W Europie sprzedano 3-milionową hybrydę Toyoty

Dzięki napędom hybrydowym Toyota stała się liderem niskoemisyjności w Europie

2020-07-22

Toyota Motor Europe (TME) sprzedała 3-milionową hybrydę. Była to nowa Corolla GR SPORT, która została przekazana klientowi w Madrycie. Jest to kolejny dowód na to, że samochody z napędem hybrydowym cieszą się coraz większą popularnością na europejskim rynku, a klienci doceniają ich niskoemisyjność.

3-milionowe auto hybrydowe (HEV) Toyoty w Europie sprzedała w połowie lipca Toyota Spain. Była to Corolla GR SPORT, która trafiła do Nicolása Jiméneza. Model ten został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii i na tle innych modeli z rodziny Corolli wyróżnia się sportowym designem inspirowanym światem sportów motorowych.

Nicolás Jiménez, właściciel 3-milionowej hybrydy, wyjaśnił, że wybrał auto z napędem hybrydowym, gdyż często porusza się po centrum Madrytu.

„Obecnie, przy ograniczeniach wjazdu do wielu miast, hybryda jest niezbędna. Nie rozważałem żadnej innej opcji niż samochód hybrydowy, ponieważ Strefy Niskiej Emisji (LEZ) docierają nie tylko do największych miast takich jak Madryt czy Barcelona, ale także do wielu innych” – powiedział Jiménez.

„Wybrałem Corollę GR SPORT, ponieważ dzięki niej czuję się o 30 lat młodszy. Jestem młody duchem i to jest wersja Corolli, która najbardziej mi odpowiada. Wybrałem się do salonu Toyoty po Yarisa Hybrid, ale kiedy zobaczyłem Corollę, zdałem sobie sprawę, że to auto idealne dla mnie. Jest kompaktowe, a jednocześnie pozwala zarówno wygodnie podróżować na duże odległości, jak i sprawnie poruszać się po mieście takim jak Madryt” – kontynuował Nicolás Jiménez.

Jubileuszowa hybryda została przekazana nowemu właścicielowi w salonie Toyota Comauto Sur w Madrycie. W uroczystości wziął udział prezydent i CEO Toyota Spain, Miguel Carsi.

„Dla Toyoty Spain dostarczenie 3-milionowego samochodu hybrydowego naszej marki w Europie to wielki zaszczyt. Po tym jak popularność hybryd Toyoty w Hiszpanii gwałtownie wzrosła, teraz z ogromną radością obserwujemy, że klienci szukający samochodów o bardziej sportowym charakterze coraz częściej zwracają się w stronę napędów hybrydowych. Nasze hybrydy są nie tylko oszczędne, ale równocześnie zapewniają bardzo dobre osiągi i dużą przyjemność z jazdy” – podkreślił Miguel Carsi.

Zelektryfikowane samochody hybrydowe Toyoty po raz pierwszy na europejskim rynku pojawiły się w 2000 roku – wraz z debiutem modelu Prius. Obecnie klienci w Europie mogą wybierać spośród 20 różnych hybryd Toyoty i Lexusa. W 2019 roku modele hybrydowe stanowiły 52% całkowitej sprzedaży obu marek na europejskim rynku i 63% w Europie Zachodniej.

Toyota od lat koncentruje się na popularyzacji napędów hybrydowych i wprowadza je do coraz to nowych modeli. Strategia ta sprawiła, że firma stała się liderem niskoemisyjności w Europie. Dzięki temu Toyota z łatwością dostosowuje się do coraz surowszych norm emisji wymaganych w Unii Europejskiej. Samochody Toyoty z pełnym napędem hybrydowym najnowszej generacji z powodzeniem poruszają się po mieście w bezemisyjnym trybie elektrycznym przez większość czasu jazdy.

„Sprzedaż 3 milionów samochodów hybrydowych w Europie to ważny moment, ponieważ podkreśla ogromną atrakcyjność naszych hybryd dla naszych klientów. Sukces w sprzedaży pojazdów hybrydowych stawia Toyotę na dobrej drodze do osiągnięcia celu 95 g/km emisji CO2, wyznaczonego przez Komisję Europejską na lata 2020 i 2021” – zaznaczył Matt Harrison, wiceprezydent Toyota Motor Europe (TME).

