1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
1 lutego 2019

Jelczańska Toyota rośnie – zatrudniono już 250 osób, a w tym roku rusza produkcja hybryd

Przygotowania do masowej produkcji silników hybrydowych w Toyocie w Jelczu-Laskowicach idą pełną parą. Przeprowadzono pierwsze testy, przebudowano fabrykę, a co więcej zatrudniono już ponad 250 nowych pracowników.

Pod koniec listopada 2017 roku Toyota ogłosiła, że w latach 2019-2020 w fabryce Jelczu-Laskowicach rozpocznie produkcję dwóch silników - do napędów konwencjonalnych i hybrydowych. Uruchomienie nowych projektów oznaczało całkowitą przebudowę jelczańskiej fabryki. Używany dotychczas sprzęt został zastąpiony zmodernizowanymi maszynami.
Obecnie fabryka zakończyła odbiory i instalacje maszyn i urządzeń we wszystkich swoich strefach. Przygotowania do nowej produkcji realizowane są zgodnie z planem, co pokazuje wysoki standard pracy i poziom jakości w naszej firmie – powiedział Piotr Podgórski, Assistant General Manager. 

Rekrutacja trwa

Nowe zadania wymagają znacznego wzrostu zatrudnienia. Do lipca 2020 zakład chce podwoić liczbę pracowników i zatrudnić ok. 650 osób. Od stycznia 2019 roku ruszył kolejny etap zatrudnienia. - Obecnie firma szuka głównie pracowników utrzymania ruchu - techników oraz pracowników produkcji do działów odlewni, obróbki, montażu, logistyki oraz do działu jakości. Od kandydatów oczekujemy wykształcenia minimum zawodowego i zdolności manualnych. Wszystkich umiejętności wynikających z zadań danego stanowiska nauczamy m.in. poprzez organizację szkoleń. W naszej fabryce znajdzie się miejsce zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących osób - mówi  Magdalena Kaczmarek, Manager Działu Personalnego. Z pracą w fabryce wiąże się też wiele benefitów, m.in. kantyna na terenie fabryki, dodatkowa opieka medyczna dla wszystkich pracowników, korzystne ubezpieczenie grupowe, nagrody finansowe, imprezy integracyjne i świąteczne, a także dofinansowane dojazdy do pracy.

Szczegółowe informacje o rekrutacji na stronie internetowej firmy www.kierunektoyota.pl oraz pod numerem telefonu: +48 538 899 014.