
99 zł netto/mc (3)
1. Zwrot i wymiana na nowy.
2. Refinansowanie
(finansowanie wartości wykupu pojazdu
odrębną umową leasingu).
3. Wykup samochodu po cenie rynkowej.
 
Rata finansowa
Pełna obsługa serwisowa
Możliwość zakończenia umowy:
1 710 zł netto/mc (2)
brak
Wykup w wysokości 1%
Roman Młodkowski

Roman Młodkowski radzi

Jeśli zastanawiasz się, który produkt finansowy Toyoty będzie najlepszy dla Twojej firmy, zasięgnij porady fachowca. Sprawdź, co na temat finansowania nowych aut firmowych sądzi ekspert biznesowy Roman Młodkowski i jakie są jego rekomendacje.

Roman Młodkowski radzi

Jeśli zastanawiasz się, który produkt finansowy Toyoty będzie najlepszy dla Twojej firmy, zasięgnij porady fachowca. Sprawdź, co na temat finansowania nowych aut firmowych sądzi ekspert biznesowy Roman Młodkowski i jakie są jego rekomendacje.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, jakie pytania na temat finansowania nowych aut firmowych najczęściej zadają inni przedsiębiorcy.

Jakie są różnice między leasingiem finansowym a operacyjnym?

Dla większości przedsiębiorców korzystniejszy, pod względem podatkowym, jest leasing operacyjny. W przypadku tej formy finansowania, czyli naszego Leasingu SMARTPLAN, to firma leasingowa jest odpowiedzialna za dokonanie odpisów amortyzacyjnych. Wymiernymi korzyściami dla przedsiębiorcy są: możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodu całej opłaty wstępnej, wszystkich niskich rat leasingowych (w części kapitałowej i odsetkowej dla pojazdów o wartości poniżej 150 000 PLN), a także opłat związanych z bieżącą eksploatacją przedmiotu leasingu. Warunkiem jest zawarcie umowy zgodnej z wytycznymi przewidzianymi w prawie podatkowym: umowa leasingu musi być zawarta na czas określony i trwać minimalnie 40% czasu amortyzacji środka trwałego.

W przypadku leasingu finansowego, czyli jego standardowej odmiany, przedmiot leasingu zostanie zaliczony do majątku korzystającego i umożliwia dokonywanie odpisów amortyzacyjnych. Kosztem uzyskania przychodu dla korzystającego są odpisy amortyzacyjne, część odsetkowa raty leasingowej oraz codzienne koszty użytkowania. Zaletą leasingu finansowego jest brak ograniczeń dotyczących minimalnej wartości końcowej oraz minimalnego okresu trwania umowy. Warunkiem jest, aby umowa została podpisana na czas określony, ustalony między stronami.

Jak wygląda leasing z serwisem?

Jeśli Klient wybierze opcję Leasingu SMARTPLAN z serwisem, podpisuje wtedy dwie umowy: umowę leasingu oraz umowę serwisową dotyczącą obsługi serwisowej pojazdu.

Umowa serwisowa w wariancie Pakietu serwisowego Comfort zawiera, m.in.:

  • Koordynowanie czynności serwisowych, przeglądy okresowe i naprawy z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych oraz polecanych przez Toyotę materiałów eksploatacyjnych.
  • Zakup, wymianę i składowanie opon w Autoryzowanej Stacji Obsługi Toyoty.
  • Likwidację szkód.
  • Pomoc w przypadku nieprzewidzianych wydarzeń na drodze.
  • Aranżowanie dostarczenia pojazdu zastępczego.
  • Całodobową opiekę Centrum Technicznego, 7 dni w tygodniu.

Czy koniecznie trzeba wykupywać leasingowany samochód?

Nie, nie ma konieczności wykupywania leasingowanego samochodu. Dodatkowo jeśli Klient wybierze Leasing SMARTPLAN, ma dwie inne możliwości zakończenia umowy. Najbardziej opłacalnym z punktu widzenia przedsiębiorców sposobem dalszego finansowania auta jest wymiana na nowy model. Ponadto oprócz wymiany lub wykupu auta po cenie rynkowej można także przedłużyć jego finansowanie.

Czy można płacić niższe miesięczne raty leasingowe?

Wybierając Leasing SMARTPLAN, miesięczne raty będą zawsze niższe w stosunku do standardowego leasingu. Dzieje się tak dlatego, że Klient spłaca jedynie tę część wartości pojazdu, która odpowiada rzeczywistej utracie wartości w czasie trwania umowy. Dodatkowo raty te można wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Czy można ustalić dowolny termin spłaty rat?

