Nowa marka KINTO

Dostawca nowoczesnych usług mobilności

2021-06-11

W Polsce powstała nowa marka KINTO oferująca nowoczesne formy finansowania samochodów i usługi mobilności znane z programów SMATPLAN oraz Toyota Fleet Management Solutions. Usługi KINTO One zapewniają stałą, niską miesięczną ratę, kontrolę nad wydatkami oraz szeroką gamę oszczędnych aut hybrydowych.

KINTO to nowa marka oferująca nowoczesne formy finansowania samochodów i usługi mobilności. Do jej sieci dołączył właśnie polski oddział. W Europie KINTO działa już także w Niemczech, Hiszpanii, Danii, Szwecji, Norwegii, Portugalii, we Włoszech i Francji oraz w Wielkiej Brytanii.

Po raz pierwszy marka została zaprezentowana pod koniec 2019 roku jako kolejny etap realizacji wizji mobilności dla wszystkich (Mobility for All). Za jej ramy instytucjonalne od kwietnia 2021 roku odpowiada spółka joint venture KINTO Europe, założona przez Toyota Motor Europe (TME) i Toyota Financial Services (TFS).

Jej działalność wpisuje się w globalną transformację Toyoty z producenta samochodów w dostawcę różnego rodzaju usług związanych z mobilnością.

Coraz szersza oferta nowoczesnych usług mobilności

Zakres działalności KINTO Europe nieustannie się poszerza o kolejne usługi związane z mobilnością. Są one skierowane zarówno do firm, jak i użytkowników indywidualnych.

W Polsce jest obecnie dostępny serwis KINTO One, w ramach którego oferowane są cztery usługi:

(1) Leasing konsumencki dla Ciebie,
(2) Leasing niższych rat, który zastąpił program Leasing SmartPlan,
(3) Leasing niższych rat – samochody używane,
(4) Wynajem i zarządzanie flotami.

W lipcu 2021 roku dołączy do nich kolejna:
(5) Leasing konsumencki dla Ciebie – samochody używane.

KINTO One to usługi ze stałą, niską miesięczną ratę, dopasowane do indywidualnych potrzeb, oferujące szeroką gamę oszczędnych aut hybrydowych, kontrolę nad wydatkami, opcjonalne pakiety serwisowe i wiele innych korzyści. To również indywidualne wsparcie dla Klienta od odbioru auta po sam koniec umowy.

Nowa marka KINTO

Warto podkreślić, że KINTO One to bardzo atrakcyjna forma użytkowania samochodu. Można ją łatwo dopasować do własnego stylu życia lub rodzaju prowadzonej działalności. Oferuje wszystkie korzyści z posiadania nowego samochodu bez konieczności jego kupowania. Co więcej, Klienci mogą dodawać w trakcie korzystania z samochodu pakiety serwisowe i dodatkowe usługi, mając pełną kontrolę nad budżetem.

Swoją działalność KINTO opiera na współpracy z wieloma partnerami. Należą do nich Toyota Motor Poland wraz z autoryzowanymi sieciami dilerskimi Toyota i Lexus, Toyota Leasing Polska, Toyota Insurance Services oraz partner technologiczny Toyota Connected Europe.

Program KINTO One oferuje poszerzony zakres usług programu SMARTPLAN, istniejącego w Polsce od 2013 roku, który w 2017 roku stał się częścią programu Toyota Fleet Management Solutions.

Toyota – globalnym dostawcą usług mobilności

Toyota zmienia się z producenta samochodów w dostawcę szeroko rozumianej mobilności. KINTO będzie ważną częścią tej transformacji. Dzięki dodaniu nowych, innowacyjnych usług do dotychczasowej działalności – produkcji i sprzedaży samochodów – zwiększy się obecność Toyoty w Europe.

Kluczową rolę we wprowadzaniu na rynek nowych usług użytkowania samochodu na żądanie będzie odgrywała silna europejska sieć dilerska Toyoty. Salony sprzedaży będą się stopniowo rozwijać w kierunku dostawców usług mobilności. Ich działalność będzie ewoluować w taki sposób, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb Klientów.

Wartości, na których opiera się KINTO

Cała działalność KINTO została oparta na kilku wartościach. Bezpośrednia współpraca Klienta z autoryzowanym salonem Toyoty lub Lexusa jest gwarancją prostoty i dostępności usług. Wybór auta, finansowanie, wszystkie formalności, pełną obsługę serwisową oraz wymianę auta na nowe po zakończeniu umowy – wszystko to można będzie załatwić w jednym miejscu.

Integracja oznacza dążenie do tego, by oferować jednakowo wysoki standard obsługi dla osób o różnych potrzebach i stopniu sprawności.

Ekologia to wartość zrozumiała w przypadku marki, która jest pionierem i największym popularyzatorem elektromobilności. W Polsce hybrydy odpowiadają już za 53% całkowitej sprzedaży Toyoty. Zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko jest kluczowe dla budowania wspólnej przyszłości.

KINTO One – program adresowany dla firm i osób prywatnych

KINTO One to program adresowany do kierowców samochodów firmowych, właścicieli firm oraz osób prywatnych, które chcą korzystać z nowego lub używanego samochodu na dogodnych warunkach finansowych. KINTO będzie systematycznie poszerzać zakres swojej działalności, aby oferować jak największej grupie osób najbardziej innowacyjne rozwiązania w obszarze mobilności.

Nazwa KINTO pochodzi od japońskiego słowa Kinto-un. W słynnej serii japońskich kreskówek oznaczało ono latającą chmurę, która na wezwanie przenosi bohatera w dowolne miejsce na świecie. Tak jak Kinto-un w kreskówce, KINTO oferuje wygodne możliwości transportu o każdej porze i w każdym miejscu.

Więcej informacji na temat nowej marki można znaleźć na stronie

www.kinto-mobility.pl/

Dowiedz się więcej

Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Dowiedz się więcej TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans Czwarta z rzędu wygrana Toyota Yaris Cross w przedsprzedaży Toyota Yaris Cross w przedsprzedaży Rekordowe zainteresowanie klientów Le Mans 24h 2021 Le Mans 24h 2021 Nowa Toyota GR010 HYBRID powalczy o zwycięstwo Toyota awansuje w kolejnym zestawieniu Toyota awansuje w kolejnym zestawieniu Ranking Boston Consulting Group Toyota największym producentem aut Toyota największym producentem aut Dane z pierwszej połowy 2021 roku Nowe części do Toyoty Land Cruiser 40 Nowe części do Toyoty Land Cruiser 40 Rusza produkcja Mobility Base Mobility Base Zobacz nową zabudowę w ofercie Toyoty Toyota i Carmera łączą siły Toyota i Carmera łączą siły Dowiedz się więcej o ich planach Suzuki i Daihatsu udziałowcami CJP Suzuki i Daihatsu udziałowcami CJP Dowiedz się więcej Konkurs Toyota Startup Accelerator Konkurs Toyota Startup Accelerator Sprawdź warunki zgłoszeń Nowa flota Grupy Nowa flota Grupy LUX MED Sieć placówek ambulatoryjnych wybiera hybrydy