Ozonowanie samochodu, sposób na dezynfekcję wnętrza

Jak pozbyć się wirusów z samochodu?

Przestrzeganie zasad higieny w aucie powinno być jednym z priorytetów każdego kierowcy. Czyste powietrze wolne o zarazków, pyłków czy grzybów wyjdzie nam na zdrowie zwłaszcza w czasach koronawirusa. Najskuteczniejszym sposobem jest ozonowanie wnętrza pojazdu.

Co to jest ozonowanie samochodu?

Ozonowanie samochodu to proces polegający na dezynfekcji wnętrza pojazdu za pomocą wypuszczenia do kabiny cząsteczek ozonu w wysokim stężeniu. Gaz ten posiada silne właściwości utleniające, co sprawia, że eliminuje wszelkie mikroorganizmy – wśród nich także koronawirusa COVID-19 – mogące mieć szkodliwe skutki dla ludzkiego zdrowia. Oprócz tych właściwości ozonowanie wywabia przykre zapachy, takie jak dym papierosowy czy spalenizna.

Jak zrobić ozonowanie samochodu?

Ozonowanie wnętrza auta można wykonać na dwa sposoby – samodzielnie lub w warsztacie. W obu przypadkach potrzebny jest do tego celu ozonator, czyli generator ozonu. Urządzenie podłącza się do prądu i umieszcza bezpośrednio w kabinie samochodu lub na zewnątrz pojazdu, wyprowadzając z niego ozon za pomocą specjalnej rury. Przy okazji dobrze jest zrobić także ozonowanie klimatyzacji, włączając system w samochodzie na czas dezynfekcji. Cały proces trwa nie dłużej niż godzinę.

Ile kosztuje ozonowanie?

Koszt ozonowania jest uzależniony od miejsca jego wykonania. Jeśli korzystamy z usług warsztatu lub serwisu, cena waha się między 50 a 100 zł. Jeśli decydujemy się na wykonanie ozonowania we własnym zakresie, musimy liczyć się z dużo większym wydatkiem na zakup samego urządzenia. Za dobry generator ozonu zapłacimy ponad tysiąc złotych, przy czym jest to wydatek jednorazowy, a każda kolejna dezynfekcja to wyłącznie koszt zużycia energii.

Czy ozonowanie jest szkodliwe?

Sam proces ozonowania nie będzie szkodliwy dla zdrowia, pod warunkiem, że w jego trakcie nie będziemy przebywać w samochodzie, a pomieszczenie, w którym zaparkowaliśmy nasze auto, jest dobrze wentylowane. Po ozonowaniu należy bardzo dokładnie wywietrzyć wnętrze pojazdu i odczekać kilka chwil, po czym bez obaw można wsiąść samochodu i… ruszyć przed siebie.

Jesteś zainteresowany profesjonalnym ozonowaniem wnętrza samochodu? Sprawdź szczegóły i umów się z wybranym Dilerem Toyoty.

Sprawdź

Dowiedz się więcej

Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie? Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie? Czyszczenie i pielęgnacja skórzanych powierzchni w aucie Jak bezpiecznie jechać po mokrej nawierzchni? Jak bezpiecznie jechać po mokrej nawierzchni? Kilka wskazówek, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Jak poprawnie zmienić biegi w samochodzie? Jak poprawnie zmienić biegi w samochodzie? Poprawna zmiana biegów wpływa na nasze bezpieczeństwo i jej zużycie Czym są moc i moment obrotowy silnika? Czym są moc i moment obrotowy silnika? Parametry opisujące osiągi auta Ubezpieczenie OC i AC samochodu. Ubezpieczenie OC i AC samochodu. Jakie są różnice w ubezpieczeniach. Poduszka powietrzna w samochodzie Poduszka powietrzna w samochodzie Co warto o niej wiedzieć ? Jak przewozić dzieci w samochodzie? Jak przewozić dzieci w samochodzie? Dowiedz się więcej Przyczyny i objawy rozładowanego akumulatora Przyczyny i objawy rozładowanego akumulatora Dowiedz się więcej Jak przewozić psa w aucie Jak przewozić psa w aucie Aktualne przepisy i obowiązki właściciela Co oznaczają kontrolki w samochodzie? Co oznaczają kontrolki w samochodzie? Dowiedz się więcej Jak dobrze jeździć samochodem? Jak dobrze jeździć samochodem? Zasady bezpiecznej jazdy. Wymiana oleju Wymiana oleju Jak wymienić olej silnikowy?