Raty należy opłacać zgodnie z harmonogramem dołączanym do umowy. Wyznaczona data płatności rat uzależniona jest od daty rejestracji pojazdu. Jeżeli wyznaczona data rejestracji przypada pomiędzy 1. a 15. dniem miesiąca, finansujący wystawia fakturę VAT na opłacenie raty w 20. dniu każdego miesiąca. Jeżeli wyznaczona data rejestracji przypada pomiędzy 16. a ostatnim dniem miesiąca, finansujący wystawia fakturę VAT na opłacenie raty w 10. dniu każdego kolejnego miesiąca.

Gdzie robić przeglądy i naprawy?

Przeglądy i naprawy przedmiotu leasingu należy dokonywać wyłącznie w Autoryzowanych Stacjach Dilerskich (ASO). Jeśli przegląd gwarancyjny nie zostanie wykonany zgodnie z wymogami producenta, może to być podstawą do utraty gwarancji. Wówczas w bazie danych ASO pojazd ma niepełną lub nawet zupełnie pustą historię serwisową, a to może mieć znaczenie przy odsprzedaży samochodu.

Brak przeglądów w ASO uniemożliwia wykonanie mniej poważnych napraw w ramach tzw. akcji serwisowych, które nie dotyczą bezpieczeństwa i nie wymagają listownego powiadamiania właściciela pojazdu. Rezygnacja z serwisowania w ASO to również rezygnacja z możliwości przedłużenia w tej sieci gwarancji serwisowej po okresie gwarancji producenta. Po okresie gwarancji wiele napraw wykonuje się w ramach tzw. dobrej woli producenta, który może pokryć część lub całość wydatków z tym związanych. Właściciel auta, które nie było serwisowane w ASO, nie będzie miał jednak takiego przywileju.

Czy zawarcie umowy leasingu jest skomplikowane?

Nie, to bardzo proste. Po wypełnieniu wniosku o zawarcie umowy leasingu, w którym należy podać informacje dotyczące prowadzenia działalności, majątku oraz źródeł jego finansowania, Toyota Leasing rozpatruje wniosek, akceptując lub prosząc o uzupełnienie dokumentów. W następnym kroku, po uzyskaniu akceptacji, Toyota Leasing przygotowuje umowę leasingu. Wówczas można ją podpisać i dokonać opłat wstępnych. Toyota Leasing rejestruje pojazd i opłaca fakturę dostawcy, czyli Stacji Dilerskiej. Po tym procesie samochód jest gotowy do odbioru. Cały proces trwa najczęściej od 1 do 5 dni roboczych.

Co lepsze – mniejsza wpłata wstępna czy większa?

Wyższa wartość opłaty wstępnej wpływa na niższy koszt całkowity leasingu. Transakcje z wyższym udziałem własnym są łatwiej akceptowane przez analityków leasingowych. W skrócie: im więcej wpłacamy, tym wyższa jest nasza zdolność kredytowa.

Czy w leasingu występują jakieś opłaty dodatkowe?

Opłatami dodatkowymi w leasingu są wszelkie opłaty, które nie są zawarte w harmonogramie, czyli inne niż wpłata wstępna, raty miesięczne oraz wykup. Opłaty dodatkowe są przedstawione w Tabelach Opłat i Prowizji, dzięki czemu są łatwe do zidentyfikowania.

Czy można zmienić wysokość raty leasingowej?

Klient ma możliwość zmiany wysokości raty leasingu poprzez wydłużenie bądź skrócenie umowy Leasingu. Wszelkie operacje tego typu należy ustalać indywidualnie.

Dowiedz się więcej

Wynajem długoterminowy Toyoty Wynajem długoterminowy Toyoty Poznaj idealne rozwiązanie dla firm Leasing standardowy dla Twojej firmy Leasing standardowy dla Twojej firmy Poznaj ofertę Toyoty Kredyt standardowy Toyoty Kredyt standardowy Toyoty Korzystne oprocentowanie i szybka decyzja kredytowa Toyota Easy Kredyt niższych rat Toyota Easy Kredyt niższych rat Sprawdź innowacyjną formę kredytowania Toyoty Toyota w Twojej flocie Toyota w Twojej flocie Auta dostępne od ręki w stałych cenach Toyota najlepszą marką flotową 2020 Toyota najlepszą marką flotową 2020 Zobacz ranking FLEET DERBY 2020 Zakup samochodu na firmę Zakup samochodu na firmę Jak wybrać i kupić auto firmowe?