1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
26 marca 2019

Bezpieczny Kierowca pierwszy raz w TMMP w Jelczu-Laskowicach

Akademia Bezpiecznej Jazdy po raz pierwszy zagościła w Jelczu-Laskowicach

Kampania społeczna i konkurs, które od 14 już lat realizuje Toyota Motor Manufacturing Poland we współpracy z Akademią Bezpiecznej Jazdy, po raz pierwszy zagościła do Jelcza-Laskowic.

Hasło tegorocznej akcji brzmi „Wypadek to nie przypadek”. Ma na celu uświadomić  kierowców o ich odpowiedzialności i konsekwencjach udziału w ruchu drogowym - mówi Piotr Starczukowski, twórca akcji i instruktor wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy. Na terenie fabryki Toyoty w Jelczu odbyły się zajęcia teoretyczne oraz praktyczne dla uczestników akcji. Wzięło w nich udział 36 osób - pracowników firmy oraz mieszkańców Jelcza-Laskowic i okolicy. Kurs rozpoczął się od części teoretycznej nt bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wykładowca starał się uświadomić uczestnikom, że wypadek to wiele czynników, ale zdecydowana większość zdarzeń na drodze wynika z winy kierowców - ich niewiedzy, nieznajomości przepisów ruchu drogowego, braku umiejętności i przewidywania.Następnie uczestnicy udali się na plac manewrowy, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności i nauczyć się jak wyeliminować złe nawyki w kierowaniu samochodem. Szkolenie praktyczne obejmowało kilka ćwiczeń. Uczestnicy mogli trenować jazdę samochodem w trudnych sytuacjach na drodze. Instruktorzy uczyli na specjalnie przygotowanych trolejach symulujących poślizg tylnej osi, jak się zachować, gdy samochód wpada w poślizg i robi tzw. bączka. Po zaliczeniu wszystkich etapów szkolenia każdy kursant otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie kursu jazdy w ramach akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca 2019”

Kampania bezpieczny kierowca od lat z powodzeniem jest prowadzona  przez wałbrzyską fabrykę Toyoty i cieszy się tam dużą popularnością wśród mieszkańców dlatego postanowiliśmy, jako zakład Toyoty w Jelczu-Laskowicach, przenieść ten program do naszego regionu - mówi Marcin Szczeblewski, kierownik ds. personalnych w jelczańskim oddziale TMMP. Jest to akcja, która promuje bezpieczną jazdę i podnosi umiejętności kierowania samochodem. Dla mieszkańców Jelcza-Laskowic i okolicznych miejscowości oraz miast jest dostępna bezpłatnie. Celem szkolenia – jak dodaje Piotr Starczukowski – jest podniesienie umiejętności kierowców zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących. Pokazanie jak można łatwiej i bezpieczniej poruszać się samochodem, żeby jazda była przyjemniejsza i bardziej przyjazna zarówno dla nich jak i pasażerów.

Kolejne spotkanie już 7 kwietnia, także na terenie jelczańskiej fabryki Toyoty, gdzie kolejna grupa uczestników przejdzie pełny cykl szkolenia.