Nieustający pościg za jeszcze lepszymi osiągami w WRC

Po serii tytułów w kategoriach producentów, kierowców i pilotów w 2021 roku, które zostały dopisane do bogatej listy zwycięstw z lat 2018–2020, nasz nieustraszony Yaris WRC jest gotowy ustąpić miejsca na piedestale kolejnej rajdówce, z którą otwieramy nowy rozdział w historii rajdów. Od teraz hybrydowa Toyota GR Yaris Rally1 będzie dumnie reprezentować team TOYOTA GAZOO Racing, przekraczając kolejne granice na najbardziej wymagających trasach rajdowych świata.

Jari-Matti Latvala, zwycięzca 18 rund wrc, jest najbardziej doświadczonym kierowcą w historii tego cyklu. Jest też częścią historii zespołu TOYOTA GAZOO Racing World Rally od swojego debiutu w 2017 roku. W swojej nowej roli – jako szef zespołu – będzie nadal dążył do tego, aby tworzyć coraz lepsze samochody.

GR YARIS RALLY1

Poznajcie następcę Yarisa WRC, który do rajdowego współzawodnictwa wprowadza technologię hybrydową. Toyota GR Yaris Rally1 została wyposażona w znaną z Yarisa WRC jednostkę 1,6 l turbo, do której dołączono baterię o pojemności 3,9 kWh oraz generator (MGU). Łączna moc układu wynosi teraz ponad 500 KM. Najnowsze wytyczne, wymagające mniej skomplikowanej aerodynamiki pojazdu, sprawiły, że powróciliśmy do mechanicznej przekładni i zrezygnowaliśmy z aktywnego centralnego mechanizmu różnicowego. Wierzymy, że dzięki Rally1 nasi kierowcy zdobędą się na jeszcze bardziej ekstremalne osiągnięcia.
/
01

Silnik:

1,6 litra, 4 cylindry w układzie rzędowym, bezpośredni wtrysk paliwa, układ hybrydowy

02

Maksymalna moc:

Ponad 500 KM

03

Maksymalna prędkość:

201 km/h (w zależności od wybranego przełożenia)

04

Wymiary i waga:

Długość: 4225 mm (razem
z elementami aerodynamicznymi)
Szerokość: 1875 mm
Wysokość: regulowana
Rozstaw kół: regulowany
Rozstaw osi: 2630 mm
Minimalna waga: 1260 kg

Wszystkie drogi prowadzą do zwycięstwa

Asfalt
Ostre zakręty, wymagające odcinki i wytrzymałe, twarde opony. Obniżone zawieszenie jest kluczowe na szybkich trasach, takich jak Rajd Estonii.

Żwir
Drogi pełne kolein i kamieni, a do tego szeroki wachlarz mieszanek opon. Podniesione zawieszenie będzie niezbędne, aby dominować podczas upalnych rajdów, takich jak ten w Nowej Zelandii.

Śnieg
Zamarznięta nawierzchnia, muldy i nieodzowne opony z kolcami. Przed Rajdem w Szwecji zawieszenie zostanie dopasowane do jazdy po niestabilnym podłożu i w najniższych temperaturach.

/
Nowa Toyota Gr Yaris. Niekończące się emocje
NOWY GR YARIS

Stworzona we współpracy z ekspertami z zespołu WRC TOYOTA GAZOO Racing, Toyota GR Yaris przenosi doskonałą technologię wyścigową na ulice miast. Wyposażona w potężny turbodoładowany 3-cylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra, zaawansowany napęd na cztery koła GR-FOUR oraz lekkie 3-drzwiowe nadwozie, auto to stanowi źródło niekończących się wrażeń podczas jazdy na każdej z dróg.

Poznaj zespół

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, na którego czele stoi Jari-Matti Latvala, najbardziej doświadczony kierowca w historii WTC, w sezonie 2022 wystawi cztery ekipy. Mają one kontynuować doskonałą passę, która miała miejsce w 2021 roku i zaowocowała licznymi zwycięstwami.

