1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
25 stycznia 2019

Trwa rekrutacja do Toyoty w Wałbrzychu

W związku z dynamicznym rozwojem fabryka w Wałbrzychu w najbliższych miesiącach będzie kontynuowała rekrutację kilkudziesięciu pracowników w obszarach utrzymania ruchu, produkcji oraz logistyki wewnętrznej.

Poszukiwani są kandydaci na stanowisko pracownika utrzymania ruchu, posiadający wykształcenie techniczne na poziomie minimum zawodowym (preferowane kierunki - elektryk, elektronik, mechatronik, automatyk, mechanik obróbki skrawaniem), wiedzę i umiejętności związane z naprawą i obsługą maszyn a także znajomość procesów produkcyjnych.

„Nie jesteśmy typowym Działem Utrzymania Ruchu. Dzielimy się na siedem obszarów o odmiennej specyfice pracy, w których mamy zatrudnionych 253 pracowników. Dzięki temu niezależnie czy kandydat interesuje się mechaniką, elektroniką, automatyką czy budową maszyn każdy znajdzie coś dla siebie.” – wyjaśnia Tomasz Łaszewski, mistrz Działu Utrzymania Ruchu. Na co dzień mamy do czynienia z nowoczesnymi urządzeniami, takimi jak maszyny sterowane numerycznie czy też roboty przemysłowe. Można się tutaj sporo nauczyć.”- dodaje Tomasz Łaszewski. Poprzez zatrudnienie pracowników z różnym stopniem doświadczenia zawodowego oraz dopasowywanie zadań nie tylko do posiadanych umiejętności ale i zainteresowań firma zapewnia stały rozwój kadry. Rekrutacja dla pracowników utrzymania ruchu prowadzona jest bezpośrednio przez Toyotę. Osoby zainteresowane mogą przesyłać swoje aplikacje przez stronę www.kierunektoyota.pl

Fabryka szuka również chętnych na stanowisko młodszego pracownika produkcji spośród osób, które mają wykształcenie minimum zawodowe, są gotowe do pracy w systemie zmianowym oraz umieją pracować w zespole. Dodatkowo poszukiwani są pracownicy Logistyki Wewnętrznej z uprawnieniami do obsługi wózka widłowego. Rekrutacja na te stanowiska odbywa się poprzez agencje pracy czasowej, jednak osoby które uzyskają pozytywną opinię przełożonych, po 6-miesięczym okresie próbnym mają szansę na zatrudnienie bezpośrednio przez Toyotę. Osoby zainteresowane pracą mogą zgłaszać się bezpośrednio do agencji pracy czasowej Randstad lub Adecco. „Dołączyć do nas mogą zarówno mężczyźni jak i kobiety, z doświadczeniem jak i bez doświadczenia na produkcji. Nowych kolegów i koleżanki nauczymy wszystkiego w naszym Centrum Szkoleniowym Dojo oraz przy wsparciu trenerów liniowych.” – wyjaśnia Anna Fiejtek, Manager Działu HR.

Toyota oferuje atrakcyjne wynagrodzenie opiekę medyczną a także możliwość korzystania ze strefy sportowo-rekreacyjnej, w skład której wchodzą: sauna, basen ofuro, siłownia i hala sportowa zlokalizowane na terenie fabryki. Pracownicy mogą też skorzystać z pakietu ubezpieczeń grupowych na korzystnych warunkach oraz dofinansowania do posiłków, dzięki któremu pełny obiad w stołówce kosztuje 4,50 zł.