2018-10-11

W listopadzie fabryka Toyoty w Wałbrzychu rozpocznie produkcję nowoczesnych przekładni hybrydowych, stając się drugą na świecie bazą produkcji napędów hybrydowych poza Japonią.

W związku z dynamicznym rozwojem zakład prowadzi rekrutacje poszukując w najbliższych miesiącach kilkudziesięciu pracowników produkcji oraz logistyki wewnętrznej.

Fabryka szuka chętnych na stanowisko młodszy pracownik produkcji spośród osób, które mają wykształcenie minimum zawodowe, są gotowe do pracy w systemie zmianowym oraz umieją pracować w zespole. Rekrutacja odbywa się poprzez agencje pracy czasowej, jednak osoby, które uzyskają pozytywną opinię przełożonych po 6-miesięczym okresie próbnym mają szansę na zatrudnienie bezpośrednio przez Toyotę.

„Dołączyć do nas mogą zarówno mężczyźni jak i kobiety, z doświadczeniem jak i bez doświadczenia na produkcji. Nowych kolegów i koleżanki nauczymy wszystkiego w naszym Centrum Szkoleniowym Dojo oraz przy wsparciu trenerów liniowych.” – wyjaśnia Anna Fiejtek, Manager Działu HR. W przypadku pracowników logistyki wymagane są uprawnienia do obsługi wózka widłowego.

Toyota oferuje wynagrodzenie 3000zł  brutto na start (wynagrodzenie zasadnicze łącznie z premią), opiekę medyczną a także możliwość korzystania ze strefy sportowo-rekreacyjnej, w skład której wchodzą sauna, basen ofuro, siłownia i hala sportowa zlokalizowane na terenie fabryki. Pracownicy mogą też skorzystać z pakietu ubezpieczeń grupowych na korzystnych warunkach oraz dofinansowania do posiłków, dzięki któremu pełny obiad w stołówce kosztuje 4,50 zł. Osoby zainteresowane pracą mogą zgłaszać się bezpośrednio do agencji pracy czasowej Adecco lub Randstad.