1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
17 stycznia 2019

Projekty Funduszu Toyoty 2019 zaprezentowane

W dniu 16 stycznia w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 w Wałbrzychu odbyło się spotkanie laureatów IX edycji Funduszu Toyoty.

Podczas spotkania wręczone zostały symboliczne czeki oraz każdy z laureatów zaprezentował swoje projekty, które będą realizowane w okresie styczeń – czerwiec 2019r. W bieżącym roku będzie realizowanych 5 projektów o łącznej wartości ponad 120 tysięcy zł. Dofinansowanie projektów w ramach Funduszu Toyoty wynosi blisko 93 tysiące zł.

„Od początków istnienia Funduszu Toyoty czyli 2011 roku wsparliśmy łącznie 44 inicjatywy, których celem była rewitalizacja przestrzeni zielonych, placów, skwerów oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych w Wałbrzychu i okolicach. Cieszymy się, że w tym roku zrealizowanych zostanie kolejnych 5 projektów, które są zgodne z naszymi priorytetami w działalności na rzecz społeczności lokalnej czyli ekologią, edukacją techniczną, bezpieczeństwem na drogach, mobilnością oraz sportem.” – powiedział podczas uroczystości Eiji Takeichi, prezes fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.

Iwona Hnatiuk – dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Wałbrzychu oraz Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej zwrócili uwagę, że współpraca z TMMP w ramach Funduszu Toyoty daje możliwość zaangażowania młodzieży w projektowanie innowacyjnych rozwiązań, które zostaną zrealizowane i mieszkańcy regionu wałbrzyskiego będą mogli z nich korzystać.


           Laureaci IX edycji Funduszu Toyoty: 

           1. miejsce: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Mieroszów
           projekt : „Co w lesie piszczy” 
           wysokości dotacji: 19.778,40 zł


2. miejsce: Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek, Wałbrzych

projekt: „A muzyka gra” 
           dotacja: 20.000 zł

3. miejsce: Wałbrzyskie Towarzystwo Oświatowe, Wałbrzych

projekt: „Ekologiczne Ogrody Przyrody”

dotacja: 15.175 zł


4 miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 10, Wałbrzych 

projekt: „Rowerem przez Polskę” 

dotacja: 20.000 zł5. miejsce: Zespół Szkół Nr 1, Wałbrzych

projekt: „Ogródek aktywnego relaksu”

dotacja: 17.840 zł