1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Dlaczego Toyota jest dla Ciebie najlepsza?

 

8 argumentów, dzięki którym wybór nowego samochodu staje się oczywisty.

 

1) Bezawaryjność

 

Toyota jest marką, dla której najwyższa jakość jest priorytetem. W 4 najnowszych raportach niezależnych instytutów badania bezawaryjności pojazdów na czołowych miejscach znalazły się najpopularniejsze modele Toyoty. Bez względu na przyjęty w nich rodzaj klasyfikacji Toyota jest niezawodnie najlepsza.

W pierwszych dziesiątkach rankingu TÜV znajduje się ponadto pięć topowych modeli Toyoty: RAV4, Corolla Verso, Avensis, Yaris i Corolla. Toyota pojawia się w pierwszych dziesiątkach pięciu kategorii wiekowych aż 17 razy, czyli blisko tyle, ile w sumie dwóch
kolejnych konkurentów.

Również w badaniu Dekra Toyoty znalazły się na czołowych miejscach w swoich segmentach, a są nimi: Yaris (w kategorii samochodów miejskich), Prius i Auris (w segmencie kompaktów), Corolla Verso (w kategorii MPV) oraz RAV4 (w kategorii SUV).

W raporcie GTU badającym bezawaryjność aut używanych Toyota jest marką najliczniej reprezentowaną na czołowych miejscach rankingu:

  • Yaris (2. miejsca w kategoriach do 3 lat i 4–5 lat oraz 3. miejsce w grupie ponad 9 lat)
  • Aygo (2. miejsce w grupie wiekowej 6–7 lat)
  • Avensis (2. miejsca w kategoriach wiekowych 6–7 lat i 8–9 lat oraz 1. miejsce w kategorii powyżej 9 lat)
  • RAV4 (3. miejsca w kategoriach 4–5 lat i 6–7 lat oraz 1. miejsca w kategoriach 8–9 i ponad 9 lat)

Ponadto największy europejski automobilklub ADAC w 2011 roku po raz pierwszy przyznał nagrodę w kategorii "Samochód przyszłości", którą uhonorowano hybrydową Toyotę Auris HSD.


 

2) Najmniejsza utrata wartości

 

Tak doskonałe wyniki, jakie uzyskuje Toyota w niezależnych rankingach dokumentujących bezawaryjność samochodów, są najlepszym dowodem na to, że najwyższa jakość samochodów Toyoty nie jest tylko pustą obietnicą, ale przede wszystkim niepodważalnym faktem. Przekłada się to również na wysoką wartość odsprzedaży modeli Toyoty. A to oznacza, że zawsze znajdzie się chętny, by kupić używaną Toyotę w dobrej dla sprzedającego cenie.

 

Wartość odsprzedaży Toyoty Yaris i Auris oraz samochodów konkurencji z odpowiadających im segmentów dla pojazdów 3-letnich i przebiegu 120 000 km.
Źródło: Eurotax Forecast

3) Dynamika


WIĘKSZA moc.MNIEJSZE spalanie.

Dzięki filozofii Toyota Optimal Drive w naszych nowych modelach znajdziesz do 20% więcej mocy i do 15% mniej wydatków na paliwo. Połączenie tych sprzeczności uzyskaliśmy dzięki nowym technologiom, m.in. Dual VVT-i (zmienny czas otwarcia zaworów dolotowych i wylotowych), Valvematic (zmienny skok otwarcia zaworów dolotowych), wtryskiwaczom piezoelektrycznym, nowym 6-stopniowym skrzyniom biegów czy wskaźnikowi zmiany biegów czy wskaźnikowi zmiany biegów.


