TOYOTA
T​-​MATE

Podróżuj bezpieczniej


Pakiet bezpieczeństwa najnowszej generacji

Droga to nieprzewidywalne miejsce, które codziennie stawia przed kierowcą nowe wyzwania. Inteligentny pakiet systemów bezpieczeństwa i asystentów jazdy Toyota T-Mate to krok w kierunku autonomicznej jazdy. Stworzony, aby każda Toyota bezpiecznie dojechała do celu. Nieustannie doskonalony, aby wspierać kierowcę bez względu na okoliczności.
br> br>

Odkryj najnowsze
technologie toyoty

Sprawdź, jakie nowości z zakresu bezpieczeństwa kryją
się w nowej Toyocie Highlander.

Inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC) z funkcją redukcji prędkości w zakrętach

Nowa Toyota Highlander posiada w standardzie najnowszy zestaw rozwiązań technologicznych z zakresu bezpieczeństwa aktywnego. Jedną z nowości jest usprawniony system Inteligentnego Tempomatu Adaptacyjnego (IACC), który został doposażony o funkcję redukcji prędkości w zakrętach. Gdy funkcja tempomatu jest aktywna, samochód może zredukować prędkość w celu bezpiecznego pokonania wykrytego zakrętu, a w przypadku zakończenia manewru – powrócić do zadanej prędkości.

Wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) to zestaw systemów mające na celu łagodzenie ryzyka kolizji. Toyota Highlander została wyposażona o nowe funkcje układu, dzięki czemu samochód może przewidzieć jeszcze więcej sytuacji oraz odpowiednio zareagować. W skład nowego pakietu wchodzą m.in. przełomowy system wspomagania kierownicy w razie ryzyka zderzenia, który może wspomóc kierowcę podczas wymijania pieszych, rowerzystów, czy stojących pojazdów. W sytuacji, gdy pojazd wykryje rozpoczęcie wymijania przeszkody, może wspomóc kierowcę, aby zapewnić stabilność podczas manewru oraz bezpieczny powrót na prawidłowy tor jazdy.

Funkcja reagowania w razie ryzyka zderzenia czołowego

Toyota Highlander została dodatkowo wyposażona w przełomową funkcję reagowania w przypadku wykrycia ryzyka zderzenia czołowego. System w przypadku wykrycia dużego ryzyka kolizji czołowej, może zastosować automatyczne hamowanie, aby uniknąć lub załagodzić potencjalną kolizję.

Redukcja prędkości na zakrętach
Wspomaganie kierownicy
Reagowanie w razie ryzyka kolizji


ZOBACZ, Z CZEGO SKŁADA SIĘ ASYSTENT TOYOTA T-MATE

Toyota jest obecnie liderem w stosowaniu najnowszych technologii z zakresu bezpieczeństwa oraz asystentów jazdy w swoich samochodach. Każdy nowy model Toyoty jest standardowo wyposażony w podstawowe systemy, takie jak: układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) czy układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA). Dowiedz się więcej o każdym z nich i zobacz, jak działają.

TOYOTA SAFETY SENSE

PCS.png
PCS
Układ wczesnego
reagowania w razie
ryzyka zderzenia


Dowiedz się więcej >

AHB.png
AHB
Automatyczne światła
drogowe


Dowiedz się więcej >

RSA.png
RSA
Układ rozpoznawania
znaków drogowych


Dowiedz się więcej >

LDA.png
LDA
Układ ostrzegania
o niezamierzonej zmianie
pasa ruchu


Dowiedz się więcej >

LTA.png
LTA
Asystent utrzymania
pasa ruchu


Dowiedz się więcej >

ACC.png
ACC
Aktywny tempomat
adaptacyjny


Dowiedz się więcej >

IACC.png
IACC
Inteligentny tempomat
adaptacyjny


Dowiedz się więcej >

SWS.png
SWS
System wykrywania
zmęczenia kierowcy


Dowiedz się więcej >

SYSTEMY WSPOMAGANIA PARKOWANIA

RCTA.png
RCTA
System ostrzegania
o ruchu poprzecznym
z tyłu pojazdu


Dowiedz się więcej >

ICS.png
ICS
Układ detekcji
przeszkód


Dowiedz się więcej >

ASYSTENCI JAZDY

BSM.png
BSM
System monitorowania
martwego pola
w lusterkach


Dowiedz się więcej >

Informacje przedstawione na stronie Toyota T-Mate zostały zamieszczone wyłącznie w celach poglądowych i mogą się różnić w zależności od modelu. Toyota T-Mate jest pakietem systemów wspomagających kierowcę i nie jest systemem autonomicznej jazdy. W każdym przypadku kierowca jest odpowiedzialny za bezpieczne prowadzenie pojazdu i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W zależności od sytuacji na drodze, warunków pogodowych i stanu auta, funkcjonalność systemów może być ograniczona. Funkcje systemu działają jedynie pod pewnymi warunkami. Szczegółowe informacje dotyczące zakresu działania systemów wchodzących w skład Toyota T-Mate i ich funkcjonalności znajdują się w Instrukcji Obsługi modelu.

Dowiedz się więcej

Jak przewozić dzieci w samochodzie? Jak przewozić dzieci w samochodzie? Dowiedz się więcej Toyota Sora bezpieczniejsza i szybsza Toyota Sora bezpieczniejsza i szybsza Dowiedz się więcej Jak przewozić psa w aucie Jak przewozić psa w aucie Aktualne przepisy i obowiązki właściciela Jak dobrze jeździć samochodem? Jak dobrze jeździć samochodem? Zasady bezpiecznej jazdy. Nowe modele RAV4 i Corolla Nowe modele RAV4 i Corolla 5 gwiazdek w testach Euro NCAP 2019 Adaptive Cruise Control (ACC) Adaptive Cruise Control (ACC) System, który zapewnia płynną jazdę Automatic High Beam (AHB) Automatic High Beam (AHB) System, który sam decyduje o zmianie świateł Blind Spot Monitor (BSM) Blind Spot Monitor (BSM) System, który pozwala na bezpieczną zmianę pasa ruchu Emergency Call (eCall) Emergency Call (eCall) System, który wezwie pomoc Intelligent Adaptive Cruise Control Intelligent Adaptive Cruise Control System, który reaguje na znaki ograniczenia prędkości Intelligent Clearance Sonar (ICS) Intelligent Clearance Sonar (ICS) System, który wykrywa przeszkody Lane Departure Alert (LDA) Lane Departure Alert (LDA) System, który monitoruje tor jazdy