2018-05-29

W ramach Miesiąca Wolontariatu pracownicy fabryki Toyoty w Wałbrzychu wraz z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii zrewitalizowali boisko do siatkówki plażowej zlokalizowane przy ośrodku.

27 maja, w dniu otwarcia, zorganizowany został również turniej piłkarski TOYOTA MINI-WORLD CUP 2018.

W maju wolontariusze Toyoty wraz z młodzieżą z placówki wykonali szereg prac takich jak: przygotowanie nawierzchni, rozparcelowanie 86 ton piasku, wyczyszczenie i pomalowanie słupków oraz prace porządkowe. W ten sposób powstało boisko do gry w siatkówkę plażową, które będzie służyć nie tylko wychowankom ośrodka ale także mieszkańcom Poniatowa. „Osią naszego wspólnego działania był pomysł pracowników zakładu na pomoc naszej placówce a zarazem całej dzielnicy, w której funkcjonuje szkoła oraz fabryka Toyoty. Działanie to udało się znakomicie, a jego rezultaty będą trwać przez co najmniej przez kilka najbliższych lat. Zapraszamy do rozgrywek plażowych na ulicę Orkana.” – podsumował akcję Artur Staśkiewicz, Dyrektor MOS w Wałbrzychu.

27 maja nastąpiło uroczyste otwarcie boiska. Imprezę rozpoczął towarzyski mecz piłki nożnej Toyota kontra lokalni samorządowcy, który zakończył się wynikiem 4:1. W ramach wydarzenia, na kilkanaście dni przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, rozegrany został turniej TOYOTA MINI-WORLD CUP 2018. Uczestniczyły w nim dla dzieci w wieku 7-10 lat z lokalnych klubów piłkarskich, dzieci mieszkańców Poniatowa oraz dzieci wolontariuszy Toyoty. Wzięło w niej udział 80 młodych adeptów piłkarstwa oraz liczne grono kibiców: rodzin i mieszkańców dzielnicy. Drużyny przybrały barwy ośmiu reprezentacji narodowych, które zobaczymy na mundialu w Rosji. Bezkonkurencyjna okazała się Brazylia, czyli ekipa złożona z gospodarzy – dzieci z Poniatowa. Najskuteczniejszym strzelcem był „Kolumbijczyk”– Krystian Worski, a najlepszym piłkarzem turnieju wybrano „Brazylijczyka” Igora Chycińskiego. Oprócz pucharów i medali ufundowanych przez OZPN z Wałbrzycha mali piłkarze otrzymali pamiątkowe koszulki. Zmagania sportowe nie były jedyną atrakcją tego dnia. Animatorzy z Klubu Młodzieżowego z Jaworzyny Śląskiej przygotowali dla uczestników imprezy gry i zabawy.

„Cieszymy się, że po raz drugi w ramach Miesiąca Wolontariatu mogliśmy realnie wesprzeć mieszkańców Poniatowa, gdzie zlokalizowany jest nasz zakład. Liczymy, że z efektów naszej wspólnej pracy będzie  korzystać jak największa liczba mieszkańców dzielnicy.” – podsumował główny koordynator akcji 
z fabryki Toyoty Rafał Kwiatkowski

Klasyfikacja Końcowa Turnieju TOYOTA MINI-WORLD CUP 2018:
1. Brazylia – dzieci z Poniatowa
2. Portugalia – Mieroszowska Akademia Piłkarska
3. Kolumbia – Victoria Wałbrzych
4. Belgia – Górnik Gorce
5. Senegal – Młode Wilki Szczawno-Zdrój
6. Hiszpania – MKS Karolina Jaworzyna Śląska 1
7. Polska – MKS Karolina Jaworzyna Śląska 2
8. Japonia – dzieci pracowników Toyoty