Innowacje Toyoty na Salonie Samochodowym w Paryżu

Nowe technologie i nowe formy mobilności

2018-09-17

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Paryżu Toyota zademonstruje swoje zaangażowanie w rozwój nowych technologii oraz nowych form mobilności. Nie zabraknie też ciekawych premier i niespodzianek ze świata motorsportu.

Innowacyjne stoisko Toyoty

Branża motoryzacyjna rozwija się niezwykle dynamicznie. Toyota jako jeden z głównych graczy na rynku również się zmienia. Jest już nie tylko producentem samochodów, lecz również dostawcą innowacyjnych rozwiązań transportowych. Celem koncernu jest zapewnienie każdemu większej mobilności.

Z najnowszymi dokonaniami Toyoty będzie się można zapoznać podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Stoisko koncernu zostanie zorganizowane według innowacyjnej koncepcji. Będzie ono podzielone na trzy wyróżniające się strefy. Pierwsza z nich – pod hasłem Start Your Impossible – będzie poświęcona nowym rozwiązaniom w dziedzinie mobilności oraz przyszłym innowacjom.

Druga skupi się na zaangażowaniu Toyoty w sporty motorowe oraz na osiągnięciach zespołu TOYOTA GAZOO Racing. W trzeciej zostaną zaprezentowane nowe modele Toyoty. Pokazane zostaną współczesne technologie firmy – samoładujący się napęd hybrydowy oraz platforma TNGA (Toyota New Global Architecture).

Innowacje Toyoty na targach w Paryżu
Nowe podejście do konferencji prasowej

Zmiany nie omijają również mediów. Stąd tradycyjna konferencja prasowa na otwarcie stoiska zostanie zastąpiona przez nowy cyfrowy format. Może go będzie wyświetlić w dowolnym wybranym przez siebie momencie – zarówno na stoisku, jak i w internecie.

Cyfrową konferencję prasową rozpocznie dr Johan Van Zyl, prezydenta i CEO Toyota Motor Europe. Po wygłoszonym przez niego wprowadzeniu zostanie udostępniony interaktywny system zawierający moduły poświęcone każdemu samochodowi pokazanemu na stoisku oraz innym kluczowym zagadnieniom.

Takie rozwiązanie zapewni przedstawicielom mediów większą elastyczność. Umożliwi też zapoznanie się z komunikatami Toyoty zarówno na targach, jak i wirtualnie z dowolnego miejsca na świecie. Materiały będą dostępne pod adresem parisms.toyota-europe.com oraz na kanale YouTube Toyota Motor Europe.

Innowacje Toyoty na targach w Paryżu
Nowe modele i kluczowe technologie

Toyota od 20 lat opracowuje, udoskonala i rozpowszechnia swoją technologię samoładujących się hybryd. Dziś koncern oferuje 34 modele hybrydowe, które dostępne są w ponad 90 krajach świata. Ich roczna sprzedaż sięga 1,5 mln samochodów. Łącznie na drogi wyjechało już ponad 12 mln hybryd tego producenta.

W tym roku na targach w Paryżu Toyota – największy producent hybryd – zaprezentuje wyłącznie modele z napędem hybrydowym – od miejskiego Yarisa przez nowe generacje Corolli i RAV4 po nową Camry.

Innowacje Toyoty na targach w Paryżu
Nowa Corolla Touring Sports

Na targach w Paryżu zadebiutuje nowa Corolla Touring Sports. Obok niej zostanie pokazana Corolla Hatchback, która miała swoją premierę podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Nowa Corolla dzięki platformie TNGA-C wyróżnia się budzącym emocje designem, pewnym prowadzeniem i dużym poziomem bezpieczeństwa. Nowy model oferuje aż dwa samoładujące się napędy hybrydowe opracowane w technologii TNGA – z silnikiem benzynowym 1,8 l oraz z nowym silnikiem 2,0 l.

