Wielki Test Salonów 2020

Toyota i Lexus z najlepszymi wynikami w kraju

2020-11-03

W tegorocznym Wielkim Teście Salonów zorganizowanym przez magazyn „Auto Świat” i firmę Kantar Automotive Toyota i Lexus zdecydowanie zdominowały konkurencję. Co ciekawe, spośród 367 przebadanych salonów 21 marek tylko 20 stacji oceniono bez żadnych zastrzeżeń, a wśród nich aż 10 salonów Toyoty i 5 Lexusa! Przypomnijmy, że tym razem jakość obsługi poszczególnych salonów została przebadana w kontaktach przez internet i dotyczyła. m.in. przebiegu i jakości wideorozmowy ze sprzedawcą, jazdy próbnej czy możliwości obejrzenia auta w salonie przez połączenie on-line.

Auto Świat

„Mamy ogromną przyjemność wręczyć nagrody za zwycięstwo w tegorocznej edycji Wielkiego Testu Salonów Auto Świata i firmy Kantar za pierwsze miejsce dla Lexusa i dla Toyota Motor Poland. Obie marki mają najlepszą sieć dealerską w Polsce”.

Kto brał udział w konkursie „Wielki Test Salonów”?

W konkursie oceniono także poszczególne stacje dealerskie. Tytuł wzorowego salonu otrzymało 20 z nich, zaś 108 pozostałych określono jako bardzo dobre. Wśród 20 salonów ocenionych wzorowo aż 10 to stacje Toyoty, a kolejne 5 – Lexusa. Tak wysoka ocena wyróżnionych stacji dilerskich była wynikiem nie tylko zapewnienia potencjalnym klientom komfortowego kontaktu on-line i prezentacji wybranego samochodu, lecz także propozycji dodatkowego bonusu. 7 salonów Toyoty i 4 Lexusa znalazło się wśród stacji ocenionych jako bardzo dobre.

Specyficzna sytuacja na rynku spowodowana pandemią zmusiła audytorów, czyli tak zwanych tajemniczych klientów, aby w tym roku badali oni jakość obsługi w kontaktach z salonami przez internet. Co warte podkreślenia, Toyota i Lexus jako pierwsze marki na rynku wprowadziły Internetowy Salon sprzedaży, czyli zintegrowany system internetowej obsługi klienta z bezpieczną wideorozmową i możliwością zdalnego obejrzenia wybranego samochodu stojącego w salonie.

Jak był przeprowadzony „Wielki Test Salonów”?

„Naszą pierwszą obserwacją w na początku pandemii było to, że klienci nie chcą wychodzić z domów i boją się przychodzić do stacji dilerskich. Stąd wziął się pomysł wideorozmowy i salonu internetowego. W domu, przed ekranem komputera rozmawiamy ze sprzedawcą i czujemy się tak, jakbyśmy byli w salonie. To coś, co kiedyś było marzeniem, a dziś na skutek pandemii stało się rzeczywistością. Wprowadziliśmy to rozwiązanie jako standard do wszystkich stacji dealerskich Toyoty i Lexusa. Zostało ono zauważone w Wielkim Teście Salonów, w którym praktycznie zdeklasowaliśmy konkurencję” – podkreślił dr Jacek Pawlak, Prezes Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

Toyota i Lexus zostawiły w tyle konkurencję w najważniejszych elementach badania. Salony tych marek zapewniły najlepszy kontakt on-line i wideorozmowę z intuicyjnym wyborem połączenia, najczęściej proponowały możliwość obejrzenia samochodu w salonie wraz z jazdą próbną, najczęściej oferowały także ponadstandardowe opcje, np. użyczenie samochodu na dłuższy czas zamiast krótkiej jazdy próbnej. Z kolei dwa salony Lexusa jako jedyne zaproponowały podstawienie auta testowego pod dom klienta.

Wielki Test Salonów 1 miejsce
Jakie salony Toyoty zdobyły wzorową ocenę w Wielkim Teście Salonów 2020?

Poniżej przedstawiamy pełną listę salonów Toyoty i Lexusa, które zdobyły wzorową ocenę w Wielkim Teście Salonów 2020:

Toyota Konin
Toyota Długołęka Dobrygowski
Toyota Koszalin
Toyota Zielona Góra
Toyota Częstochowa
Toyota Olsztyn
Toyota Toruń
Toyota Sosnowiec
Toyota Romanowski Kraków
Toyota Kraków Dobrygowscy
Lexus Poznań
Lexus Katowice
Lexus Trójmiasto, Gdański
Lexus Łódź Lexus Warszawa-Wola

A oto salony Toyoty i Lexusa z oceną bardzo dobrą:

Toyota Opole 
Toyota Katowic
Toyota Ukleja Suchy Las
Toyota Tychy
Toyota Chwaszczyno
Toyota Wałbrzych
Toyota AMX Łódź
Lexus Szczecin
Lexus Warszawa Puławska
Lexus Kraków
Lexus Leszno

Dowiedz się więcej

Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Zobacz najnowszy raport BrandZ 2020 Toyota w styczniu została liderem rynku w Polsce Toyota w styczniu została liderem rynku w Polsce 6700 zarejestrowanych Toyot Toyota liderem rankingu magazynu Fortune Toyota liderem rankingu magazynu Fortune Sprawdź szczegóły Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Więcej Nowy rekord Toyoty w Polsce Nowy rekord Toyoty w Polsce Ponad 200 000 sprzedanych hybryd Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Sprawdź szczegóły Corolla zdominowała polski rynek flotowy Corolla zdominowała polski rynek flotowy Dowiedz się więcej Toyota bZ Compact SUV Concept Toyota bZ Compact SUV Concept Bezemisyjny pojazd z linii bZ Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia Toyota Prius 5. generacji Toyota Prius 5. generacji Światowa premiera i debiut nowego napędu plug-in hybrid Poznaj Toyotę GR86 Poznaj Toyotę GR86 Nowe auto driftingowe Kuby Przygońskiego Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Taiichi Ohno w Automotive Hall of Fame Dowiedz się więcej