1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota Corolla z roku modelowego 2024 z cyfrowym kluczykiem, klimatyzacją z systemem nanoe X™ oraz nowymi lakierami
13 października 2023

Toyota Corolla z roku modelowego 2024

Cyfrowy kluczyk, klimatyzacja z systemem Nanoe-X™ oraz inne nowości

Toyota Corolla z roku modelowego 2024 zyska szereg nowych rozwiązań, w tym m.in. inteligentny kluczyk cyfrowy i technologię oczyszczania powietrza Nanoe-X™. W gamie najpopularniejszego auta świata pojawią się też nowe lakiery. Zmiany obejmą wszystkie wersje nadwoziowe – Hatchback, Sedan i TS Kombi.

 

Toyota Corolla od lat jest najpopularniejszym samochodem na świecie. Model ten jest cały czas doskonalony i rozwijany, aby mógł utrzymać swoją pozycję na rynku. Tak np. w roku modelowym 2024 zyska on innowacyjne technologie, takie jak cyfrowy kluczyk kompatybilny z urządzeniami z systemami operacyjnymi Apple i Android. W modelu tym po raz pierwszy pojawi się też zaawansowany system oczyszczania powietrza Nanoe-X™, który pomaga wyeliminować wirusy, bakterie i niepożądane zapachy. Do wyboru będą też nowe lakiery, w tym wyróżniający się odcień Super Green.

Toyotę Corollę z roku modelowego 2024 można już zamawiać. Pierwsze pojazdy trafią do klientów w pierwszym kwartale 2024 roku.

Cyfrowy kluczyk

Od roku modelowego 2024 Corolla będzie dostępna z cyfrowym kluczykiem, co zwiększy wygodę korzystania z pojazdu. Dzięki zintegrowaniu tej funkcji ze smartfonami z systemami operacyjnymi Apple i Android można będzie utworzyć do pięciu unikalnych profili użytkowników. Uprości to nie tylko proces współdzielenia pojazdu z członkami rodziny lub znajomymi, lecz również umożliwi dostęp do auta np. mechanikom czy służbom ratunkowym. Rozwiązanie to będzie też niezwykle przydatne w firmach świadczących usługi carsharingu.

Uruchomienie usługi planowane jest na drugą połowę 2024 roku. Roczny abonament będzie darmowy.

Nowa technologia będzie standardem w wersji Style, a w Corolli z nadwoziami Hatchback i TS Kombi będzie dostępna jako opcja dodatkowa w wersji Comfort. 

Klimatyzacja z technologią Nanoe-X™

W Corolli z roku modelowego 2024 zadebiutuje nowy układ klimatyzacji z technologią Nanoe-X™. Ten zaawansowany system stworzony przez markę Panasonic wprowadza tryliony cząsteczek wody o nanometrycznych rozmiarach do przepływu powietrza, zapewniając czystsze i zdrowsze środowisko wewnątrz pojazdu. Wyniki niezależnych badań laboratoryjnych* potwierdzają zdolność rodników hydroksylowych do korzystnego oddziaływania na powietrze w zamkniętych przestrzeniach, takich jak wnętrze nowej Corolli.

Nanoe-X™ to technologia, która skutecznie tłumi aktywność szkodliwych bakterii i wirusów, neutralizuje pyłki, alergeny oraz nieprzyjemne zapachy. Pomaga też w zwalczaniu pleśni i dba o optymalny poziom wilgotności w kabinie samochodu.

Technologia oczyszczania i nawilżania powietrza Nanoe-X™ będzie dostępna w Corolli w standardzie od wersji Style.

Nowe lakiery

Corolla z roku modelowego 2024 zyska też nowe kolory lakierów. W wersjach Hatchback i TS Kombi dostępny będzie metaliczny wariant Super Green, który łączony jest z kontrastującym, czarnym dachem. W Corolli Sedan dostępny będzie elegancki lakier Precious Silver.

W Corolli Hatchback i TS Kombi w wersji GR SPORT z pakietem Dynamic lusterka, dolne partie przedniego spojlera oraz listwy boczne pomalowane będą lakierem Liquid Black.