Nowe zabudowy Mobility zostały zaprojektowane dla PROACE Verso o długości Medium (4,9 m) lub Long (5,3 m). Model ten może zostać wyposażony w specjalne platformy, najazdy teleskopowe z bieżnią antypoślizgową i windy elektryczne. Wszystkie te udogodnienia umożliwiają łatwe wprowadzenie do samochodu osoby na wózku inwalidzkim.
O bezpieczeństwo podróżnego podczas jazdy zadba kompleksowy, atestowany zestaw, który składa się z listew cargo na podłodze, pasów mocujących wózek oraz 3-punktowych pasów bezpieczeństwa dla pasażera. Jest on montowany zamiennie z trzecim rzędem siedzeń. W miejscu mocowania wózka podłoga samochodu otrzymuje dodatkowe wzmocnienie.
Zgodnie z obowiązującym prawem o ruchu drogowym samochód wyposażony w zabudowę Mobility zostaje również oklejony emblematami informującymi o przewozie osób niepełnosprawnych, a także zostaje wyposażony w kierunkowskazy dachowe LED.
Koszt podstawowej zabudowy Mobility to 10500 zł netto. Po jej montażu pojazd przechodzi badanie techniczne potwierdzające przystosowanie pojazdu dla potrzeb osób z niepełnosprawnością.
System PROACE Mobility można dostosować do własnych potrzeb, dodając do niego takie elementy opcjonalne, jak dodatkowy zestaw mocowań do drugiego wózka, montowany zamiennie z siedzeniami w drugim rzędzie, platforma najazdowa rozkładana na zawiasach, stopień wysuwany elektrycznie przy drzwiach przesuwnych oraz winda wewnętrza do wprowadzania osób niepełnosprawnych (PROACE Verso Long).
Toyota opracowała też rozwiązanie umożliwiające samodzielne korzystanie z samochodu osobom z ograniczoną sprawnością – Carospeed Classic. System ten pozwala na przyspieszanie i hamowanie przy użyciu dźwigni umieszczonej pomiędzy kierownicą a lewarkiem automatycznej skrzyni biegów. Jest on dostępny nieodpłatnie dla wszystkich osobowych modeli Toyoty. Opłata za konwersję jest zawarta w cenie auta – wystarczy przedstawić orzeczenie lekarskie o niepełnosprawności.
Toyota współpracuje ze środowiskami osób niepełnosprawnych na całym świecie. Od 2018 roku – jako główny partner Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego – prowadzi globalną kampanię Start Your Impossible. Jej celem wspieranie osób z ograniczeniami ruchowymi w realizacji marzeń i osiąganiu celów poprzez zwiększanie zakresu ich mobilności.
Chcąc ułatwić osobom niepełnosprawnym codzienne funkcjonowanie Toyota produkuje roboty rehabilitacyjne i roboty domowe, rozwija inteligentne pojazdy mobilności osobistej, angażuje się w budowę ośrodków sportowych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, wspiera paraolimpijczyków i osoby z ograniczeniami ruchowymi pasjonujące się sportem amatorskim.