Innowacje Toyoty na targach w Paryżu
RAV4 i Camry na wspólnej platformie

Swoją europejską premierę na targach w Paryżu będzie miała również Toyota RAV4 nowej generacji. Nowego SUV-a charakteryzuje mocny, surowy design, nowa platforma TNGA-K oraz nowy napęd hybrydowy TNGA z silnikiem 2,5 l.

Z kolei Toyota Camry powraca do Europy po 14 latach nieobecności. Model ten również został zbudowany na platformie TNGA-K oraz wyposażony w układ hybrydowy z silnikiem 2,5 l. Camry wzmocni pozycję Toyoty na europejskim rynku.

Nowa platforma TNGA źródłem sukcesu

Wszystkie nowe samochody oraz napędy Toyoty są projektowane na bazie technologii TNGA. TNGA to więcej niż platforma. To cała filozofia projektowania samochodów i procesu ich produkcji. Poprawia ona dynamikę jazdy. Tworzy nowe możliwości projektowania budzącego emocje nadwozia i atrakcyjnego wnętrza

Pierwszym modelem zbudowanym w architekturze TNGA był Prius czwartej generacji, obecny w Europie od 2016 roku. Niedługo po nim zadebiutowała nowa Toyota C-HR, dzieląca z Priusem tę samą platformę TNGA-C i napęd hybrydowy 1,8 l. W najbliższych latach Toyota zamierza wprowadzić TNGA do wszystkich swoich modeli.

Toyota zaprezentuje także najnowsze technologie bezpieczeństwa czynnego w pakiecie Toyota Safety Sense drugiej generacji. Zestaw ten, wzbogacony o nowe funkcje, będzie dostępny w Corolli i w RAV4.

Edycja specjalna Style Y20 na 20-lecie Yarisa

Przed 20 laty Salon Samochodowy w Paryżu był miejscem światowej premiery Toyoty Yaris – jednego z najważniejszych modeli marki w Europie. Teraz na paryskich targach zadebiutuje specjalna edycja Yaris Style Y20, pokryta tym samym lakierem Golden Yellow, który zdobił oryginalnego Yarisa. Nowy, jubileuszowy Yaris połączy złoty kolor nadwozia z grafitowym dachem oraz dekoracyjnymi akcentami w tym kolorze. Obok niego stanie GR Sport, specjalna edycja Yarisa nawiązująca do sukcesów zespołu TOYOTA GAZOO Racing w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Innowacje Toyoty na targach w Paryżu
Sukcesy TOYOTA GAZOO Racing

W części poświęconej osiągnięciom zespołu TOYOTA GAZOO Racing zostanie zaprezentowana Toyota TS050 Hybrid – prototyp LMP1, który wygrał tegoroczny wyścig Le Mans 24h. Fani Toyoty będą mieli okazję zobaczyć z bliska także słynny puchar zdobyty w przez Fernando Alonso, Sébastiena Buemiego i Kazuki’ego Nakajimę.

Toyota zaprasza na swoje stoisko podczas Salonu Samochodowego w Paryżu do hali 4 w dniach od 4 do 14 października. Dni prasowe odbędą się 2 i 3 października.

Dowiedz się więcej

Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Samochody rodzinne Samochody rodzinne Samochody miejskie Samochody miejskie  Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Raport TÜV 2016 Toyota liderem rynku Toyota liderem rynku 5857 rejestracji modeli marki w styczniu Toyota ponownie liderem na polskim rynku Toyota ponownie liderem na polskim rynku Sprawdź dane z lutego 2020 roku Niższe ceny hybryd Niższe ceny hybryd RAV4 i Camry tańsze o 7,3%, Yaris, Corolla i Toyota C-HR – o 1,5% Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Toyota ze wzrostem sprzedaży Toyota ze wzrostem sprzedaży Sprawdź wyniki w III kwartale 2019 r. Toyota sprzedała w Polsce już 66 585 hybryd Toyota sprzedała w Polsce już 66 585 hybryd Dowiedz się więcej Specjalna jesienna oferta w salonach Toyoty Specjalna jesienna oferta w salonach Toyoty Sprawdź nowe, niższe ceny