/

Akio Toyoda

Założyciel zespołu / prezydent Toyota Motor Corporation
/

Jari-Matti Latvala

Szef zespołu
/

Samochód nr 1

Kierowca:  Sébastien Ogier

Kraj: Francja

Najważniejsze osiągnięcia: ośmiokrotny zdobywca tytułu najlepszego kierowcy WRC w latach 2013–2018, 2020 i 2021
/

Samochód nr 1

Pilot: Benjamin Veillas

Kraj: Francja

Najważniejsze osiągnięcia: 
wicemistrzostwo WRC 2 (2017),
zwycięstwo w Rajdzie Hiszpanii
(2019)
   
/

Samochód nr 4

Kierowca: Esapekka Lappi

Kraj: Finlandia

Najważniejsze osiągnięcia: 
mistrz WRC 2 (2016),
zwycięstwo w Rajdzie Finlandii (2017), piąte miejsce w WRC (2018)
/

Samochód nr 4

Pilot: Janne Ferm

Kraj: Finlandia

Najważniejsze osiągnięcia: mistrz WRC 2 (2016), zwycięstwo w Rajdzie Finlandii (2017), piąte miejsce w WRC (2018)
   
/

Samochód nr 33

Kierowca: Elfyn Evans

Kraj: Wielka Brytania

Najważniejsze osiągnięcia: zwycięstwo w Rajdzie Wielkiej Brytanii (2017), wicemistrzostwo WRC (2020 i 2021)
/

Samochód nr 33

Pilot: Scott Martin

Kraj: UK

Najważniejsze osiągnięcia: pierwsze podium w Rajdzie Finlandii (2016), wicemistrzostwo WRC (2020 i 2021)
/

Samochód nr 69

Kierowca: Kalle Rovanperä

Kraj: Finlandia

Najważniejsze osiągnięcia: mistrz WRC 2 Pro (2019), piąte miejsce w WRC (2020), zwycięstwo w Rajdzie Estonii i Rajdzie Grecji (2021)
/

Samochód nr 69

Pilot: Jonne Halttunen

Kraj: Finlandia

Najważniejsze osiągnięcia: mistrz WRC 2 Pro (2019), piąte miejsce w WRC (2020), zwycięstwo w Rajdzie Estonii i Rajdzie Grecji (2021)
TOYOTA GAZOO Racing

WRC Na całym świecie

WEC Na całym świecie

Dowiedz się więcej

Nowa Toyota GR86 Nowa Toyota GR86 Trzeci globalny model z linii GR Podwójne zwycięstwo TOYOTA GAZOO Racing Podwójne zwycięstwo TOYOTA GAZOO Racing Dowiedz się więcej GR010 HYBRID GR010 HYBRID Zobacz nowy hipersamochód TOYOTA GAZOO Racing Sébastien Ogier rajdowym mistrzem świata 2020 Sébastien Ogier rajdowym mistrzem świata 2020 Dowiedz się więcej TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Bahrajnie TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Bahrajnie Ostatni wyścig TS050 HYBRID Rajd Dakar 2021 Rajd Dakar 2021 Kierowcy i samochody Toyoty gotowe do nowych wyzwań Toyota GR Super SPORT Toyota GR Super SPORT Hipersamochód z wyścigowym DNA TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Le Mans i Turcji TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Le Mans i Turcji Dowiedz się więcej Toyota GR Supra GT4 z wyścigową homologacją Toyota GR Supra GT4 z wyścigową homologacją Dowiedz się więcej Yaris WRC znów najszybszy w Szwecji Yaris WRC znów najszybszy w Szwecji Zobacz wyniki Toyota z kolejnym sukcesem w Rajdzie Dakar Toyota z kolejnym sukcesem w Rajdzie Dakar Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej