Bezpieczne Mazury

Letnia akcja Toyoty i Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR)

2019-05-29

Toyota i MOPR wspólnie planują stworzyć sieć inteligentnych platform meteorologicznych na mazurskich jeziorach. Rozwiązanie to pozwoli błyskawicznie reagować na gwałtowne zmiany pogodowe. Ostrzeże też żeglarzy i turystów o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Wspierając ratowników MOPR, Toyota przekazała im także 3 terenowe Hiluxy.

Wspólna akcja Toyoty i Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ma poprawić bezpieczeństwo odpoczynku nad wodą. Zagrożenia związane z korzystaniem z wodnych atrakcji w sezonie letnim są doskonale znane. Tylko w roku ubiegłym policja odnotowała 241 przypadków utonięć*.

Toyota doskonale znana jest ze swojego zaangażowania w poprawę bezpieczeństwa na drogach. Produkuje bezpieczne, stabilne i odporne na uderzenia samochody. Wyposaża je w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Rozwija nowe technologie. Teraz wraz z MOPR zadba o bezpieczeństwo turystów i żeglarzy na Mazurach.

„Toyota od dziesięcioleci produkuje niezawodne i bezpieczne samochody. Tym razem nawiązaliśmy współpracę z Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, aby wspierać działania ratowników i propagować kulturę bezpiecznego zachowania nad wodą” – powiedział Jerzy Żaczek, dyrektor zarządzający Działu Rozwoju Sieci Dealerskiej i Sprzedaży Korporacyjnej Toyota Motor Poland.

Toyota i MOPR wspólnie zbudują system ostrzegania pogodowego. Będzie on oparty na sieci platform bezpieczeństwa umieszczonych w wybranych miejscach na mazurskich jeziorach. Wyglądem będą przypominały drewniane pomosty, z tym że nie będą one połączone z brzegiem. Zostaną zakotwiczone na wodzie i zostaną wyposażone w banery z numerem alarmowym MOPR. Rozwiązanie to pozwoli ratownikom MOPR szybciej docierać do potrzebujących pomocy.

Toyota Hilux : Akcja Bezpieczne Mazury

Każda platforma zostanie również wyposażona w stację meteorologiczną. Będzie ona zbierała dane o prędkości i kierunku wiatru, poziomie zafalowania, temperaturze wody, opadach. Dane te będą wysyłane do centrum meteorologicznego MOPR. W przypadku zagrożenia na stacji zostanie uruchomiony świetlny system ostrzegania dla żeglarzy i turystów. Na wyposażenie platform będą składały się również kamery 360 stopni. Dzięki nim na stronie MOPR każdy będzie mógł sprawdzić aktualną sytuację pogodową na trenie całych Mazur.

Łącznie na jeziorach będzie 40 platform bezpieczeństwa. Zostaną one rozmieszczone na szlakach żeglownych i w kanałach oraz w pobliżu portów, plaż i przystani. Akcja potrwa od maja do października.

Toyota jest Oficjalnym Partnerem MOPR w zakresie bezpieczeństwa. W ramach współpracy firma przekazała Mazurskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Mikołajkach 3 nowe Toyoty Hilux.

„Akcja Bezpieczne Mazury z Toyotą to wspaniała inicjatywa. Dzięki wsparciu Toyoty będziemy mogli polegać na niezawodnych samochodach tej marki do szybkiego przemieszczania się, żeby ratować ludzkie życie” – powiedział Zbigniew Kurowicki, prezes MOPR.

Dowiedz się więcej

Nowa Toyota Hilux GR SPORT Nowa Toyota Hilux GR SPORT Wersja inspirowana rajdami Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Nowy rekord sprzedaży hybryd Poznaj nową Toyotę Hilux GR SPORT Poznaj nową Toyotę Hilux GR SPORT Sportowy pick-up powraca w wielkim stylu Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Niezależne testy Toyota Hilux z nagrodą IPUA Toyota Hilux z nagrodą IPUA Dowiedz się więcej o zwycięstwie Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Poznaj szczegóły Toyota dominuje na rynku Toyota dominuje na rynku Ponad 46 000 rejestracji od początku roku Hilux Arctic Trucks Hilux Arctic Trucks Poznaj nową wersję niezawodnego pick-upa Wakacyjny Pakiet Korzyści w Toyocie Wakacyjny Pakiet Korzyści w Toyocie Sprawdź specjalne rabaty i wysokość rat PROACE CITY – liderem segmentu PROACE CITY – liderem segmentu Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty Yaris Hybrid elektryczny przez 77% czasu jazdy Yaris Hybrid elektryczny przez 77% czasu jazdy Sprawdź najnowsze wyniki badań Hybryda w cenie benzyny w Leasingu SMARTPLAN Hybryda w cenie benzyny w Leasingu SMARTPLAN Dowiedz się więcej