2018-05-10

Joanna Babiarz, Karol Ferenc i Rafał Chowański stoczą finalny bój o prestiżowy tytuł „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2018”.

Półfinały akcji organizowanej przez Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego odbyły się podczas „Mocy Maszyn” w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Widowiskową imprezę poprowadził Adam Kornacki z TVN Turbo. Teraz już tylko finał i nagrody! Kto okaże się najlepszy, dowiemy się już w niedzielę, 24 czerwca podczas 8. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce.

Za nami kilkumiesięczna rywalizacja w 13. edycji akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”, w której uczestniczyło ponad 100 osób. Przed nami jednak największe emocje, związane z wyłonieniem zdobywcy tegorocznego tytułu. Na rozstrzygnięcie konkursu poczekamy jednak do niedzieli, 24 czerwca. Po raz pierwszy finaliści akcji ostateczny bój o wygraną stoczą podczas 8. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. Zawody są przeznaczone dla wszystkich kierowców, także dla rodzin z dziećmi. Chodzi w nich o pokonanie wyznaczonej trasy w jak najbardziej oszczędny pod względem spalania paliwa sposób, a także o rozwiązywanie zagadek turystycznych. Uczestnicy podzieleni są na odpowiednie klasy, a uczestnicy konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2018” wystartują we własnej kategorii.

- Nie ukrywam, że jazda samochodem oraz wszystko co się z nią wiąże, w tym także motorsport, to moje pasje od dziecka. Zawsze interesowało mnie bezpieczne i precyzyjne prowadzenie samochodu, chętnie też zgłębiałem tajniki techniki jazdy. Cieszę się zatem, że w tym roku udało mi się zakwalifikować do akcji „Bezpieczny Kierowca” i nieźle powiodło się w konkursie. – opowiada Karol Ferenc ze Świdnicy, który wygrał w kategorii „Mężczyźni – Mieszkańcy Regionu”.

W kategorii „Kobiety - Mieszkanki Regionu” triumfowała Joanna Babiarz. Z kolei Rafał Chowański okazał się najlepszy w kategorii „Pracownik Toyota Motor Manufacturing Poland”.

Niewątpliwie nowa formuła finału konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” to większe wyzwanie dla uczestników. Oprócz techniki prowadzenia samochodu i znajomości przepisów, trzeba będzie w praktyce wykazać się ekojazdą i spostrzegawczością.

- Tytuł „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” zostanie przyznany już po raz 13. Lata szkoleniowych doświadczeń oraz poziom finalistów, inspirują nas do szukania możliwości dokładniejszego sprawdzenia pretendentów do nagrody. Praktyczny test z oszczędnej jazdy, stosowanie przepisów w praktyce oraz znajomość regionu to z pewnością czynniki, które dadzą nam szersze spojrzenie na predyspozycje uczestników – mówi Piotr Starczukowski, pomysłodawca i organizator jedynej na Dolnym Śląsku, długofalowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Trzeba podkreślić, że kampania „Toyota Bezpieczny Kierowca” już od 2006 bezpłatnie doskonali kierowców z Dolnego Śląska. Dotychczas udział w szkoleniach wzięło już ok. 2300 osób, a tegoroczna akcja powiększa to grono o ok. stu kolejnych uczestników. Wszystko za sprawą partnerów „Bezpiecznego Kierowcy”, którymi są: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.