1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
31 października 2019

Praca w Toyocie napędza pracowników do rozwoju

We wrześniu w fabryce TMMP w Jelczu-Laskowicach rozpoczęła się produkcja silników hybrydowych o pojemności 2.0 l. W związku z tym zatrudniono już ponad 600 pracowników, którzy dołączyli do liczącej około 400 osób doświadczonej załogi.

Toyota, jako jeden z liderów rynku motoryzacyjnego na świecie, ciągle udoskonala swoje technologie. Rozpoczęcie produkcji nowych napędów do silników hybrydowych w fabryce w Jelczu-Laskowicach było wydarzeniem na skalę europejską, które docenił także Premier RP Mateusz Morawiecki. Wraz z fabryką Toyoty w Wałbrzychu przedsiębiorstwa stają się Europejskim Centrum Napędów Konwencjonalnych i Hybrydowych. Wiąże się to z dużymi inwestycjami w obu zakładach. Od września w Jelczu-Laskowicach produkowanych będzie około 309 tys. jednostek napędowych rocznie, skonstruowanych według założeń TNGA      (ang.: Nowa Globalna Architektura Toyoty).

Nowe inwestycje w fabryce Toyoty związane są także z zatrudnianiem kolejnych pracowników. Do grona specjalistów Toyoty dołączyła silna drużyna, która obecnie stanowi już ponad 60% wszystkich zatrudnionych osób w fabryce. Pracownicy szybko wdrożyli się w produkcję nowoczesnych silników.

Cieszę się, że mogłem być częścią tak ważnego projektu – i to nie tylko z perspektywy lokalnej, lecz także międzynarodowej. Już podczas wdrażania czułem, że dokonaliśmy czegoś niemożliwego. Jestem dumny z tego, że pracuję w zespole, który tworzy innowacyjne technologie – komentuje Daniel Michalak z działu montażu, którego wizerunek znajduje się na materiałach promujących pracę w jelczańskiej Toyocie.

Toyota napędza rozwój pracowników

W związku z dynamicznym rozwojem zakładów Toyoty w Jelczu-Laskowicach i Wałbrzychu firma prowadzi wzmożone działania rekrutacyjne. Do tej pory zatrudniono już 600 pracowników do fabryki w Jelczu-Laskowicach, znajdującej się 20 km od Wrocławia. Nowe osoby od pierwszych dni mają zapewnione szkolenia i wsparcie ze strony doświadczonych kolegów i koleżanek. Ponadto jelczański zakład, produkujący innowacyjne rozwiązania motoryzacyjne, zapewnia pracownikom możliwości stałego poszerzania swoich kompetencji.

Jednym z najciekawszych elementów wdrażania projektu była możliwość obcowania z najnowszymi technologiami, choć oczywiście radość z pracy w naprawdę fantastycznym teamie również nie pozostawała bez znaczenia. Satysfakcję daje mi realizacja każdego powierzonego zadania. Kiedy razem z zespołem udaje nam się z sukcesem osiągnąć stawiane cele, to motywuje do dalszej nauki i samorozwoju – mówi Anna Wołkowska, która dołączyła do Toyoty w listopadzie 2018 r., a dziś jest już brygadzistką w zespole TNGA w Jelczu-Laskowicach.

Toyota w Jelczu-Laskowicach nadal poszukuje osób, które będą tworzyć innowacyjne technologie. Japoński producent oferuje szeroki zakres benefitów i możliwości rozwoju. Wśród poszukiwanych kandydatów do jelczańskiej fabryki są m.in. pracownicy produkcji (montaż, obróbka, odlewnia a także transport wewnętrzny) oraz utrzymania ruchu (mechanicy, elektrycy, automatycy). Do oferowanych przez Toyotę benefitów należą m.in. transport z miast znajdujących się w pobliżu fabryki, karta Multisport, dofinansowane posiłki, opieka medyczna czy ubezpieczenie na życie.
Pracując przy produkcji technologii hybrydowych, każdy pracownik może przyczynić się do tworzenia lepszej, bardziej ekologicznej przyszłości naszej planety.

Szczegółowe informacje o rekrutacji i aktualnych ofertach pracy znajdują się na stronie: www.kierunektoyota.pl