W 2019 roku firma Adamed podjęła decyzję o wymianie samochodów na hybrydowe Toyoty. Pierwsze hybrydy trafiły do firmy już w czerwcu 2019 r. W ciągu kolejnych 4 lat wymieniona zostanie cała flota firmy i w całości będzie się ona składała z niskoemisyjnych samochodów hybrydowych.
„Nowe hybrydy we flocie spalają mniej paliwa – oszczędzamy co najmniej litr na każde 100 km, a co za tym idzie, emitują mniej dwutlenku węgla do środowiska. Nasze analizy wykazały, że wymiana 200 samochodów ograniczy emisję CO2 do atmosfery o blisko 120 t rocznie“ – powiedział Paweł Pawlik, kierownik Zespołu Floty Samochodowej w Adamed Pharma S.A.
Hybrydy to nie tylko innowacje technologiczne i komfort dla pracowników. To przede wszystkim realne oszczędności w budżecie firmy, wynikające z niskich kosztów spalania i eksploatacji.
Corolla Sedan i Camry to dwa nowe modele, które zadebiutowały w gamie hybryd Toyoty w 2019 roku. Auta te zostały zbudowane na nowej platformie TNGA, która wraz z zawieszeniem wielowahaczowym przy tylnej osi zapewnia bardzo dobre właściwości jezdne.
Kompaktowa Corolla Sedan jest napędzana układem hybrydowym o mocy 122 KM z silnikiem 1.8, który emituje średnio 98–119 g/km CO2, spełniając nową normę Euro 6AG.

Z kolei pod maską Camry kryje się układ o mocy 218 KM, oparty na silniku benzynowym 2.5 Dynamic Force. Jego emisja według WLTP wynosi od 119–127 g/km CO2 i jest zgodna z normą Euro 6DG.

Oba modele mają bogate wyposażenie w standardzie, w tym nowoczesne systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.
„Toyota jest liderem rynku hybryd, zarówno pod względem gamy modelowej i poziomu sprzedaży, jak i technologii. W Polsce co roku sprzedaż hybryd rośnie o kilkadziesiąt procent, a łącznie na drogi wyjechało ponad 55 000 aut hybrydowych naszej marki. Już niemal 1/3 sprzedawanych przez nas samochodów to hybrydy” – powiedział Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland.
„Toyoty z niskoemisyjnym, półelektrycznym napędem cieszą się coraz większą popularnością wśród firm, które kierują się zarówno rachunkiem ekonomicznym, jak i zaangażowaniem w walkę ze smogiem. Hybrydy zużywają niewiele paliwa i generują niskie koszty eksploatacji, a przy tym są dostępne w atrakcyjnych cenach i mają wysoką wartość odsprzedaży” – kontynuował Mirosław Sochacki.

Firma Adamed koncentruje się na wdrażaniu rozwiązań chroniących środowisko. Przykładem tego jest program „zero strat” w zakresie gospodarki odpadami, wpisujący się w trend gospodarki obiegu zamkniętego. Nadrzędnym celem tego programu jest przekształcanie jak największej liczby odpadów w surowce.
W ciągu ostatnich 4 lat firma Adamed zmniejszyła zużycie energii cieplnej o 37%, a elektrycznej o 7%. Ilość ścieków została ograniczona o 30%, emisja CO2 – o 22%. Ograniczono także produkcję odpadów i aż 82% z nich oddawanych jest do recyclingu.
Nowe praktyki umożliwiły zamianę odpadów komunalnych w surowce wtórne. Uzyskiwane w ten sposób oszczędności spółka przekazuje na cele charytatywne.
Toyota to pierwsza marka motoryzacyjna, która wprowadziła na rynek masowo produkowany samochód hybrydowy. W ciągu 22 lat japoński koncern motoryzacyjny sprzedał już ponad 13 milionów hybryd. Auta hybrydowe Toyoty zmniejszyły emisję dwutlenku węgla o ponad 85 milionów ton.
Toyota zajmuje pozycję lidera rynku samochodów hybrydowych, wyprzedzając konkurencję pod względem technologicznym. Niedawno marka udostępniła bezpłatnie 24 000 patentów związanych z alternatywnymi napędami, oferując także darmową pomoc we wdrożeniu tych technologii.