Wizja przyszłości

Przyjrzyj się nowej Toyocie C-HR Concept

Jeśli chcesz podzielić się ze światem czymś nowym i ekscytującym z branży motoryzacji, prestiżowa wystawa we Frankfurcie daje ku temu idealne warunki. W 2015 roku to my skradliśmy wszystkie zaciekawione spojrzenia, prezentując najnowsze wcielenie ubiegłorocznego modelu koncepcyjnego: C-HR Concept.

W 1994 roku wprowadziliśmy nowy model RAV4, który zmienił postrzeganie aut z napędem na cztery koła. Dziś, prezentując C-HR Concept, wprowadzamy powiew świeżości i unikalności do segmentu kompaktowych samochodów z nadwoziem typu crossover.


Przekonaj się, co Cię czeka
Toyota C-HR Concept

Zaprojektowany z myślą o tych, którzy prowadzą aktywne życie w miejskiej dżungli. Zachwycający wyjątkową sylwetką przywołującą na myśl oszlifowany diament i nawiązujący do mocnej stylistyki oryginalnego modelu C-HR Concept. A jednocześnie zaskakujący nowościami: 5 drzwi, zupełnie nowy lakier w kolorze szary metalik, bardziej wyraziste elementy nadwozia z przodu i z tyłu auta i zupełnie wyjątkowe światła – model C-HR Concept nie tylko robi wrażenie wyjątkowym wyglądem, ale daje przedsmak tego, co drzemie w środku.

Sylwetka coupe kryje w sobie szereg rozwiązań, które spełnią marzenia każdego kierowcy, który oczekuje idealnego prowadzenia auta i pełnej kontroli. Długość 4350 mm, szerokość 1850 mm i wysokość 1500 mm to idealne wymiary dla kompaktowego auta. Obniżony środek ciężkości i bardziej sztywna konstrukcja potęgują niezapomniane wrażenia z jazdy.

Nowa Toyota C-HR Concept
Nowa Toyota C-HR Concept

Model C-HR Concept wyposażono w system hybrydowy, tak dobrze znany z modeli wchodzących w skład stale rosnącej rodziny hybrydowych modeli Toyoty, na czele z flagowym Priusem. Ten nowoczesny napęd idealnie współgra z charakterem nowego modelu koncepcyjnego, dając kierowcy niezwykłą przyjemność z jazdy, a jednocześnie dbając o ekonomię spalania i niski poziom emisji.

Nowy motyw przewodni

Nowe auto koncepcyjne to także nowa, charakterystyczna stylistyka, nawiązująca do struktury diamentu. Sylwetka inspirowana precyzyjnie wyszlifowanym kamieniem szlachetnym wypełniona jest elementami wykończenia, które przyciągną wszystkie spojrzenia.
Nowa Toyota C-HR Concept

Przyglądając się z góry modelowi C-HR Concept, widzimy, że smukła linia boczna dodaje nadwoziu lekkości, podkreślając tym samym wyraziste nadkola z przodu i z tyłu auta i potęgując wrażenie mocnej, pewnej sylwetki samochodu.

Tuż ponad rozbudowanym profilem zderzaka przedniego umieszczono elegancki grill, którego kształt przywodzi na myśl poruszające się skrzydło i którego linia płynnie podkreśla przednie boki auta. Wyjątkowy wygląd potęgują też niezwykłe, zaawansowane technologicznie, trójwymiarowe elementy wykończenia przednich świateł do jazdy dziennej (DRL).

Smukły i mocny

Z boku sylwetkę auta wyróżniają mocne nadkola i boki o silnie zarysowanych krawędziach, które tworzą idealny kontrast dla smukłego profilu kabiny kierowcy, dodatkowo podkreślonego przez eleganckie listwy boczne.
Toyota C-HR Concept


Całość wieńczy płynna linia dachu, zakończona spojlerem, dodatkowo podkreślona przez kolumny w kształcie litery C, które zwężają się ku dołowi po obu stronach tylnej szyby. Dach modelu C-HR Concept pokryto niewielkimi otworami, przez które do kabiny wpadają promienie słoneczne, tworząc wewnątrz auta swoistą grę świateł.

Na obecny wygląd auta pracowało wiele zespołów projektowych na całym świecie – efektem tych wysiłków jest całkowicie nowy stylistyczny kierunek, który będzie charakteryzował nasze modele produkowane w przyszłości.

Nowa Toyota C-HR Concept


Sylwetka każdego samochodu koncepcyjnego ma zapierać dech w piersiach, a rozwiązania stylistyczne wyznaczają nowe kierunki w projektowaniu aut. Tworzymy samochody, od których nie sposób oderwać wzroku, wyposażamy je w zaawansowany układ napędowy i rozwiązania zwiększające dynamikę jazdy – robimy to z nadzieją, że kompaktowy crossover, taki jak C-HR Concept, wkrótce skradnie serca tych, którzy szukają miejskiego auta, pasującego do aktywnego trybu życia.

Ciekawostki

Rozpoczęła się budowa Woven City Rozpoczęła się budowa Woven City Pierwsze eksperymentalne miasto Toyoty Wielkogabarytowe ciężarówki na wodór Wielkogabarytowe ciężarówki na wodór Testy ruszą wiosną 2022 roku Wodorowy generator prądu Wodorowy generator prądu Wspólny projekt Toyoty i Energy Observer Developments Moving e – mobilny system zasilania awaryjnego Moving e – mobilny system zasilania awaryjnego Wspólny projekt Toyoty i Hondy Welwalk WW-2000 Welwalk WW-2000 Poznaj nową generację robota rehabilitacyjnego Toyoty Owocna współpraca Toyoty i CaetanoBus Owocna współpraca Toyoty i CaetanoBus Autobus z wodorowym napędem Koncepcyjna Toyota LQ Koncepcyjna Toyota LQ Dowiedz się więcej Druga generacja Mirai Druga generacja Mirai Dowiedz się więcej Rozpoczęły się testy generatora na ogniwa paliwowe Rozpoczęły się testy generatora na ogniwa paliwowe Toyota rozpoczyna produkcję nowego silnika Toyota rozpoczyna produkcję nowego silnika Dowiedz się więcej Toyota e-Palette w specjalnej edycji Tokyo 2020 Toyota e-Palette w specjalnej edycji Tokyo 2020 Dowiedz się więcej Targi Motoryzacyjne w Genewie 2018 Targi Motoryzacyjne w Genewie 2018 Transmisja na żywo