Adamed stawia na ekologię i wymienia samochody na hybrydowe Toyoty

Flotę producenta leków wzmocnią modele Camry i Corolla Sedan

2019-07-15

Farmaceutyczno-biotechnologiczna firma Adamed zmienia swoją flotę samochodową. Stawia na wyposażone w najnowocześniejszą i najbardziej wydajną technologię hybrydową modele Toyoty – Camry i Corollę Sedan najnowszej generacji. A wszystko to w ramach szeroko zakrojonego programu proekologicznych inwestycji.

W 2019 roku firma Adamed podjęła decyzję o wymianie samochodów na hybrydowe Toyoty. Pierwsze hybrydy trafiły do firmy już w czerwcu 2019 r. W ciągu kolejnych 4 lat wymieniona zostanie cała flota firmy i w całości będzie się ona składała z niskoemisyjnych samochodów hybrydowych.

Oszczędność paliwa i niższe emisje

„Nowe hybrydy we flocie spalają mniej paliwa – oszczędzamy co najmniej litr na każde 100 km, a co za tym idzie, emitują mniej dwutlenku węgla do środowiska. Nasze analizy wykazały, że wymiana 200 samochodów ograniczy emisję CO2 do atmosfery o blisko 120 t rocznie“ – powiedział Paweł Pawlik, kierownik Zespołu Floty Samochodowej w Adamed Pharma S.A.

Hybrydy to nie tylko innowacje technologiczne i komfort dla pracowników. To przede wszystkim realne oszczędności w budżecie firmy, wynikające z niskich kosztów spalania i eksploatacji.

Corolla Sedan i Camry z napędem hybrydowym

Corolla Sedan i Camry to dwa nowe modele, które zadebiutowały w gamie hybryd Toyoty w 2019 roku. Auta te zostały zbudowane na nowej platformie TNGA, która wraz z zawieszeniem wielowahaczowym przy tylnej osi zapewnia bardzo dobre właściwości jezdne.

Kompaktowa Corolla Sedan jest napędzana układem hybrydowym o mocy 122 KM z silnikiem 1.8, który emituje średnio 98–119 g/km CO2, spełniając nową normę Euro 6AG.

Hybrydowa Toyota Corolla Sedan

Z kolei pod maską Camry kryje się układ o mocy 218 KM, oparty na silniku benzynowym 2.5 Dynamic Force. Jego emisja według WLTP wynosi od 119–127 g/km CO2 i jest zgodna z normą Euro 6DG.

Hybrydowa Toyota Camry

Oba modele mają bogate wyposażenie w standardzie, w tym nowoczesne systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

„Toyota jest liderem rynku hybryd, zarówno pod względem gamy modelowej i poziomu sprzedaży, jak i technologii. W Polsce co roku sprzedaż hybryd rośnie o kilkadziesiąt procent, a łącznie na drogi wyjechało ponad 55 000 aut hybrydowych naszej marki. Już niemal 1/3 sprzedawanych przez nas samochodów to hybrydy” – powiedział Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland.

„Toyoty z niskoemisyjnym, półelektrycznym napędem cieszą się coraz większą popularnością wśród firm, które kierują się zarówno rachunkiem ekonomicznym, jak i zaangażowaniem w walkę ze smogiem. Hybrydy zużywają niewiele paliwa i generują niskie koszty eksploatacji, a przy tym są dostępne w atrakcyjnych cenach i mają wysoką wartość odsprzedaży” – kontynuował Mirosław Sochacki.

Hybrydowa Toyota Camry
Nowe rozwiązania chroniące środowisko

Firma Adamed koncentruje się na wdrażaniu rozwiązań chroniących środowisko. Przykładem tego jest program „zero strat” w zakresie gospodarki odpadami, wpisujący się w trend gospodarki obiegu zamkniętego. Nadrzędnym celem tego programu jest przekształcanie jak największej liczby odpadów w surowce.

W ciągu ostatnich 4 lat firma Adamed zmniejszyła zużycie energii cieplnej o 37%, a elektrycznej o 7%. Ilość ścieków została ograniczona o 30%, emisja CO2 – o 22%. Ograniczono także produkcję odpadów i aż 82% z nich oddawanych jest do recyclingu.

Nowe praktyki umożliwiły zamianę odpadów komunalnych w surowce wtórne. Uzyskiwane w ten sposób oszczędności spółka przekazuje na cele charytatywne.

Toyota w trosce o środowisko

Toyota to pierwsza marka motoryzacyjna, która wprowadziła na rynek masowo produkowany samochód hybrydowy. W ciągu 22 lat japoński koncern motoryzacyjny sprzedał już ponad 13 milionów hybryd. Auta hybrydowe Toyoty zmniejszyły emisję dwutlenku węgla o ponad 85 milionów ton.

Toyota zajmuje pozycję lidera rynku samochodów hybrydowych, wyprzedzając konkurencję pod względem technologicznym. Niedawno marka udostępniła bezpłatnie 24 000 patentów związanych z alternatywnymi napędami, oferując także darmową pomoc we wdrożeniu tych technologii.

Dowiedz się więcej

System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Toyota sprzedała w Polsce 55 000 hybryd Toyota sprzedała w Polsce 55 000 hybryd Sprawdź popularne modele Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody rodzinne Samochody rodzinne New Toyota Corolla Sedan New Toyota Corolla Sedan The Toyota Corolla Sedan hybrid has a newly refined exterior and stylish interior. With superb handling, it makes every drive enjoyable. Toyota liderem rynku w lutym Toyota liderem rynku w lutym Corolla, RAV4 i Yaris najpopularniejszymi samochodami E.ON Foton stawia na hybrydowe Corolle E.ON Foton stawia na hybrydowe Corolle Do floty trafi 120 nowych hybryd Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Nowy rekord sprzedaży hybryd Odkryj Toyotę Corollę Cross Odkryj Toyotę Corollę Cross Stylowy i praktyczny SUV Nowe wyposażenie Corolli 2022 Nowe wyposażenie Corolli 2022 Sprawdź szczegóły Toyota Camry Toyota Camry Najpopularniejsze średniej wielkości auto na świecie Toyota Corolla na wodór Toyota Corolla na wodór Pierwsze testy na torach wyścigowych