Toyota z nowym logo i nową identyfikacją graficzną

Nowy design opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych

2020-07-20

Toyota Motor Europe (TME) zmienia logotyp marki oraz identyfikację graficzną. Nowy projekt wizualny jest częścią szerszej strategii, która stawia na mobilność i doskonale się wpisuje w epokę cyfryzacji i dominacji urządzeń mobilnych. Nowa identyfikacja graficzna Toyoty wdrożona zostanie wraz z premierą nowego Yarisa.

Zmieniając logotyp firmy, a także czcionkę i typografię, Toyota sygnalizuje swoją transformację z producenta samochodów w dostawcę szeroko rozumianej mobilności. Nowa identyfikacja została stworzona z myślą o coraz bardziej różnorodnych klientach, których Toyota pozyskuje w związku z poszerzaniem zakresu produktów i usług mobilnych. Jej główną zaletą jest to, że pozwala ona zachować spójność zarówno na ekranach i urządzeniach mobilnych, jak i na fizycznych przedmiotach czy płaszczyznach.

Nowy projekt wizualny Toyoty, opracowany dla potrzeb TME, cechuje się dużą przejrzystością i prostotą. Został oparty na czterech głównych założeniach, takich jak: patrzenie w przyszłość, synchronizacja z urządzeniami mobilnymi, wrażenia klasy premium oraz spójność dla wszystkich działów, jednostek biznesowych i submarek.

Nowy logotyp marki jest prosty, przejrzysty i nowoczesny. Cechuje go dwuwymiarowy design pozbawiony znaku słownego „Toyota”. Utrzymanie nazwy marki w logotypie nie jest konieczne, gdyż emblemat Toyoty jest doskonale wszystkim znany.

Nowe logo zostało zaprojektowane tak, by było czytelne zarówno w przestrzeni cyfrowej, jak i w świecie fizycznym. Będzie stosowane we wszystkich formach komunikacji, z kolei obecny emblemat nadal będzie montowany na samochodach. Toyota utrzyma również dotychczasowy wygląd stacji dilerskich w Europie. Zostanie on zweryfikowany dopiero w ramach nowej strategii dla sieci dilerskiej Toyoty na 2025 rok.

Nowy projekt wizualny zakłada też zmianę typografii oraz wprowadzenie nowej czcionki Toyota Type przystosowanej do wszelkich możliwych zastosowań on-line i druku. Ma to ułatwić rozwój marki w internecie oraz budowę systemu sprzedaży on-line na europejskim rynku.

Obok wspomnianych wyżej modyfikacji Toyota zmienia też nazwy niektórych jednostek biznesowych. Toyota Insurance Management otrzymuje nazwę Toyota Insurance Services, która jest lepiej dostosowana do wciąż rozwijających się usług internetowych i mobilnych. Program sprzedaży samochodów używanych Toyota Plus zmienia nazwę na Toyota Approved Used.

„Opracowaliśmy nową identyfikację wizualną Toyoty z myślą o świecie jutra. Skupiliśmy się na nieustannym rozwijaniu kontaktu z klientami, aby jak najskuteczniej, na bieżąco informować ich o szybkim rozwoju Toyoty w najważniejszych dziedzinach – zelektryfikowanych samochodów, usług mobilnych i sprzedaży internetowej. Nowy design został opracowany, by ułatwić dotarcie do klientów na wielu różnych płaszczyznach kontaktu z marką. Po raz pierwszy zetkniemy się z nim przy okazji premiery innowacyjnego miejskiego hatchbacka Yarisa Hybrid czwartej generacji” – podkreślił Didier Gambart, wiceprezydent ds. sprzedaży, marketingu i doświadczeń klientów Toyota Motor Europe.

Dowiedz się więcej

Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Toyota Central Europe liderem sprzedaży aut użytkowych Więcej Nowy rekord Toyoty w Polsce Nowy rekord Toyoty w Polsce Ponad 200 000 sprzedanych hybryd Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Części do klasycznych modeli i aut z linii GR Sprawdź szczegóły Corolla zdominowała polski rynek flotowy Corolla zdominowała polski rynek flotowy Dowiedz się więcej Toyota bZ Compact SUV Concept Toyota bZ Compact SUV Concept Bezemisyjny pojazd z linii bZ Ranking Consumer Reports Ranking Consumer Reports Toyota i Lexus liderami zestawienia