Wizje przyszłości

Historia samochodów sportowych Toyoty

Przedstawiona na targach motoryzacyjnych w Detroit powalająca koncepcyjna Toyota FT-1 jest ucieleśnieniem ekspresji projektantów Toyoty. Czerpie garściami z historii legendarnych samochodów sportowych, tworząc nowoczesną wizję przyszłości.
Toyota - Wizje przyszłości Toyota - Wizje przyszłości Toyota - Wizje przyszłości
Toyota przyszłości numer 1

Konfiguracja FT-1 z silnikiem z przodu i tylnym napędem przesuwa kokpit dość daleko w tył, aby zapewnić lepsze rozłożenie ciężaru. Takie rozwiązanie dodatkowo nadaje jej proporcje klasycznego sportowego auta. Zaokrąglona szyba przednia i charakterystyczna forma okien bocznych to wyraźny ukłon w stronę Toyoty 2000GT z 1967 roku.

Śmielszy i bardziej jednolity design FT-1 to wynik dążenia Toyoty do podkreślenia energii i pasji samochodów marki. Proces tworzenia został usprawniony z korzyścią dla FT-1 i szczęśliwie zbiegł się w czasie z 40. rocznicą założenia należącego do Toyoty amerykańskiego studia Calty Design Research.
/
/
/
Samochód i kierowca jako jedność

Toyota S-FR z 2015 roku nawiązuje do legendarnych samochodów sportowych Toyoty lekkich i przyjemnych w prowadzeniu. Podczas prac nad wersją koncepcyjnego samochodu po raz kolejny szczególny nacisk położono na jego właściwości jezdne. Za cel obrano, by kierowcy nowego pokolenia znów pokochali jazdę samochodem.

Projekt S-FR został zainspirowany klasycznymi proporcjami samochodu sportowego z długą maską, szeroką sylwetką i krótkimi zwisami. Jej kompaktowe i lekkie nadwozie skrywa ukochany przez kierowców, drapieżny silnik umiejscowiony z przodu, napęd na tylne koła i niezależne zawieszenie.

Dzięki determinacji twórców model gwarantuje płynną jazdę, jest niezwykle zwrotny i doskonale się prowadzi. Pozwala kierowcy poczuć prawdziwą jedność z samochodem i tworzy wręcz intymną relację między człowiekiem i maszyną.
/
/
/

Toyota może pochwalić się długą tradycją tworzenia aut sportowych. Dodajmy do tego nacisk na tworzenie coraz lepszych pojazdów, które pozwalają czerpać radość z jazdy, oraz ekscytującą wizją tego, co jawi się na horyzoncie, a zobaczymy, że przyszłość sportowych samochodów Toyoty rysuje się równie pięknie, jak jej niezapomniana i wyjątkowa przeszłość.

Dowiedz się więcej

Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing wygrywa w Silverstone TOYOTA GAZOO Racing wygrywa w Silverstone Doskonały początek sezonu Historia samochodów sportowych Toyoty Historia samochodów sportowych Toyoty Poznaj legendarną kolekcję Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota 2000GT Toyota 2000GT Poznaj legendarny samochód sportowy Toyoty. Toyota Celica Toyota Celica Poczuj prawdziwą wolność Toyota Corolla Toyota Corolla Odkryj sportowy charakter tego modelu Toyota GT86 Toyota GT86 Wszystko co najlepsze Toyota MR2 Toyota MR2 Odkryj tajniki 2-osobowego auta sportowego Toyota Supra Toyota Supra Zachwyć się razem z nami Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Więcej
Historia samochodów sportowych Toyoty
Ponad 50 lat tradycji