GT86

Historia samochodów sportowych Toyoty

Pojawienie się Toyoty GT86 w 2011 roku było dla fanów sportowych samochodów i motoryzacyjnych purystów długo wyczekiwanym wydarzeniem. Od lat pozbawieni Toyoty MR2, Celica i Supra, nie byli w stanie zrealizować swoich motoryzacyjnych pragnień. Pojawienie się GT86 było dokładnie tym, na co czekali od tak dawna.
Toyota GT86 Toyota GT86 Toyota GT86
Powrót czystej radości z jazdy

Zainspirowany legendą sportowych aut Toyoty zespół pełnych pasji projektantów i inżynierów rozpoczął prace nad realizacją wspólnego celu: stworzenia samochodu, który będzie źródłem czystej radości z jazdy. W ten sposób narodziła się generacja GT86, która przeniosła wrażenia towarzyszące klasycznym sportowym autom na całkiem nowy poziom. 2-litrowy silnik z tłokami przeciwbieżnymi i smukła linia GT86 przywodzą na myśl cechy, które zdecydowały o sukcesie sportowych samochodów, czyli silnik umieszczony z przodu i napęd na tylne koła. Nowy model wykorzystał wszystkie najlepsze elementy znane z legendarnych aut Toyoty i tchnął w nie ducha nowoczesności.

Dzięki wysokoobrotowemu silnikowi spalinowemu napędzającemu tylne koła, obniżonemu środkowi ciężkości i lekkiej konstrukcji nadwozia Toyota GT86 oferuje kierowcom doskonałe prowadzenie i elektryzuje swoją elastycznością — dokładnie tak, jak obiecywali inżynierowie.
/
/
/
/

Kierownica GT86 została opatrzona kultowym logo 86. Nawet końcówka rury wydechowej ma dokładnie 86 mm średnicy, co jest z jednej strony nawiązaniem do charakterystycznych elementów silnika, takich jak cylinder i tłok o średnicy 86 mm, a z drugiej do znaczka modelu 86.

Tak jak wiele z jej legendarnych poprzedniczek, Toyota GT86 zaskarbiła sobie uznanie na całym świecie ze względu na ogromną swobodę prowadzenia i niezrównaną radość jazdy. Dzięki swojej dynamice Toyota GT68 odnosi sukcesy w wielu dyscyplinach sportów motorowych we wszystkich zakątkach świata. Co więcej, w 2015 roku na rynku pojawił się samochód wyścigowy GT86 CS-R3, który stanowił ekonomiczną propozycję dla tych, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji podczas sportowej rywalizacji, np. startując w wyścigu World Rally Championship.
Przyszłość sportowych samochodów Toyoty

Mniej więcej w okresie premiery GT86 prezes Toyoty Akio Toyoda przedstawił swoją wizję najbliższej przyszłości firmy, mówiąc: „będziemy nadal tworzyć coraz lepsze samochody” oraz „jeśli prowadzenie nie sprawia przyjemności, to nie jest to samochód”.

Biorąc pod uwagę odświeżone założenia firmy i zwrócenie szczególnej uwagi na doświadczenia z jazdy (co widać m.in. w modelu GT86), jaka przyszłość czeka auta, które nawiązują do bogatej przeszłości marki Toyota?

Dowiedz się więcej

Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing wygrywa w Silverstone TOYOTA GAZOO Racing wygrywa w Silverstone Doskonały początek sezonu Historia samochodów sportowych Toyoty Historia samochodów sportowych Toyoty Poznaj legendarną kolekcję Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota 2000GT Toyota 2000GT Poznaj legendarny samochód sportowy Toyoty. Toyota Celica Toyota Celica Poczuj prawdziwą wolność Toyota Corolla Toyota Corolla Odkryj sportowy charakter tego modelu Toyota MR2 Toyota MR2 Odkryj tajniki 2-osobowego auta sportowego Toyota Supra Toyota Supra Zachwyć się razem z nami Toyota FT-1 Toyota FT-1 Przyszłość samochodów sportowych Toyoty Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Więcej
GR86
Historia samochodów sportowych Toyoty