Toyota sprzedała już na świecie ponad 15 milionów hybryd. Pozwoliło to ograniczyć emisję CO2 o ponad 120 milionów ton. Technologia hybrydowa Toyoty stanowi fundament strategii elektryfikacji pełnej gamy samochodów Toyoty za pomocą zelektryfikowanych napędów różnych typów. Zakłada ona, że do 2025 roku wszystkie modele Toyoty będą dostępne z napędem hybrydowym, hybrydowym plug-in, elektrycznym na baterie lub elektrycznym na wodorowe ogniwa paliwowe.

Hybrydy Toyoty na świecie
1,6 miliona roczna sprzedaż hybryd Toyoty na świecie
1997 premiera Toyoty Prius, pierwszego seryjnego samochodu hybrydowego na świecie
120 milionów ton ilość CO2 niewyemitowana do atmosfery dzięki sprzedaży 15 milionów hybryd Toyoty
44 modele hybrydowe oferowane obecnie na rynkach całego świata
Ponad 90 liczba krajów, w których są dostępne hybrydy Toyoty
3 miliony pełnych hybryd sprzedanych w Europie (łącznie od 2000 roku)
52% udział hybryd w całkowitej sprzedaży TME w Europie
Ponad 550 tysięcy hybryd sprzedanych w Europie w 2019 roku
2000 rok premiery Toyoty Prius w Europie, początek sprzedaży hybryd w regionie
20 modeli hybrydowych w europejskiej gamie Toyoty i Lexusa:

Toyota: 1. Prius PHEV, 2. Prius, 3. Prius+ 4. Camry, 5. Corolla Hatchback, 6.Corolla TS Kombi, 7. Corolla Sedan, 8. Toyota C-HR, 9. Yaris, 10. RAV4

Lexus: 11. LS 500h, 12. RX 450h 13.RX 450hL, 14. CT 200h, 15. IS 300h, 16. NX 300h, 17. RC 300h, 18. LC 500h, 19. ES 300h, 20. UX 250h
4 europejskie fabryki powiązane z produkcją hybryd: Yaris Hybrid we Francji (Valenciennes), Toyota C-HR Hybrid i Corolla Sedan Hybrid w Turcji (Adapazari), Corolla Hatchback i TS Kombi Hybrid w Wielkiej Brytanii (Burnaston) oraz przekładnie i silniki do napędów hybrydowych w Polsce (TMMP w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach)

Dowiedz się więcej

Toyota w Top 10 najpopularniejszych aut w Polsce Toyota w Top 10 najpopularniejszych aut w Polsce Sprawdź szczegóły  Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Raport TÜV 2016 Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Ponad milion sprzedanych aut w 2019 roku Doskonałe wyniki sprzedaży Toyoty w Europie Doskonałe wyniki sprzedaży Toyoty w Europie Rośnie sprzedaż hybryd Eco Rally 2018 Eco Rally 2018 Sprawdź rekordowe wyniki hybrydowej Toyoty Auris Ponad 40000 hybryd sprzedanych w Polsce Ponad 40000 hybryd sprzedanych w Polsce Toyota z kolejnym rekordem Rośnie sprzedaż hybryd Toyoty Rośnie sprzedaż hybryd Toyoty Sprawdź dane sprzedażowe za I półrocze Toyota liderem branży motoryzacyjnej Toyota liderem branży motoryzacyjnej Sprawdź ranking BrandZ 2018 Toyota na targach w Genewie Toyota na targach w Genewie Sprawdź premiery Toyoty w 2018 r. Toyota Auris liderem sprzedaży hybryd Toyota Auris liderem sprzedaży hybryd Od stycznia do lipca sprzedano 2303 szt. 181 Aurisów Hybrid dla ERGO Hestii 181 Aurisów Hybrid dla ERGO Hestii Flota przyjazna dla środowiska Kolejny sukces Toyoty w Polsce Kolejny sukces Toyoty w Polsce Roczny rekord sprzedaży – 36 943 auta