Toyota od początku roku sprzedała w sumie 36 515 samochodów osobowych, czyli o 7,74 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Japońska marka ma 11,15 proc. udziału w rynku, a według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) duża w tym zasługa modelu Corolla, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kupujących.
Toyota Corolla z 2053 zarejestrowanymi egzemplarzami jest liderem najnowszego zestawienia przygotowanego przez PZPM. Najpopularniejszą wersją nadwoziową pozostaje sedan, a klienci bardzo doceniają nowoczesne napędy hybrydowe. Aż 60 procent wszystkich zarejestrowanych Corolli to hybrydy. W czołowej dziesiątce zestawienia znalazł się jeszcze jeden model Toyoty - Yaris, który zajął siódme miejsce (1001 egzemplarzy).
Toyota Corolla od stycznia do lipca 2019 roku znalazła 9940 nabywców, co jest wzrostem aż o 99,48 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Model cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych (3055 szt., wzrost o 85,71 proc.) jak i klientów instytucjonalnych, którzy nabyli 6885 sztuk, co jest wzrostem o 106,26 proc. rok do roku. Wielkie firmy inwestują w samochody proekologiczne i ufają liderowi segmentu samochodów hybrydowych. W lipcu wymianę floty na auta hybrydowe rozpoczęła firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed, która postawiła na Corollę w odmianie sedan, a także na model Camry.

Toyota Corolla jest najpopularniejszym modelem wszech czasów. Od 1966 roku sprzedano prawie 47 mln egzemplarzy tego auta. Kompaktowy samochód Toyoty doczekał się już 12. generacji. W obecnej odsłonie Corolla dostępna jest w trzech odmianach nadwozia: hatchback, TS kombi i sedan, które wyróżniają się nie tylko nową stylistyką, ale i przestronnym wnętrzem oraz zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi.
Corolla jest pierwszym modelem Toyoty na europejskim rynku, w którym wprowadzono strategię dwóch napędów hybrydowych. Obok wyjątkowo oszczędnego układu 1.8 o mocy 122 KM znalazł się także zupełnie nowy, mocny ale i ekonomiczny 180-konny napęd hybrydowy z silnikiem 2.0.
Kompaktowy samochód zbudowano w oparciu o nową, modułową platformę w architekturze TNGA. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji wnętrze samochodu jest bardziej komfortowe i przestronniejsze, a nadwozie sztywniejsze, co gwarantuje lepsze właściwości jezdne i większe bezpieczeństwo.
Nowa Toyota Corolla jest w standardzie wyposażona w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense najnowszej, drugiej generacji. W jego skład wchodzą m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB) oraz układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA). W podstawowym wyposażeniu Corolli znalazł się także system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall).
