Toyota Corolla Sedan teraz również w nowej wersji GR Sport

Sportowy design i wyjątkowe elementy stylistyczne

2020-07-17

Corolla Sedan będzie dostępna – podobnie jak Corolla Hatchback i TS Kombi – również w wersji GR SPORT nawiązującej do sportowych samochodów TOYOTA GAZOO Racing. Auto otrzyma elementy stylistyczne w kolorze fortepianowej czerni i nowe detale we wnętrzu, a także dwukolorowe nadwozie. Będzie to pierwszy model z linii GR SPORT oferowany także w Europie Wschodniej.

Toyota Corolla Sedan zostanie wzbogacona o nową wersję – GR SPORT, która była dostępna dotychczas jedynie w Corolli Hatchback i TS Kombi. Dzięki temu model ten zyska bardziej sportowy wygląd firmowany przez TOYOTA GAZOO Racing. Również kolorystyka nowej wersji Corolli będzie nawiązywała do barw zespołu, reprezentującego Toyotę w międzynarodowych rajdach i wyścigach.

Corolla Sedan w wersji GR SPORT będzie się wyróżniała charakterystycznymi elementami stylistycznymi nadwozia i wnętrza, specjalnymi tapicerkami oraz aluminiowymi felgami. Detale te, wspólne dla wszystkich odmian nadwozia Corolli, mają podkreślać sportowy charakter linii GR SPORT.

Uwagę zwracają m.in. elementy nadwozia w kolorze fortepianowej czerni. Nowoczesny, lśniący czarny lakier zdobi przedni grill, obudowy lusterek bocznych, środkowe słupki i boczne progi. Czarne wykończenia w charakterystycznym kształcie litery C na rogach przedniego zderzaka podkreślają szeroką bryłę samochodu.

Tylny spojler w kolorze nadwozia zintegrowany z klapą bagażnika, a także czarne wykończenie tablicy rejestracyjnej i znaczek GR SPORT z tyłu dopełniają całości.

Corolla Sedan w wersji GR SPORT będzie dostępna z czarnymi aluminiowymi felgami z kontrastującymi powierzchniami polerowanymi na krańcach każdej szprychy i z nakładką z logo GR i czerwonym pierścieniem w centralnym punkcie koła.

Wersja GR SPORT będzie dostępna w kolorze Dynamic Grey z elementami w kolorze czarnym. Tym samym Corolla Sedan dołącza do gamy modeli Toyoty oferowanych z dwukolorowym nadwoziem.

Z kolei we wnętrzu nowej wersji znaleźć będzie można czarną podsufitkę, kierownicę pokrytą perforowaną skórą i listwy progowe przednich drzwi ze szczotkowanego aluminium z logo GR. Sportowe przednie fotele wyposażono we wzmocnione podparcia boczne i zintegrowane zagłówki. Zostały one pokryte tapicerkami z czarnej tkaniny i skóry syntetycznej z kontrastującymi, biało-czarnymi przeszyciami w kolorach TOYOTA GAZOO Racing. Ta sama kolorystyka pojawia się na tylnej kanapie.

Corolla Sedan GR SPORT będzie dostępna zarówno z napędem hybrydowym 1.8, jak i z benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 litra. Produkcja nowej wersji rozpocznie się w listopadzie 2020 roku, zaś sprzedaż ruszy w styczniu 2021 roku. Będzie to pierwszy model z linii GR SPORT dostępny na rynkach Europy Wschodniej.

Dowiedz się więcej

New Toyota Corolla Sedan New Toyota Corolla Sedan The Toyota Corolla Sedan hybrid has a newly refined exterior and stylish interior. With superb handling, it makes every drive enjoyable. New Corolla Touring Sports New Corolla Touring Sports The new Toyota Corolla Touring Sports hybrid offers a stylish interior, great handling and a rewarding drive. Toyota liderem rynku w lutym Toyota liderem rynku w lutym Corolla, RAV4 i Yaris najpopularniejszymi samochodami E.ON Foton stawia na hybrydowe Corolle E.ON Foton stawia na hybrydowe Corolle Do floty trafi 120 nowych hybryd Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Nowy rekord sprzedaży hybryd Odkryj Toyotę Corollę Cross Odkryj Toyotę Corollę Cross Stylowy i praktyczny SUV Nowe wyposażenie Corolli 2022 Nowe wyposażenie Corolli 2022 Sprawdź szczegóły Toyota Corolla na wodór Toyota Corolla na wodór Pierwsze testy na torach wyścigowych Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Rośnie sprzedaż hybryd Nowa flota SunRoof Technologies Nowa flota SunRoof Technologies Firma stawia na Corolle Hybrid Zakochaj się na nowo Zakochaj się na nowo Zobacz spot reklamowy promujący Corollę GR Sport Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Ponad milion sprzedanych aut w 2019 roku