Toyota AdBlue™
Preparat oczyszczający spaliny

Stworzony dla nowoczesnych silników Diesla
(wyposażonych w układ katalityczny SCR)

Dla Toyoty przyjemność z jazdy jest tak samo ważna jak ochrona środowiska naturalnego. Nasze najnowsze silniki Diesla, napędzające takie modele, jak np. Toyota Hilux i Land Cruiser, spełniają rygorystyczne normy Euro 6. Zastosowanie w nich preparatu AdBlueTM zmniejsza ilość emitowanych tlenków azotu, zachowując bezproblemową eksploatację auta.

Toyota AdBlue™ - Płyn
Co to jest AdBlue™?

AdBlue™ to płynny środek, który reaguje z tlenkami azotu obecnymi w spalinach samochodów z silnikami Diesla i rozkłada je na azot i parę wodną, znacząco redukując emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Czy AdBlue™ dolewa się do paliwa?

Nie, AdBlue™ wlewa się do specjalnego zbiornika, który posiada osobny wlew.

Czy AdBlue™ jest substancją niebezpieczną?

AdBlue™ to wodny roztwór mocznika, który nie jest substancją niebezpieczną.

Co stanie się, gdy zapas AdBlue™ w zbiorniku wyczerpie się?

W autach wyposażonych w instalację AdBlue™ obecność tego preparatu jest niezbędna do jazdy. Ważne jest, by pamiętać o jego uzupełnianiu, ponieważ jego brak uniemożliwia uruchomienie silnika.
Twoje auto kilkukrotnie poinformuje Cię o konieczności uzupełnienia preparatu, zanim osiągnie on minimalny poziom.

Czy AdBlue™ ma wpływ na osiągi auta i jego spalanie?

Nie ma żadnego wpływu. AdBlue™ jedynie zmniejsza ilość zanieczyszczeń emitowanych przez Twoje auto z silnikiem Diesla.

Czy mogę samodzielnie uzupełnić AdBlue™ w samochodzie?

Własnoręczne uzupełnienie AdBlue™ jest możliwe, ale Toyota rekomenduje wizytę w autoryzowanym serwisie. Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Autoryzowany Serwis Toyoty.

Nie mogę pojechać do serwisu. W jaki sposób samodzielnie uzupełnię poziom AdBlue™?

Procedura uzupełnienia AdBlue™ wygląda następująco:

1


Zaparkuj Toyotę na równej powierzchni, zgaś silnik i podnieś maskę.
Toyota AdBlue™ - Instrukcja 1

2


Odkręć korek wlewu zbiornika z napisem AdBlue™.
Toyota AdBlue™ - Instrukcja 2

3


Wsuń w otwór butelkę z preparatem i dokręć ją mocno.
Toyota AdBlue™ - Instrukcja 3

4


Naciskając butelkę od góry, rozpocznij napełnianie zbiornika AdBlue™. Dozuj preparat powoli, aby nie doszło do jego rozlania. Nie usuwaj butelki, dopóki nie zostanie opróżniona.
Toyota AdBlue™ - Instrukcja 4

5


Upewnij się, że w butelce nie ma już preparatu, i wykręć ją. Jeżeli zbiornik w Twoim samochodzie został całkowicie opróżniony, powtarzaj kroki 3–5, aż zostanie dolane co najmniej 3,8 l AdBlue™.
Toyota AdBlue™ - Instrukcja 5

6


Zakręć wlew zbiornika z oznaczeniem AdBlue™ (prawidłowe zamknięcie potwierdzi odgłos blokady). Włącz zapłon. Samochód może uruchamiać się dłużej niż zwykle.
Toyota AdBlue™ - Instrukcja 6

Oryginalne części zamienne - sprawdź pozostałe

Toyota Fuel System Cleaner Toyota Fuel System Cleaner Preparat do czyszczenia układu paliwowego. Oryginalne regenerowane filtry DPF Oryginalne regenerowane filtry DPF Sprawdź, jak korzystne jest to rozwiązanie Regenerowane rozruszniki Regenerowane rozruszniki Pewny rozruch auta w każdych warunkach. Sprawdź. Regenerowane zawory recyrkulacji spalin EGR Regenerowane zawory recyrkulacji spalin EGR Zmniejsz zużycie paliwa. Fabrycznie regenerowane wtryskiwacze Fabrycznie regenerowane wtryskiwacze Sprawdź atuty tego rozwiązania Regenerowane zaciski hamulcowe Regenerowane zaciski hamulcowe Sprawdź ich zalety i ceny Oryginalne części zamienne w Toyoty Oryginalne części zamienne w Toyoty Postaw na jakość, bezpieczeństwo i niezawodność