Yaris

Dotychczasowy
1,3 VVT-i
Nowy
1,33 Dual VVT-i
Moc 87 KM 99 KM
Śr. spalanie 6,0 l/100 km 5,3 l/100 km

Auris
Dotychczasowy
1,4 VVT-i
Nowy
1,33 Dual VVT-i
Moc 97 KM 99 KM
Śr. spalanie 6,9 l/100 km 5,9 l/100 km

Avensis
Dotychczasowy
1,6 VVT-i
Nowy
1,6 Valvematic
Moc 110 KM 132 KM
Śr. spalanie 7,2 l/100 km 6,5 l/100 km

 

4) Najlepsza jakość obsługi klientów


Jeżeli szukasz naszego salonu lub serwisu, zawsze znajdziesz go w pobliżu. Toyota ma jedną z największych sieci dilerskich w Polsce. Jakość obsługi na najwyższym poziomie udowodniły ostatnie testy pism „Auto Świat” (nr 27 z 2010 r.) i „Auto Moto” (nr 8 z 2009 r.).

Tygodnik „Auto-Świat” opublikował drugą część wyników „Wielkiego Testu Salonów Samochodowych”, w którym zaprezentowano ranking dystrybutorów nowych aut oparty na szczegółowej kontroli salonów dilerskich. Toyota nie tylko utrzymała pozycję lidera z zeszłego roku, ale również poprawiła swój wynik punktowy (165,90 jest o 12 punktów lepszy niż ten uzyskany w 2009 roku).

 

W redakcyjnym podsumowaniu testu możemy przeczytać –„kupowanie Toyoty to czysta przyjemność”. To zasługa wagi przykładanej od początku istnienia przedstawicielstwa w Polsce do poziomu jakości obsługi Klienta.

W teście „Auto Moto” opis obsługi w najlepszym salonie Toyoty zaczyna się od słów:
„Na kierownika salonu czekaliśmy może minutę. Od razu zaproponował wypróbowanie auta. To, co działo się potem, trudno opisać. Był to po prostu popis profesjonalizmu i wiedzy”. Według dziennikarzy tego pisma jednym ze źródeł sukcesów Toyoty jest bardzo dobre przygotowanie sprzedawców oraz sprawdzone procedury obsługi klienta. Równie miło zaskoczy Państwa najwyższa jakość pracy naszych serwisów.

 

5) Spokój umysłu


Pomimo nieustającego zdobywania czołowych miejsc w rankingach najchętniej kupowanych aut osobowych próżno szukać Toyoty w zestawieniu pięciu najczęściej kradzionych modeli. Najnowsze dane statystyczne KGP podsumowujące 2010 rok wykazują, że np. Toyota Corolla jest kradziona niemal 5-krotnie rzadziej niż jej niemiecki konkurent VW Golf.

Liczba najczęściej kradzionych modeli w Polsce w 2010 r.:

  1. Volkswagen Passat – 1 305
  2. Volkswagen Golf – 1 183
  3. Audi A4 – 585
  4. Audi A6 – 417
  5. Seat Leon - 304  Źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP

 

6) Bezpieczeństwo


Czy może być coś ważniejszego niż bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny? Uważamy, że nie i dlatego w modelach Toyoty dbają o to najnowsze technologie. Począwszy od systemu minimalizującego uszkodzenia kabiny MICS, bezpiecznych aktywnych zagłówków i poduszek kolanowych, po systemy stabilizacji pojazdu VSC+, ochrony przedzderzeniowej PSC, czy układy wspomagające bezpieczną jazdę: ACC, LKA, LDW. Wszystkie podstawowe modele Toyoty: iQ, Yaris, Auris, Corolla, Prius, Verso i Avensis uzyskały najwyższą notę 5 gwiazdek w rygorystycznych badaniach Euro NCAP. Ponadto Toyota Verso została uznana za najbepieczniejsze auto typu mini VAN 2010 roku.

