1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

 

Bezpieczny Kierowca 

 

Bezpieczny Kierowca to nasza sztandarowa akcja z zakresu bezpieczeństwa na drogach oraz ekojazdy. Realizujemy ją nieprzerwanie od 2006 roku wspólnie z Akademią Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego oraz innymi partnerami.

Akcja składa się z trzech filarów. Pierwszym z nich są darmowe szkolenia z zakresu bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Podczas nich mieszkańcy regionu oraz pracownicy zakładu pod okiem instruktorów poprawiają swoje umiejętności z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach w trudnych warunkach drogowych (m.in. wychodzenia z poślizgu, pokonywania przeszkód terenowych) a także poznają zasady udzielania pierwszej pomocy i ekojazdy. Szkolenia kończy konkurs, w ramach którego najlepsi uczestnicy rywalizują o tytuł „Bezpiecznego Kierowcy” w kilku kategoriach.

W czasie akcji realizowana jest również kampania społeczna promująca bezpieczeństwo na drogach i ekologiczną jazdę poprzez cykl artykułów w prasie, programach w telewizji i radio oraz na dedykowanej stronie internetowej: www.bezpieczny-kierowca.pl

Do tej pory w ramach akcji udało się przeszkolić ponad dwa tysiące kierowców. W 2018 roku wśród uczestników szkolenia były również osoby niepełnosprawne, dzięki czemu nasza fabryka wniosła swoją cegiełkę w realizację globalnej wizji Toyoty czyli „lepszej mobilność dla wszystkich” („ever-better mobility for all”).

Strona www: www.bezpieczny-kierowca.pl

Odwiedź nas na Facebooku