Oryginalne świece
zapłonowe Toyoty

Sprawna praca i zdrowie silnika
Zadaniem świec zapłonowych jest wytworzenie silnej iskry we właściwym momencie, aby doprowadzić do zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej. Proces ten zachodzi wewnątrz cylindrów, gdzie temperatura sięga aż 2000 stopni Celsjusza, a ciśnienie może być aż 45 razy większe niż ciśnienie atmosferyczne na Ziemi. Jeśli świece zapłonowe nie działają̨ w prawidłowy sposób, samochód nie będzie płynnie przyspieszać, co może prowadzić do wypadku lub uszkodzenia silnika.
Nie ryzykuj zdrowiem silnika
Wybierz oryginalne świece zapłonowe
DLACZEGO ORYGINALNE ŚWIECE ZAPŁONOWE DZIAŁAJĄ O WIELE LEPIEJ?
W oryginalnych świecach Toyoty elektroda ma unikatowy kształt, który pozwala na tworzenie większej i bardziej wydajnej iskry. Ma to istotny wpływ na obniżenie zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń.
CECHY ORYGINALNEJ ŚWIECY ZAPŁONOWEJ
1
Świeca oryginalna wykonana jest z odpowiednich materiałów, co zapewnia jej odporność na zużycie i erozję elektrod, a tym samym dużą trwałość.
2
Odpowiedni kształt i materiał elektrod świecy wpływa na powstawanie korzystnie silnej iskry, co ma wpływ na jakość spalania, moc silnika i zużycie paliwa.
3
W oryginalnej świecy wysokiej jakości izolator chroni przez przebiciami. W świecach o niskiej jakości izolator nie jest oporny na najwyższe napięcia, co doprowadza do przebicia i utraty iskry.
4
Elektroda masowa w oryginalnej świecy posiada rdzeń miedziany, co pomaga odprowadzać ciepło. Świeca podrabiana nie posiada takiego rdzenia, co może doprowadzać do przegrzewania świecy.