 

 

7) Zadowolenie klientów


J.D. Power to niezależna instytucja badania opinii społecznej. Jej najnowszy raport VOSS (Vehicle Ownership Satisfaction Study 2010) z krajów europejskich udowadnia, że aż w czterech klasach klientami najbardziej zadowolonymi ze swoich aut są posiadacze samochodów Toyoty. W ankiecie zebrano ponad 45 000 opinii użytkowników aut wszystkich marek w Europie. Cztery grupy tematyczne, wg których są dokonywane oceny cech samochodów to: atrakcyjność auta, jakość, koszty użytkowania, zadowolenie z serwisu.

 

 

AYGO
Zwycięzca wśród aut miejskich
Model doceniony przede wszystkim za solidność i niezawodność. Warta uwagi jest też jego nadzwyczajna przestronność jak na czteroosobowe małe auto miejskie. Testy potwierdziły ponadto, że AYGO jest jednym z najbezpieczniejszych aut w swojej klasie, a jednolitrowy silnik benzynowy zapewnia wyjątkową dynamikę i oszczędność paliwa. Dodatkowym atutem w stosunku do konkurentów jest 3-letnia gwarancja Toyoty.
YARIS
Zwycięzca wśród aut małych
Tak jak AYGO wyróżnia się niezawodnością. Użytkownicy ogromnie chwalą niezrównaną przestronność Yarisa, a to za sprawą pojemności bagażnika wynoszącej 272 litry oraz niezliczonej ilości schowków. W testach samochód odznacza się także pewnymi właściwościami jezdnymi oraz komfortowym resorowaniem.
COROLLA VERSO
Zwycięzca wśród aut segmentu MPV
Toyota Corolla Verso to siedmiomiejscowy samochód z segmentu MPV, który oferuje wystarczającą przestrzeń do przewożenia całej rodziny wraz z bagażami i charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami zewnętrznymi, dzięki którym doskonale odnajduje się w środowisku miejskim.

PRIUS
Zwycięzca wśród aut klasy średniej
Trzecia generacja hybrydowego modelu Toyoty jest w swojej klasie bezkonkurencyjna i w zasadzie bez wad. Prius oszczędnością paliwa przebija nawet diesle. Dzięki ciągłej współpracy dwóch silników: spalinowego i elektrycznego baterie są ładowane w pełni automatycznie. Co istotne, układ hybrydowy posiada aż 8-letnią gwarancję.

Źródło: na podstawie badań JDPower 2010 Vehicle Ownership Satisfaction Study Germany, France, UK.

 

8) Atrakcyjne finansowanie      


 

 

Najlepsze rozwiązania dla Twoich finansów.
Pomogliśmy już kupić tysiące samochodów i codziennie powiększamy zyski naszych Klientów. Od lat dostarczamy najlepsze rozwiązania, stawiając na jakość obsługi, bezpieczeństwo i wygodę naszych Klientów. Oferujemy całkowicie bezpłatne konto osobiste, konto młodzieżowe Click z dzienną kapitalizacją odsetek lub wysoko oprocentowane konto hybrydowe.

Zachęcamy do oszczędzania, proponując naszym Klientom wysoko oprocentowane lokaty oraz Indywidualny Plan Oszczędzania z premiami odsetkowymi. Oferujemy atrakcyjne finansowanie pojazdów,
dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego Klienta: kredyt samochodowy Atut, kredyt samochodowy Bonus z cennym prezentem, kredyt samochodowy Niskie Raty, leasing oraz najem.

Z Toyota Bank możesz więcej!

Zachęcamy do przystąpienia do programu lojalnościowego Toyota More. Każda transakcja bezgotówkowa to punkty, które można zamienić na odnowienie karty płatniczej oraz na atrakcyjne rabaty w serwisach i salonach Toyota. Punkty będziesz gromadzić dzięki swojej osobistej Karcie Uczestnika. Oferujemy dwie karty: kartę debetowo-lojalnościową lub kartę kredytowo-lojalnościową Toyota More.

 


Wszelkie informacje podane w niniejszej symulacji, w tym ceny, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. W przypadku sprzedaży konsumenckiej w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (dalej: Ustawa), zawarte w tej symulacji informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 Ustawy oraz opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy.