1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
13 czerwca 2019

Bezpieczne wakacje z Toyotą

Fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach wraz z strażą pożarną oraz policją zorganizowała w miniony weekend akcję „Bezpieczne Wakacje z TOYOTĄ”

Wydarzenie odbyło się w sobotę 8 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu Laskowicach przy wsparciu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Jelcza oraz Komendy Miejskiej Policji w Oławie. W akcji wzięło udział około 200 dzieci ze szkół podstawowych wraz z rodzicami i opiekunami. Celem wydarzenia było zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.


Rodziny i opiekunowie mieli okazje wysłuchać prelekcji na temat zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, prawidłowego przekraczania jezdni oraz właściwego zachowania w przypadku, gdy się zgubimy. Służby mundurowe przestrzegały również uczestników przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Policjanci z Komendy Miejskiej w Oławie przeprowadzili dodatkowo szereg konkursów. Wszyscy którzy przybyli na festyn rowerem, mogli oznakować swoje jednoślady na wypadek zagubienia lub kradzieży. Z możliwości takiej skorzystało 37 rowerzystów. Zorganizowano również miasteczko rowerowe, w ramach którego przeprowadzono szereg konkursów dla uczestników. Dzieci, rodzice oraz opiekunowie rywalizowali między innymi w konkursie na mistrza równowagi, w najwolniejszej jeździe na wyznaczonym odcinku oraz animacji przy wykorzystaniu alkogogli. W trakcie wydarzenia strażacy przeprowadzili pokaz akcji ratunkowej polegającej na wyciągnięciu pasażerów uwięzionych w zakleszczonym samochodzie. Piknik zakończył się wręczeniem nagród dla zwycięzców wszystkich rywalizacji.


„Bezpieczne Wakacje z Toyotą to dobry pomysł aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzieci uwielbiają wydarzenia z udziałem policji i straży pożarnej, w końcu to ich młodzieńcze wymarzone zawody. Dodatkowym atutem imprezy była możliwość znakowania rowerów.” – podsumowała wydarzenie Anna Kowalska, mama jednego z uczestników.