1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
11 grudnia 2018

Dar Toyoty dla Hospicjum w Wałbrzychu

11 grudnia fabryka Toyoty przekazała oficjalnie hybrydową wersję Toyoty Yaris hospicjum w Wałbrzychu im. Jana Pawła II.

W imieniu wałbrzyskiej fabryki koncernu kluczyki do nowego samochodu na ręce Prezes Hospicjum Renaty Wierzbickiej przekazał Wiceprezes TMMP ds. Korporacyjnych Dariusz Mikołajczak. „Miesiąc temu w Wałbrzychu uruchomiliśmy produkcję przekładni hybrydowych. Dziś, zgodnie z tradycją dzielenia się z lokalną społecznością naszymi sukcesami, przekazujemy auto z napędem hybrydowym, które zapewni na co dzień swobodę przemieszczania się pielęgniarkom odwiedzającym osoby ciężko chore, które objęte są opieką domową” – podkreślił Wiceprezes TMMP ds. Korporacyjnych Dariusz Mikołajczak „Zgodnie z nową wizją Toyota pragnie zapewnić mobilność wszystkim ludziom, w tym osobom niepełnosprawnym, starszym, które z powodu choroby lub innych przyczyn mają poważne ograniczenia ruchowe.” – dodaje Mikołajczak.

Hospicjum w Wałbrzychu funkcjonuje od 1994 roku. Od 1997 placówka prowadzona jest przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej. Stowarzyszenie realizuje opiekę paliatywną w regionie wałbrzyskim w ramach hospicjum stacjonarnego, hospicjum domowego oraz poradni medycyny paliatywnej. W zeszłym roku opieką tą było objętych 1368 osób, w tym 556 osób w ramach hospicjum domowego, które polega na regularnej opiece medycznej w domach osób przewlekle lub nieuleczalnie chorych. Stowarzyszenie realizuje ponadto szereg działań i akcji wspierających takich jak bal charytatywny, akcję solidarności z osobami cierpiącymi - Pola Nadziei, święta oraz wyjazdy wakacyjnych i rehabilitacyjne dla rodzin objętych opieką, w tym dzieci.


„Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy możliwości pozyskania dodatkowego samochodu. Cieszymy się, że nasze potrzeby związane z transportem pielęgniarek do naszych pacjentów dzięki darowi Toyoty zostaną w znacznym stopniu rozwiązane. Dodatkowo auto hybrydowe pozwoli nam zmniejszyć koszty dojazdów i ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery.”- podkreśla Prezes Hospicjum Renata Wierzbicka.


W poprzednich latach przy okazji uruchomienia nowych projektów fabryka Toyoty przekazała m.in. karetkę dla szpitala w Wałbrzychu, samochody użytkowe dla wałbrzyskiej policji, straży miejskiej, straży pożarnej oraz Domu Małego Dziecka. Napęd hybrydowy, podobny do tego, który napędzą podarowaną hospicjum Toyotę Yaris, jest od miesiąca produkowany w wałbrzyskiej fabryce Toyoty. Choć projekt już wystartował to Toyota wciąż poszukuje około 50 pracowników produkcji, logistyki i utrzymania ruchu. Proces rekrutacyjny trwać będzie do marca. Chętni do pracy mogą zdobyć więcej informacji pod adresem www.kierunektoyota.pl.